На базі Коблівської ОТГ пройшов Форум регіонального розвитку «Південна мрія», присвячений питанням економічного розвитку і залученню інвестицій. Форум проводив Миколаївський центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і Мінрегіону.
Прибуло 140 учасників, що представляють 80 ОТГ з Одеської, Херсонської, Миколаївської, Полтавської, Дніпропетровської, Київської та Кіровоградської областей.
Заступник директора програми «U-LEAD з Європою» Андрій Хорват розповів, що зараз йде відбір ОТГ для участі в реалізації проектів, пов'язаних з муніципальними послугами.
Планується, що до кінця року в Україні буде 830 ОТГ.
Громади все ще стикаються з опором представників владних структур. Адже вони втрачають сфери впливу і не можуть з цим змиритися. Директор з розвитку Асоціації ОТГ Ігор Абрам'юк, відзначив, що зараз держава намагається передати об'єднаним громадам більше функцій та можливостей і при цьому не додасть ресурсів.
Курорт місцевого значення та агротуристичний кластер на території Коблівської ОТГ.
Другий блок роботи форуму був присвячений питанню залучення інвестицій до сфери туризму, можливостям туристичних кластерів як драйверів зростання громад.
Тетяна Тимошенко, радник Київського центру розвитку місцевого самоврядування, зазначила, що туризм є механізмом, який запускає інвестиційні процеси на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Це один з найшвидших способів повернення грошей в бізнесі. Це – феноменальна сфера, яка поєднує понад 50 суміжних галузей економіки. Це кластер, який є індикатором розвитку місцевої громади, починаючи від доріг і закінчуючи медичним обслуговуванням. Сьогодні в туристичній галузі є великі резерви.
У Миколаївській області одним з найперспективніших районів для розвитку туризму є Чорноморське узбережжя.
Рекреаційна зона Коблеве.
Голова правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської ОТГ» Сергій Федосєєв розповів про проект, що передбачає створення курорту місцевого значення «Коблеве» як першої Миколаївської цілорічної реабілітаційної здравниці.
Загальна вартість проекту становить понад 19 мільйонів гривень, для його реалізації планується залучити як місцеві кошти, так і державні. Прогнозований обсяг приватних інвестицій – понад 47 мільярдів гривень!
Зараз Коблівська ОТГ отримує туристичний збір із зони відпочинку в розмірі 500 тисяч гривень на рік. Ці гроші спрямовуються на вивезення сміття, ремонт доріг та інші потреби. Цифру планують збільшити за рахунок інвентаризації закладів відпочинку.