Методичні рекомендації з розроблення, реалізації, моніторингу та оцінювання власних стратегій розвитку для територіальних громад розроблено Міністерством розвитку громад та територій спільно з Ініціативою «Управління публічним інвестуванням» проєкту SURGe «Супровід урядових реформ в Україні». Про це сказав заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, повідомляє пресслужба Мінрегіону.
Іван Лукеря, заступник міністра розвитку громад та територій України
Ми працюємо над тим, аби створити умови для розроблення дієвих стратегій розвитку в усіх громадах. Адже це запорука їх успіху. Розроблені методичні рекомендації допоможуть громадам планувати свій розвиток покроково. Цей документ пояснює, які пункти має містити проєкт стратегії — від SWOT-аналізу (де виявляються сильні та слабкі сторони, можливості та загрози) до системи релевантних показників, які можна виміряти або розрахувати та на основі яких здійснюється висновок щодо успішності реалізації стратегії. Така логіка цілком відповідає RBM-підходу, тобто управлінню, орієнтованому на результат.
Рекомендації передбачають залучення жителів громад на всіх етапах стратегічного планування. Додатково у рекомендаціях містяться шаблони, які можна використовувати для полегшення роботи органів місцевого самоврядування у процесі розроблення проєкту стратегії.
Так, методичні рекомендації особливо актуальні сьогодні, напередодні розгляду у другому читанні законопроєкту № 5323 «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики». Положеннями проєкту закону передбачено, зокрема, що стратегії розвитку територіальних громад є обов’язковими документами у системі стратегічного планування державної регіональної політики.
Завантажити «Методичні рекомендації щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад» можна за посиланням.
Нагадаємо, що Україна офіційно очолила Стратегію ЄС для Дунайського регіону на рік — до листопада 2022 року.