Діти — це «квіти життя», і який букет ми отримаємо в майбутньому залежить від дій дорослих саме сьогодні. В Красносільській об’єднаній громаді це добре розуміють. Тому умови для навчання дітей тут намагаються зробити на європейському рівні. У закладі дошкільної освіти «Калинка» у Красносілці дбають про молоде покоління.
Ганна Івахненко, заступниця директора Красносільського ЗДО «Калинка»
Він функціонує ще з 2005 року. В нас є три вікові групи — це молодша, середня і старша. Ще є група короткотривалого перебування, це дітки, які йдуть до школи.
Дитячий садок розрахований на 98 діточок. Місцева влада завжди піклується про молоде покоління, тому у 2017 році тут було зроблено сучасний капітальний ремонт за кошти бюджету Красносільської громади. Сьогодні в цьому закладі не тільки створені гідні умови перебування маленьких жителів громади, а й, що найголовніше, велика увага тут приділяється розвитку дітей, продовжує Ганна Івахненко, заступниця директора Красносільського закладу дошкільної освіти «Калинка».
Ганна Івахненко, заступниця директора Красносільського ЗДО «Калинка»
Виховання дітей направлене на розвиток самостійності, розвивального простору, самостійності дітей в їхньому подальшому житті.
Під час навчання використовуються різноманітні методики, впроваджуються інноваційні технології. Наприклад, в молодшій групі в інтерактивній формі розповідають казки, що дуже зацікавлює діточок.
Наталія Антонюк, вихователька Красносільського ЗДО «Калинка»
Влітку, коли на вулиці дуже спекотно, ми любимо грати в театр. Театр — тіньовий. Ми тільки що показали казку про ріпку. Театр — пальчиковий. Діти дуже люблять вдягати на пальчики різних звіряток і розповідати казки.
Також вихователі використовують у своїй роботі так звану мнемотехніку, яка направлена на розвиток комунікабельності та словникового запасу.
Ольга Ломей, вихователька Красносільського ЗДО «Калинка»
Мнемотехніка — це картинки, за якими дітки вчать віршики, казочки. Вони дивляться і починають розмовляти більш активно. В середній групі ми будемо переходити на більш складне — мнемосмужки. Тобто там три картинки та дитина повинна розповісти чи віршик, чи оповідання якесь. А в старшій групі вже йде мнемотаблиця. Це вже важче. Там багато картинок і діти по них розповідають. В кінці року вони вже не тільки дивляться на готові картинки, вони повинні вже по віршу намалювати, в кожній картинці якийсь малюнок — як дитина думає, бачить той віршик, який буде розповідати.
Вихователі тут також постійно займаються саморозвитком. Вони беруть участь у різноманітних заходах, курсах з підвищення кваліфікації, і разом з цим впроваджують свої нові знання у процесі виховання діточок.
Нагадаємо, у Красносільській ОТГ багато уваги приділяється сфері освіти, тому місцева влада не оминає дитячий садок у Красносілці.
Авторка: Стелла Дюар.