Що таке мужність і патріотизм школярі Лиманського району знають не з чуток. Їх земляк, житель селища Чорноморське, моряк Юрій Без'язичний, перебуваючи у полоні в Російській Федерації, показав приклад, що таке любов до Батьківщини і як це почуття дає сили перенести всі негаразди військовополоненого. Юрій один з 24-х українських моряків, які були обстріляні та захоплені російськими військовими в Керченській затоці 25 листопада 2018 року. На захист моряків виступила вся прогресивна світова спільнота. Їхнє звільнення відбулося 30 серпня 2019 року. Підтримували свого земляка і школярі Лиманського району, коли висилали йому листи та малюнки.
Одна справа Батьківщину захищати, інше говорити про це публічно, зі сцени. Однак Юрій прекрасно розуміє важливість патріотичного виховання молоді, тому погодився поспілкуватися зі школярами Лиманського району і відповісти на їхні запитання напередодні свята, Дня захисника України. Але питання учнів стосувалися його особистого подвигу. Як він не зламався в полоні? Що було найскладніше переносити й що давало сили вижити? Юрій зізнався, що найскладнішим була невідомість, що буде далі і як довго він буде знаходитися у полоні. Сили надавала сім'я. Два роки тому загинув його батько, офіцер збройних сил України. У військовому полоні Юрій Без'язичний розумів, що заради матері та сестри, йому обов'язково потрібно вижити.
Відповідаючи на запитання школярів, Юрій розповів, що його часто переводили з камери в камеру, в гірші умови. Що у в'язниці він полюбив читання книг і при першій ліпшій можливості займався спортом. Надію на швидке звільнення давали численні листи з підтримкою, які приходили з різних країн. Особисте спілкування з героєм справило велике враження на підлітків.
В цей день ще один урок мужності за підтримки громадської організації "Ветерани АТО Лиманщини", за участю Юрія Без'язичного був проведений для школярів півдня Лиманського району. Захід відбувся в школі селища Чорноморське.
Юрій Без'язичний розповів ще про один епізод свого життя, який надалі вплинув на його професійну діяльність. Відразу після школи Юрій 4 роки пропрацював в компанії "ТІС".
Сьогодні Юрій Без'язичний планує підвищувати свою освіту як фахівець морської галузі та служити своїй Батьківщині, захищаючи її морські кордони.