В Україні триває найвідповідальніший і, за оцінками аналітиків, найскладніший етап реформи децентралізації - завершення формування базового рівня місцевого самоврядування - спроможних громад.
Він додав, що дуже важливо, щоб усі розуміли, що децентралізація - це не реформа уряду чи парламенту. Це реформа самих громад, яка потребує на їхню підтримку і розуміння, "особливо у тих випадках, коли доведеться приймати складні рішення". Про це йшла мова під час конференції "Наближаючи послуги", яка була присвячена середньостроковим результатам напряму з покращення якості надання адмінпослуг Програми "U-LEAD з Європою".
За словами заступника міністра, спроможність громади надавати послуги - це не лише про створення необхідної інфраструктури, це і про фінансові та людські ресурси, і про територію, і про податки, і про робочі місця. Тоді громада може стати зручною і комфортною для людей, звідки не тікатимуть у пошуках кращої долі.
На думку В’ячеслава Негоди, реформи не повинні робитися довго. Навіть позитивні зміни в ході децентралізації, яку зараз підтримують майже 70% жителів країни, можуть втомити, якщо будуть затягнути із завершенням. Тому вже до осені, до чергових місцевих виборів треба створити спроможні громади по усій країні, дати їм необхідні повноваження та джерела ресурсів. Тоді є шанс створити одну з найкращих систем місцевого самоврядування в Європі. Інакше - можливість втратити найдорогоцінніше - час і віру людей у зміни на краще, резюмував заступник міністра.
За матеріалами Мінрегіону.