Три свята в один день відзначили у Лиманському районному центрі - Доброславі. Святкування Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, а також Дня Українського козацтва стало дуже символічним. Так, 29 воїнів АТО з Лиманщини стали власниками земельних ділянок та отримали відповідні документи. В цей день вшановували й пам'ять тих, хто не повернувся на рідну землю. Військові, що бачили війну на власні очі кажуть, що мир та злагода в Україні - це єдине, що зараз важливо.
Це моє особисте свято, я захищав наших дітей, нашу країну. Це - вже наш ритуал такий, - Юрій Теличко, 79 десантно-штурмова бригада ЗСУ.
Головне, чого хочеться побажати всій країні, - миру. Щоб ніколи не знали люди війни, - Юрій Становов, 25 окрема парашутно-десантна бригада м. Дніпро.
7 вересня у "Борисполі" серед 35 українських бранців президент України зустрічав і Юрія Без’язичного, який повернувся на рідну землю. Дихати рідним повітрям - ось про що мріяв у полоні незламний патріот та син своєї Батьківщини.
Я мріяв повернутися додому - мені було потрібно у Чорноморське. Мій батько - військовослужбовець, який загинув при виконанні службових обов’язків. Тому мені було потрібно до матері та до сестри - я знав, як їм там важко, я повинен був повернутися, - Юрій Без’язичний, старший матрос малого броньованого артилерійського катера "Бердянськ".
Діти Лиманщини дуже чекають на своїх захисників. Задля підтримки українських військових проводиться акція "Збери макулатуру - врятуй життя солдату".
Акція проходить вже п’ятий рік поспіль. До неї залучені всі сільські бібліотеки. Наші дітки збирають макулатуру і кошти передають до районної бібліотеки для наших воїнів-захисників. Цьогоріч у вересні ми зібрали три тисячі гривень, які будуть передані нашим військовим в АТО на потреби української армії, - Лариса Єремей, директор Лиманської центральної бібліотечної системи.
В День Українського козацтва юні жителі Лиманщини пройшли урочисту церемонію прийняття до лав козачат. "Щоб ви ніколи не знали війни" - таке напуття вони отримали від учасників реальних бойових дій. А ще їм бажали рости здоровими та щасливими.
Мого онука сьогодні присвячують у козачата, тому мені дуже приємно, що я присутня на цьому святі. Такі свята дуже потрібні, бо вони допомагають згуртуватися. Ми тут сьогодні всім районом, це єднає нашу Україну, - Валентина Попоніна, голова Сичавської сільради.
На свято майже 400 козачат приїхали з усього Лиманського району. Сьогодні вони - учні перших класів, а завтра стануть гордістю своєї рідної землі.
Ці свята дуже важливі, тому що воїни, які захищають нашу Україну, роблять величезний подвиг для наших дітей і для нашого майбутнього. Юним козачатам в такий важливий для них день я побажаю нести цю честь і гордість через все своє життя, - Юлія Пляшко, секретар Чорноморської селищної ради.
Кордонський НВК брав участь у цьому районному заході. 14 першачків нашої школи було присвячено у козачата. Хочу привітати всіх зі святом, нехай настане вже мир. Хочу побажати всім міцного здоров’я, радості й удачі, - Людмила Чернега, директор Кордонського навчально-виховного комплексу.
Виховання поваги до рідних та любові до Батьківщини - лише так можна виростити гідних патріотів України.
Дуже подобаються ці свята, тому що вони потрібні для виховання молоді нашої, щоб вона зміцнювалася морально та фізично. Для цього є багато педагогів і батьки також повинні про це турбуватися. Віра повинна бути, любов, доброта і тоді ми переможемо, - Ірина Теплова, жителька Доброслава.
Усіх учасників свят та гостей Доброслава кашовари підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій пригощали козацькими смаколиками.
Приготовано з душею. З інгредієнтів - гречана крупа, тушкованка, вода, сіль та морква. Все робилось з любов’ю до України, - Олександр Пасісніченко, водій 26 державної пожежної частини Доброславської селищної ради.
Свято продовжилося виступами колективів самодіяльності Лиманського району. Серед них були й улюбленці Визирської ОТГ - зразковий духовий оркестр "Визирські сурми" під керівництвом Степана Скочипця.
Такі свята дуже важливі для українців, вони прищеплюють любов до козацької культури, до України, виховують патріотизм. Їх дуже важливо проводити, тому ми тут виконуємо сьогодні українські мелодії, попурі на тему українських пісень, козацькі марші, - Степан Скочипець, керівник зразкового духового оркестру "Визирські сурми".
На Лиманщині урочисті заходи до Дня Захисника України та Дня українського козацтва відбулися також у військових частинах, школах, виконкомах сільських та селищних рад району.