Навесні здається, що все встигнути просто неможливо. Аби так не сталося, потрібно чітко знати, що слід робити в цей період, поставити перед собою конкретні завдання.
Свої поради з цього приводу розповів позаштатний кореспондент газети «Слава хлібороба», агроном за фахом Георгій Володимирович Берил.
Прибираємо хворе, загибле, проводимо санітарні роботи
Таку роботу не потрібно залишати на потім, робіть це поступово. В теплі весняні дні займайтеся чищенням, пломбуванням дупел, лікуванням ран на корі. Проведіть вирізання сухого гілля до живої тканини, обробіть рани 2-3% розчином мідного купоросу, замажте садовим варом або сумішшю глини з коров’яком 1:1. До розпускання бруньок приберіть гнізда зимуючих шкідників.
Обприскування, обробки, весняні роботи в саду по боротьбі зі шкідниками та хворобами
При температурі вище + 5 ˚С можна проводити обприскування дерев і кущів від хвороб і шкідників. Адже при нинішній зміні клімату такі теплі дні можуть бути навіть взимку. Як правило, від хвороб використовують 3% бордоську рідину або засоби, що містять мідь.
Це роблять тільки до розпускання бруньок, тому що деякі препарати викликають опіки будь-яких зелених частин рослин. Не встигнемо озирнутися, як почнуть розпускатися бруньки. Це час атаки шкідників на ділянки. Тля, квіткоїд, листогризучі, кліщі, міль, листовійки, парша, плямистості. Від хвороб підійде 1% бордоська рідина — це буде профілактикою грибкових захворювань. Від шкідників вибір засобів дуже великий. Головне звертайте увагу чи дозволений вибраний вами препарат для використання в домашніх умовах.
Рятуємо штамби від сонячних опіків
Побілка врятує від нагрівання кори на сонці, від температурних перепадів, а отже від пошкодження, сонячних опіків. Якщо ваша осіння побілка зблякла, то її бажано оновити.
Обрізка дерев
Весняні роботи в саду неможливі без обрізки дерев. Якщо все вже сформовано, то потрібно лише санітарне проріджування. На молодих рослинах займаються формуванням крони. Використовують різні прийоми. Зрізи обробляйте садовим варом або олійною фарбою. Адже рана — це місце для проникнення інфекції. Після кожного дерева обробляйте інструмент формаліном, спиртом, розчином мідного купоросу. Адже тільки так ви зможете уникнути зараження здорового дерева від хворого через поріз. Не залишайте пеньки, не робіть великих ран. Робити потрібно це раніше, до початку руху соку. Зерняткові можна обрізати навіть у теплі зимові дні, а кісточкові — ранньою весною. Спочатку займаємося яблунями та грушами, потім абрикосами, вишнями, сливами, черешнями. Останніми — персики.
Автор: Іван Ільчук.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 14 (9 867).