» » У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста (фото)

У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста (фото)

У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста (фото)

  Профільна комісія програми підтримки ОСББ Южного розподілила 20 мільйонів бюджетних коштів на потреби багатоквартирних будинків міста. Засідання відбулося 16 жовтня. Понад 30 заявок подали ОСББ Южного на участь у програмі фінансової підтримки. Комусь потрібно замінити вікна, комусь - відремонтувати дах, а дехто вирішив зробити свій будинок більш енергоефективним. Загальна сума всіх проєктів склала більш як 32 мільйони гривень, з них майже 27 мільйонів потрібно виділити із бюджету міста. Але южненська казна може надати лише 20 мільйонів.У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста.Наталя Гнєушева, начальник управління економіки Южненської міськради.

Ключовий момент програми - направлення й обмеження сум. Кожне ОСББ один раз на рік має право подати заявку на суму до 800 тисяч гривень на ліфтове господарство або ж на житловий фонд. Тобто, якщо у цьому році вам потрібно ремонтувати ліфт, то ви можете подавати заявку і на ліфт, і на ще щось. Таким чином отримати не 800 тисяч, а до 1,6 млн. У цьому році подало проєктних заявок 32 ОСББ, 11 - по дві проєктні заявки, - Наталя Гнєушева, начальник управління економіки Южненської міськради.

У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста.  Таким чином, деякі ОСББ на свої звернення отримають відмову. Більше ніж чотири години засідала конкурсна комісія, аби вирішити, кому гроші потрібніші. Розставляли заяви за пріоритетністю, бо для кожного будинку пріоритети різні. Ті ОСББ, хто просив кошти на заміну вікон, у 2020 їх отримають.У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста.

Ми виділили на вікна кошти, які відхилили у минулому році. І у нас залишаються невирішеними питання дахів й інженерних мереж. Тому ми розглянули питання з дахами, а далі - як вистачило коштів. Я хочу заспокоїти ОСББ - не хвилюйтеся, що на 2020 рік кошти вже розподілено. У нас програма йде таким чином, що кількість ліфтів, котрі потребують ремонту, зменшується. Це означає, що кошти підуть на житловий фонд. Якщо у цьому році на ліфти піде 10 мільйонів, то у наступному році буде 5 мільйонів на ліфти й 15 мільйонів на житловий фонд, - Наталя Гнєушева, начальник управління економіки Южненської міськради.

  Не згодні з такою позицією голови багатоквартирних будинків, які минулого року подавали аналогічні заявки та отримали відмову.Тетяна Бойченко, голова ОСББ "Приморська 21".

Минулого року ми подавали заявку на участь у програмі. Нам відмовили. Ми взяли "Теплий кредит" і замінили 96 вікон у будинку на пів мільйона гривень коштом кредиту. У минулому році нам відмовили в участі в програмі, аргументуючи це тим, що потрібно мати енергопаспорт на будинок, є такий закон. Закон набрав чинності в липні цього року. До цього часу ми могли б освоїти ці кошти. Але нам відмовили. Я вважаю, що нас обманули, - Тетяна Бойченко, голова ОСББ "Приморська 21".

  На 2020 рік кошти для багатоквартирних будинків розподілено. Комісія навіть зробила плани на 2021. Але після закінчення засідання залишилося багато питань.Сергій Маслов, член профільної комісії програми фінансової підтримки ОСББ.

Ми закінчили цю комісію по наступному року. Думки двоякі. Навіть у мене неоднозначна думка. Тут, на мій погляд, у багатьох питаннях відсутні ті принципи, за якими повинна працювати комісія. У голосуванні були моменти, коли ми цих принципів не дотримувались. І мені шкода, що тут інколи відсутня елементарна логіка. Але комісія відпрацювала. Сам себе тішу тим, що це не найгірший розвиток подій, - Сергій Маслов, член профільної комісії програми фінансової підтримки ОСББ.

  Наступного разу кошти для ОСББ Южного будуть розподіляти вже у 2020 році. До цього часу їхні очільники разом з мешканцями будинків повинні вирішити, на що просити гроші у міськради.

Друк
Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"15:00
14 лис
В Адміністрації морських портів України обговорили результати роботи за 10 місяців (фото)14:00
14 лис
Стало відомо, коли відбудеться перепис населення України13:30
14 лис
Влада Южного звернулась до уряду, щоб скасувати постанову, яка загрожує теплопостачанню міста13:10
14 лис
Роботи з реконструкції проспекту Миру виконані вже на 65% (фото)12:30
14 лис
У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)12:10
14 лис
Любопіль приєднався до озеленення (фото)11:44
14 лис
У Визирській громаді планують розвивати інклюзивну освіту (фото)11:00
14 лис
Ініціативні жителі Олександрівки привели до ладу територію біля школи (фото)10:00
14 лис
У місті Южне з'явиться торгово-розважальний центр у 2020 році (фото)15:00
13 лис
В селі Першотравневе провели озеленення (фото)14:30
13 лис
Любопільський будинок культури розвиває таланти у гуртках танцю й співу (фото)14:02
13 лис
Склад майбутньої Фонтанської ОТГ змінився13:30
13 лис
У Коблівській ОТГ розробили проєкт програми розвитку дорожньої інфраструктури громади13:00
13 лис
Список нових голів райдержадміністрацій Одеської області буде скоректований12:30
13 лис
У Сичавській школі старшокласники написали радіодиктант національної єдності (фото)12:00
13 лис
Надання адміністративних послуг на рівні громад в умовах децентралізації - необхідність11:00
13 лис
У Визирській ОТГ озеленюють територію (фото)10:00
13 лис
Чи задоволені пасажири роботою маршруту 58К "вулиця Паустовського-Доброслав" (фото)15:05
12 лис
Юні спортсмени з Першотравневого у складі збірної України вибороли три медалі (фото)14:30
12 лис
У Визирській громаді привітали з професійним святом соціальних робітників та працівників закладів культури (фото)14:13
12 лис
Валентина Харламбова: "Галузь освіти - це майбутнє громади, й ми повинні її розвивати"13:00
12 лис
Помилка в наказі про звільнення: начальник порту "Південний" може залишитися на посаді12:30
12 лис
В Олександрівці активісти зайнялися озелененням території (фото)12:00
12 лис
Новенькі шкільні автобуси відправилися до двох шкіл Лиманського району (фото)11:00
12 лис
TOP