У Южненській загальноосвітній школі №1 використовують цікавий метод для боротьби зі смартфонами під час навчального процесу. У деяких класах, прийшовши на урок, школярі мають два варіанти, як уникнути постійного використання телефонів. Перший - вимкнути його та залишити в портфелі, другий - покласти свій гаджет у спеціальну коробочку.
Головне, аби вчителю було зручно працювати на уроці й щоб діти не відволікалися. У деяких працює дуже класно. Може, ще хтось приєднається. А дехто каже, що не буде цього робити, бо на уроках багато працюють з інтернетом. Зараз у школі всюди є Wi-Fi, тому у школі можна так працювати, - Олена Баранецька, директор ЗОШ №1 м. Южне.
В класі, де є така коробочка, діти вже знають, що треба робити й поки що ніхто свого незадоволення не висловлював.
Ідея була давно, просто складали у звичайну коробку, частіше під час контрольних робіт. Це давало більше можливості думати самостійно, бути готовим до тестування без допомоги інших засобів та гаджетів. Коробчина дуже цікава і подобається дітям. Там є чудове гасло "Навчання без телефонної залежності". І дійсно, живе спілкування набагато цікавіше. Віртуальне спілкування не замінить живого. Це - моя особиста думка, і я дуже рада, що більшість дітей її підтримує, - Тетяна Литовка, викладач англійської мови у ЗОШ №1 м. Южне.
І дійсно, зайшовши після дзвоника до класу, учні складають свої смартфони до коробочки. Варто зазначити, що вона знаходиться на видному місці, тому поцупити гаджет - просто неможливо. А для школярів - це гарний вихід для того, аби не відволікатися від навчального процесу.
Телефон мені не заважає ні у коробочці, ні на столі. Я ним на уроках не користуюся, - Єлизавета, учениця ЗОШ №1 м. Южне.
Це правильно, бо на ЗНО телефонів не буде. Нас привчають все робити самостійно, - Анастасія, учениця ЗОШ №1 м. Южне.
Варто зазначити, що коробочки були придбані коштом директора та вчителів, котрі виявили бажання мати у себе в класі таке приладдя. Складати телефони до дерев'яної скриньки не примушують. Все за особистим бажанням.