Одеська область потрапила до тест-групи світового пілотного проєкту з оцінки ефективності інтернет-лікування хворих на туберкульоз, повідомила директорка Одеського обласного центру соціально вагомих хвороб Світлана Єсипенко, передає «Сила громад».
За її словами, Одесу та область відібрали для участі у світовому пілотному проєкті, за результатами якого оцінять ефективність нового методу лікування хворих на туберкульоз через інтернет.
Усім пацієнтам, у яких діагностували туберкульоз, незабаром видадуть спеціальні смарт-бокси з необхідними препаратами. Єсипенко пояснила, що лікарі матимуть зв’язок з цими боксами через інтернет та зможуть контролювати регулярність прийому ліків.
Частину пристроїв вже роздали хворим на Одещині. Директорка центру соціально вагомих хвороб назвала результат лікування з використанням боксів «приголомшливим».
Світлана Єсипенко, директорка Одеського обласного центру соціально вагомих хвороб
Бокси збільшили ефективність лікування на 90%. Це серйозний крок у подоланні епідемії туберкульозу в Одесі.
Вона також додала, що крім смарт-боксів на Одещині запровадять лікування методом відео-ДОТу.
Світлана Єсипенко, директорка Одеського обласного центру соціально вагомих хвороб
Це ефективно працює. Пацієнти почуваються комфортніше та не змушені їздити за препаратами. Тож не наражають на небезпеку інших людей у разі невдачі лікування. Пацієнти, які лікуються через відео-ДОТ, можуть продовжувати працювати дистанційно.
Зазначається, що у тест-групу інтернет-лікування хворих на туберкульоз увійшли п’ять різних країн. Це перше подібне дослідження у світі.
Нагадаємо, чи потрібно сповіщати про захворювання на туберкульоз на роботі, які права та обов’язки в разі зіткнення з туберкульозом, та чи потрібно обробляти приміщення?