Ведучи розмову з військовим комісаром Доброславського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковником Олегом Номеровським про достойну людину у військовому однострої, я почув від керівника наступне: «Напишіть про капітана Сінкевича. Військова служба — це його покликання».
Як на мене, мабуть, не буває щасливішої людини, ніж та, яка зуміла знайти своє покликання у житті. І немає особливого значення, в якій сфері воно проявилося: мистецтві, медицині, сільському господарстві, в ряді інших важливих напрямах людської діяльності. Головне тут, щоб виконувана робота приносила найбільшу насолоду. Так сталося і в житті героя нашої публікації — Вадима Івановича Сінкевича.
Новогригорівка, що на Миколаївщині, — звичайний населений пункт. Виробнича діяльність більшості його мешканців тісно пов’язана з сільським господарством та суміжними з ним професіями. Тут у 1993 році в родині Івана Івановича та Наталі Іванівни Сінкевичів народився син, якого нарекли Вадимом. Біографія юнака нічим особливим не відрізнялася від його однолітків. Позаду залишилися безтурботні, щасливі роки дитинства, навчання у Вознесенській гімназії № 1. І ось Вадим вже доросла людина і має самостійно торувати свою життєву стежину. Звичайно, не надаючи особливого значення своєму професійному вибору, можна було б спробувати опанувати батьківську професію — після набуття відповідних знань працювати землевпорядником, або як матір — бухгалтером. Деякі з його ровесників так і вчинили. І задоволені своїм вибором. Однак, на той час випускника гімназії Сінкевича, відверто кажучи, така перспектива не задовольняла. Він себе бачив лише військовим. Є така професія — захищати Батьківщину. І юнак твердо вирішив долучитися до неї, вступивши на навчання у Київський військовий інститут телекомунікацій та інформатизації.
Після успішного закінчення військового навчального закладу випускник-лейтенант направляється на проходження служби в одну з військових частин країни, де призначається командиром взводу зв’язку, а згодом, у званні капітана, і батареї.
Понад два з половиною, із п’яти років загального військового стажу, молодий офіцер проходить службу в зоні бойових дій на Сході країни.
Вадим Сінкевич, капітан ЗСУ
Бували дні, коли ворог до 50–ти разів на добу обстрілював артилерійськими снарядами наші позиції. Проте довірений мені підрозділ продовжував виконувати своє бойове завдання, визначаючи точні координати знаходження в повітрі ворожих літальних апаратів.
Відверто кажучи, мій співрозмовник був дуже скупий на розповіді про бойові будні підрозділу. Все зводилося в розмові до того, що воїни просто виконували свою звичайну роботу по захисту територіальної цілісності країни.
Доречно сказати, що бойовому офіцеру, капітану Сінкевичу наразі виповнилося лише 27 років. Тож у Вадима попереду буде ще чимало здобутків на військовій ниві, адже служба з охорони територіальної цілісності держави — це його покликання.
День Збройних сил України, 6 грудня, — заслужено вважається всенародним святом, адже завдяки саме військовим гарантується безпека нашої держави.
Тож міцного здоров’я, родинного добробуту, вагомих бойових звершень вам, шановні захисники нашої Батьківщини!
Автор: Іван Рафальський.