» » У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста (фото)

У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста (фото)

У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста (фото)

  Профільна комісія програми підтримки ОСББ Южного розподілила 20 мільйонів бюджетних коштів на потреби багатоквартирних будинків міста. Засідання відбулося 16 жовтня. Понад 30 заявок подали ОСББ Южного на участь у програмі фінансової підтримки. Комусь потрібно замінити вікна, комусь - відремонтувати дах, а дехто вирішив зробити свій будинок більш енергоефективним. Загальна сума всіх проєктів склала більш як 32 мільйони гривень, з них майже 27 мільйонів потрібно виділити із бюджету міста. Але южненська казна може надати лише 20 мільйонів.У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста.Наталя Гнєушева, начальник управління економіки Южненської міськради.

Ключовий момент програми - направлення й обмеження сум. Кожне ОСББ один раз на рік має право подати заявку на суму до 800 тисяч гривень на ліфтове господарство або ж на житловий фонд. Тобто, якщо у цьому році вам потрібно ремонтувати ліфт, то ви можете подавати заявку і на ліфт, і на ще щось. Таким чином отримати не 800 тисяч, а до 1,6 млн. У цьому році подало проєктних заявок 32 ОСББ, 11 - по дві проєктні заявки, - Наталя Гнєушева, начальник управління економіки Южненської міськради.

У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста.  Таким чином, деякі ОСББ на свої звернення отримають відмову. Більше ніж чотири години засідала конкурсна комісія, аби вирішити, кому гроші потрібніші. Розставляли заяви за пріоритетністю, бо для кожного будинку пріоритети різні. Ті ОСББ, хто просив кошти на заміну вікон, у 2020 їх отримають.У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста.

Ми виділили на вікна кошти, які відхилили у минулому році. І у нас залишаються невирішеними питання дахів й інженерних мереж. Тому ми розглянули питання з дахами, а далі - як вистачило коштів. Я хочу заспокоїти ОСББ - не хвилюйтеся, що на 2020 рік кошти вже розподілено. У нас програма йде таким чином, що кількість ліфтів, котрі потребують ремонту, зменшується. Це означає, що кошти підуть на житловий фонд. Якщо у цьому році на ліфти піде 10 мільйонів, то у наступному році буде 5 мільйонів на ліфти й 15 мільйонів на житловий фонд, - Наталя Гнєушева, начальник управління економіки Южненської міськради.

  Не згодні з такою позицією голови багатоквартирних будинків, які минулого року подавали аналогічні заявки та отримали відмову.Тетяна Бойченко, голова ОСББ "Приморська 21".

Минулого року ми подавали заявку на участь у програмі. Нам відмовили. Ми взяли "Теплий кредит" і замінили 96 вікон у будинку на пів мільйона гривень коштом кредиту. У минулому році нам відмовили в участі в програмі, аргументуючи це тим, що потрібно мати енергопаспорт на будинок, є такий закон. Закон набрав чинності в липні цього року. До цього часу ми могли б освоїти ці кошти. Але нам відмовили. Я вважаю, що нас обманули, - Тетяна Бойченко, голова ОСББ "Приморська 21".

  На 2020 рік кошти для багатоквартирних будинків розподілено. Комісія навіть зробила плани на 2021. Але після закінчення засідання залишилося багато питань.Сергій Маслов, член профільної комісії програми фінансової підтримки ОСББ.

Ми закінчили цю комісію по наступному року. Думки двоякі. Навіть у мене неоднозначна думка. Тут, на мій погляд, у багатьох питаннях відсутні ті принципи, за якими повинна працювати комісія. У голосуванні були моменти, коли ми цих принципів не дотримувались. І мені шкода, що тут інколи відсутня елементарна логіка. Але комісія відпрацювала. Сам себе тішу тим, що це не найгірший розвиток подій, - Сергій Маслов, член профільної комісії програми фінансової підтримки ОСББ.

  Наступного разу кошти для ОСББ Южного будуть розподіляти вже у 2020 році. До цього часу їхні очільники разом з мешканцями будинків повинні вирішити, на що просити гроші у міськради.

Друк
Квартира для сироти. У Курісовому ще одна дитина-сирота отримала власне житло14:01
28 тра
Гострі запитання для посадовця: у Красносільській ОТГ відбулася пресконференція за участі наймолодших репортерів (фото)13:18
28 тра
Жіночий погляд на закон. Лариса Дімова про роботу в юридичному департаменті ТІС 12:00
28 тра
Готувалися дистанційно, а складати іспити будуть наживо. У Визирській ОТГ школярі готуються до ЗНО11:00
28 тра
Олег Кутателадзе: "Проведення чергових виборів до новоутворених ОТГ згідно з чинним законодавством України у 2020 році неможливе"10:00
28 тра
Відновлено рух транспорту між селами Визирської ОТГ та Лиманського району (фото)16:48
27 тра
Скласти іспити та вступити онлайн. Петрівський аграрний коледж запрошує абітурієнтів (фото)15:38
27 тра
Оксана Третякова: "Масштабних проєктів з Визиркою ще не було, але у допомозі не відмовляють"13:29
27 тра
Досвід ТІСа у сфері протидії шахрайству зацікавив західних експертів12:12
27 тра
До сервісного центру МВС у Доброславі звертається понад 50 осіб щоденно (фото)11:12
27 тра
Мальовнича водойма: у селі Іванове з’явилася майбутня туристична родзинка (фото)10:27
27 тра
Оксана Третякова: "Я знаю, що звернувшись до "Команди розвитку" можна отримати будь-яку допомогу"16:00
26 тра
У Фонтанці ремонтують дорогу та дитячі майданчики (фото)14:50
26 тра
Петрівський аграрний коледж проведе День відкритих дверей (фото)14:22
26 тра
Королева стафіровки. Олена Константинова, фахівець з організації та проведення стафірувальних робіт13:11
26 тра
Вночі як вдень: у Зорі Труда вулиці освітлюють сучасні LED-лампи (фото)12:35
26 тра
Дитячі садочки в Лиманському районі запрацюють з 1 червня12:10
26 тра
Андрій Ставніцер: "Частка Maersk в загальному контейнерному вантажообігу України з 2018 року зросла на 40%"11:46
26 тра
Карантин змінив звичний погляд людей на життя не лише у містах, але й на околицях (фото)16:37
25 тра
Через небувалу посуху в аграріїв Визирської громади загинула майже третина врожаю (фото)16:26
25 тра
Медики Лиманського району проходять обов’язкове тестування на COVID-1916:17
25 тра
У Визирській ОТГ буде школа мистецтв, служба у справах дітей та одразу два ЦНАПи (фото)14:50
25 тра
Оксана Третякова: "Об’єднання з Визирською ОТГ збереже наше село"13:48
25 тра
Станом на 1 березня заборгованість з виплат заробітної плати у Лиманському районі відсутня: Управління статистики12:12
25 тра
Відключення електропостачання у селі Красносілка16:25
23 тра
TOP