Замість ЗНО у 2022 році українські випускники складатимуть його спрощений аналог — національний мультипредметний тест, який складається із завдань з української мови, математики та історії України. Про це повідомляє пресслужба партії «Слуга народу» з посиланням на Міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, передає «НВ».
Оцінки за кожен із предметів будуть оголошені одразу після складання мультипредментного тесту. Ті, хто вступає на магістратуру у 2022 році, складатимуть магістерський комплексний тест, за певними спеціальностями — магістерський тест навчальної компетентності, за іншими спеціальностями — іспит у навчальному закладі.
Сергій Шкарлет, Міністр освіти та науки України
Одне з головних завдань цьогорічної кампанії — безпека та цифровізація. Це означає подання документів та підтвердження місця навчання через інтернет. Інформація про документ про освіту замість документа. Максимум один централізований онлайн-іспит, можливість його переривання за повітряної тривоги. Індивідуальні усні співбесіди, творчі конкурси та професійні іспити можна проводити дистанційно.
За словами голови підкомітету з питань вищої освіти Юлії Гришиної, централізовані іспити можна буде складати в Україні (крім тимчасово окупованих територій) та в країнах Східної Європи, також передбачено основні, додаткові та спеціально організовані сесії централізованих іспитів.
Голова освітнього комітету Сергій Бабак уточнив, що мотиваційний лист не впливатиме на рейтинг абітурієнтів, які вступають на бюджет до вищих навчальних закладів. Його можуть використовувати при вступі на бюджет у ситуації, якщо на одне або кілька останніх місць претендують кілька людей з однаковими балами.
Сергій Бабак, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій
На контракті ширше можна застосовувати мотиваційний лист, тому ми хочемо подивитися, як це робитимуть університети.
Президент Володимир Зеленський 1 квітня підписав законопроєкт про скасовування державної підсумкової атестації, спрощення ЗНО, єдиного вступного іспиту та іспиту при вступі до магістратури у 2022 році. Верховна Рада ухвалила його 24 березня.
Нагадаємо, урядова «гаряча лінія» — механізм взаємодії з громадянами, який дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, зараз працює цілодобово.