Не завжди хлібороби степової зони Одещини можуть безпомилково визначитися з термінами початку ведення весняно-польових робіт. У деякі роки вже в лютому можна було бачити на полях ґрунтообробну та посівну техніку, а інколи її присутність там фіксувалася лише в другій половині березня.
І в нинішньому році весна, не дивлячись на календарні терміни, не дуже поспішає стати повноправною господаркою на ланах сільгосппідприємств. Часто-густо навіть в ці березневі дні температурні показники можуть різко знижуватися від плюсових до мінусових значень, не бракує й днів пронизаних холодними, рвучкими вітрами.
Проте, не дивлячись на певні погодні негаразди, переважна більшість хліборобів громад Лиманщини прагне використати будь-яку можливість з тим, щоб не втратити дорогоцінну вологу в ґрунті та у стислі строки висіяти насіння ранніх ярих культур з дотриманням необхідних агротехнічних вимог. Недарма серед трудівників полів побутує такий вислів: «Весняний день — рік годує».
Приклад самовідданої праці, серед агроформувань Доброславської ОТГ, показують і механізатори ТОВ «Простір — А», очолюваного депутатом однойменної селищної ради Анатолієм Жежуленком. Тут вже завершено сівбу ярого ячменю з одночасним внесенням мінеральної поживи, який в нинішньому році розташований на
50-гектарній площі, проведено підживлення озимини та ріпаку аміачною селітрою з розрахунку 200 кг/га відповідно на 300 та 150 гектарах. Завершена і підготовка ґрунту на 50-гектарній площі під сівбу соняшнику.
На виконанні весняно-польових робіт механізатори Сергій Гребенюк, Василь Ющенко та Олександр Терлецький працюють злагоджено, дружно, забезпечуючи високоефективне використання потужної техніки. Окрім виконання чисто технологічних робіт, в «Розвитку — А» чітко дотримуються вимог техніки безпеки. Тут забезпечені й необхідні побутові умови для високопродуктивної праці людей у полі.
Доброякісне проведення агротехнічних заходів можливо дасть в поточному році домогтися в товаристві високих врожаїв усіх сільськогосподарських культур.
Автор: Іван Рафальський.