Польовою кухнею для приготування гречаної фронтової каші стали харчоблоки дитячого садка і школи Першотравневого. Саме там кухарі приготували той самий стратегічний продукт, роль якого, в історичному сенсі, не можна недооцінювати. Історіографія говорить, що в один з днів альпійського переходу, полководцю О. В. Суворову повідомили, що запасів їжі залишилося зовсім мало, а солдат потрібно було чимось годувати. Так був відданий наказ приготувати їжу з усього, що є. Важливим було, щоб їжа була щільною і смачною.
Через півтора століття, вже в період з 1941 по 1945 роки, каша для солдатів була єдиним джерелом відновлення сил після важких боїв. Як відомо, зварена крупа не особливо калорійна, та й швидко приїдається. Тому, для ситості і смаку, військово-польові кухарі додавали різні інгредієнти: часник, цибулю, в хід йшла різна зелень і приправи. Замість масла додавалося сало - топлене, солоне або ж копчене.
У 74-ту річницю Великої Перемоги на символічному фронтовому привалі в селі Першотравневе Надія Черторицька пригощала фронтовою кашею всіх односельчан і численних гостей свята. В ексклюзивному інтерв'ю "Лиманській агенції новин" розкрили "переможний" рецепт Першотравневої каші: