В Одеській області затвердили алгоритм взаємодії закладів освіти та охорони здоров’я для вирішення питань відвідування шкіл та садків дітьми, які не мають щеплень. Можливість їхнього допуску до занять буде визначатися в індивідуальному порядку територіальною лікарсько-консультативною комісією. Відповідний наказ підписано керівниками департаментів охорони здоров’я, освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, а також ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України».
У спільному наказі йдеться про те, що діти, які не отримали профілактичних щеплень, направлятимуться до територіальної лікарсько-консультативної комісії. Це постійно діючий орган медичного закладу, у складі якого обов'язково є епідеміолог. За результатами розгляду питання, комісія оформляє висновок, в якому зазначає стан здоров'я дитини, вакцинальний статус та рішення щодо можливості відвідування навчального закладу. Таким чином, за рішенням ЛКК дитина, яка має протипоказання до щеплень і відтак не отримала їх, може бути допущена до занять при благополучній епідемічній ситуації.
Якщо ЛКК прийняла рішення про неможливість відвідування дитячого закладу, подальша форма здобуття освіти обирається індивідуально місцевим органом управління освіти.
«Від початку нового року в області зареєстровано 303 випадки кору. Протягом останнього тижня захворюваність зросла у два рази за рахунок спалаху у селі Шевченкове Кілійського району. Наявність незахищених від інфекції людей і початок навчального процесу спричиняє великий ризик її масового поширення. Відповідний алгоритм дій вже затверджено, проте головне – це соціальна мобілізація всіх батьків на захист дітей від інфекції та імунізація за календарем щеплень. В лікувально-профілактичних закладах є в наявності безпечна та якісна вакцина», - повідомила директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Олена Теряєва.
За матеріалами odessa.gov.ua.