У 2020-му році до складу Доброславської об’єднаної громади увійшли ще три сільські ради — Трояндівська, Кремидівська та Шомполівська. З цього року вони працюють вже в нових умовах. Але початковий етап є завжди нелегким, розповідають в Доброславській селищній раді. Бо, крім великої території, протікає адмінпідпорядкування: йде створення нових відділів, управлінь, в ОТГ передається дуже багато повноважень з тих, які раніше належали району або державі. Доброславська селищна рада, яка раніше була окремою громадою, не була дуже багатою, оскільки тут не було великих підприємств. Тому збільшена громада має виходити зі своїх реалій і дивитися, що може собі дозволити. Наприклад, є тут бажання зберегти усі діючі структури, особливо ті, що стосуються дітей. Але це потребує де скорочення, де об’єднання, де оптимізації.
Людмила Прокопечко, Доброславський селищний голова
Ми зберігаємо поки що всі наші школи, про це мова взагалі не йде. Ми реформуємо бібліотечну систему, тому що вона також обслуговувала весь район, зараз буде обслуговувати одну громаду. Ми хочемо по маленьких селах, де були бібліотеки з дуже старим книжковим фондом і які не відвідували люди, створити вільні відкриті бібліотеки, такі, як є в нас в Доброславі. А інші бібліотеки перевести в школи й зробити там шкільні хаби сучасні, куди зможуть ходити не тільки діти, але і мешканці всього села.
Зараз йде дуже велика робота по розробці програми соціально-економічного розвитку громади. На даний час в її бюджеті заплановано 6 млн грн на розвиток усієї ОТГ, але Людмила Прокопечко знає, як можна збільшити ці цифри. Перш за все — шляхом передачі землі з державної власності. Вона каже, що за частину цих земель або не сплачується оренда, або не в такому вигляді, як беруть в громаді — тому зараз проводиться тотальна інвентаризація земельних ділянок, складається дислокація всього майна і всіх підприємств — діючих і недіючих для того, щоб потім можна було з діючих подивиться, на яких умовах вони діють. А недіючі запропонувати для інвестицій.
Крім того, провівши відповідний аналіз територій Доброславської ОТГ, було визначено подальший розвиток для кожного старостинського округу, розповідають представники влади.
Олена Шихалієва, заступниця Доброславського селищного голови
Бачимо потенціал в Трояндовому — це розвиток туристичної галузі, також побутове обслуговування, ресторанне господарство, можливо сфера готельного бізнесу. Це все там. Розвиток Доброслава залишиться — це туристична галузь. Звісно, що сільське господарство на кожній території — це наші можливості, те, що буде розвиватись. Кремидівська і Шомполівська громади — це сьогодні ми бачимо, окреслили той потенціал, який є. Інфраструктура, яка є на цих територіях — це залізнична гілка, газопровід, дороги — все це ми бачимо для розвитку промисловості.
У Доброславській селищній раді створено профільний відділ економічного розвитку, розвитку територій, інвестиційної діяльності й міжнародного співробітництва. Також на базі цього відділу було створено ресурсний центр розвитку громади, який буде займатися залученням міжнародної технічної допомоги, каже Олена Шихалієва. На сьогодні вже написано декілька проєктів, подані заявки. Минулого року тут було виграно грант на проведення туристичного історичного фестивалю, але у зв’язку з пандемією було призупинено його фінансування. Цього року Доброслав знов подав цю заявку та сподівається, що виграє її. Також в ресурсному центрі написали проєктні заявки по освітніх проєктах. Планується ще написати проєкти по енергоефективності — вони в розробці.
Одним з головних завдань, яке стоїть перед відділом економічного розвитку і селищною радою в цілому, є створення комфортних умов для інвесторів та бізнесу, що позитивно вплине на розвиток громади й поліпшить рівень життя населення, підкреслюють в селищній раді.
Авторка: Стелла Дюар.