До "ТІС" Олексій працював електрогазозварником. По цій спеціальності і відправив резюме на підприємство, коли переїхав з дружиною до Южного. Така вакансія була на бетонно-змішувальній ділянці, яка знову відкривалася. Поки з колегами відновлювали БЗД (бетонно-змішувальна ділянка, - прим. ред.), освоїв ще одну спеціальність.
Колись я працював на будівництві з бетоном. Вирішив освоїти цю спеціальність вже на більш високому рівні. Правда, це виявилося складніше, ніж я думав. На будівництві нам привозили вже готову суміш. А на "ТІСі", як з'ясувалося, потрібно її робити самому. БЗД ще не було, тому спочатку робили все вручну, вивчали норму, інструкції, рецептуру, - Олексій Бережний, дозувальник компонентів бетонної суміші.
Зараз за зміну випускається близько 200-300 кубів бетону. Але, не дивлячись на значні обсяги, складнощів в цьому він не бачить. Головне - бути уважним і точним.
Робочий день починається з заявки. Начальник по заявці визначає, скільки бетону треба зробити. А я вже заношу в комп'ютер рецептурні складові: пісок, щебінь, цемент, воду і дозування. Потім контролюю процес роботи бетонного вузла - чи точно виконується, щоб бетон був потрібної якості і рухливості.
Поєднувати дві спеціальності - неважко, розповідає Олексій. Навички електрогазозварника доводиться застосовувати тільки в разі поломок, а це буває нечасто. І не виключає, що з часом, можливо, освоїть ще одну спеціальність.
Не можна стояти на місці. У цьому особливість "ТІС". Якщо на інші підприємства приходиш за однією спеціальністю і працюєш до пенсії, то на "ТІС" величезні можливості для зростання: і кар'єрного і професійного, - Олексій Бережний, дозувальник компонентів бетонної суміші.
За матеріалами журналу "Термінал. Вісник "ТІС", №16, 2018 рік.