Показати меню
» » Пилип Бабалик – людина з великої літери
11 бер 20:56Статті / Новини

Пилип Бабалик – людина з великої літери

Пилип Бабалик – людина з великої літери

  Пилип Никонович Бабалик народився 3 червня 1950 року у селі Старосілля Тарутинського району. Закінчив Завадівський сільгосптехнікум по спеціальності – організатор сільськогосподарського виробництва. Одружився.

"На початку 1975 року, після весілля, ми приїхали до його матері, яка наказала повінчатися. Ми обвінчалися. Я дякую свекрусі за це. Ми прожили гарне життя. В нас двоє синів і донька", - згадує Валентина Бабалик, вдова Пилипа Бабалика.

  Маючи "червоні" дипломи, подружжя обрало для роботи Сербківську птахофабрику. Пилип Никонович очолив підприємство, на якому було 600 голів птиці. Пропрацював там шість років. Як згадує Валентина Бабалик, він облагородив всю територію птахофабрики, насадив троянд. Потім, на запрошення першого секретаря Бориса Степановича Приходько, Бабалик з дружиною поїхали до колгоспу ім. Сувоворова у Любополі. Тут народилися діти. Пилип Бабалик пропрацював майже 2 роки парторгом, а потім став головою колгоспу, який при ньому почав процвітати. Були проведені газ, вода, багато чого зроблено для розвитку інфраструктури.

"Коли Бабалик очолював колгосп у селі Любопіль, колгосп був на дуже високому рівні у районі, була висока врожайність, розвинуте тваринництво", - Олександр Токменінов, голова Визирської сільради

  Після того, як його не переобрали на пост голови, Пилип Никонович отримав пропозицію очолити радгосп у селі Нова Вільшанка. Четверте відділення Комінтернівської птахофабрики було перетворено на радгосп "Дружба". Але згодом любопільці вмовили його повернутися.

У 1996 році Пилип Никонович запропонував дружині взяти землю та стати фермерами.

  Справи йшли добре. Аж поки через 10 років у нього не стався інфаркт. Три роки він не міг працювати. Справами займалися дружина та син Євген.

"Сім’я Бабаликів зіграла важливу роль у проведенні газопроводу до села Нова Вільшанка. Ініціатором був Пилип Никонович, після його смерті Євген продовжив справу батька. До села газ провели за кошти району, а по селу - люди повинні були провести за свої кошти. Бабалики домовилися про безвідсоткову відстрочку", - Надія Бондаренко, депутат Першотравневої сільради, мешканка села Нова Вільшанка.

  Він багато чого зробив для того, аби село стало кращим. Як згадують мешканці села, Пилип Бабалик заасфальтував вулиці, почав будівництво церкви у селі Нова Вільшанка, побудував зупинку у селі Міщанка.

  21 грудня 2015 року життя Пилипа Бабалика обірвалося... Він був похований у селі Вільшанка. В пам'ять про чоловіка, батька і дідуся сім'я Бабаликів продовжує зводити церкву у селі Нова Вільшанка. Вона буде названа на честь Святого апостола Пилипа.

  Сьогодні сім'я продовжує і розпочату ним справу життя. Це успішне ведення сільськогосподарського бізнесу і турбота про людей, які, в умовах об'єднання у Визирську ОТГ, мають великі шанси на гідне життя.

"Я думаю що, в умовах об'єднання в громаду з'явиться більше ресурсів для вирішення проблем. Спільно, ми багато зможемо зробити", - Євген Бабалик, син Пилипа Бабалика, керівник ПСП "Новая Вільшанка".

"Про цю людину лишилась добра пам'ять. Таких людей треба прославляти. Це позитивний приклад того, як людина робить, щось корисне", - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради, голова товариства "ТІС". 
Друк
У Березанській ОТГ засідала робоча група з розвитку громади (фото)18:00
23 тра
На найбільшому підприємстві Лиманського району провели день відкритих дверей (фото)16:20
23 тра
Села Визирської ОТГ стали переможцями першого етапу конкурсу з благоустрою (фото)15:00
23 тра
У Визирці обговорили будівництво централізованої каналізації (фото)14:00
23 тра
Курортні населені пункти залишаться без води13:30
23 тра
Хутко вкрав і швидко втік. Поліція по гарячим слідам затримала крадія (фото)13:00
23 тра
У Любополі вирішують питання сміття, яке накопичилося на звалищі (фото)12:00
23 тра
Южне відсвяткує День хіміка11:00
23 тра
У Першотравневому НВК на канікулах стартує ремонт і благоустрій (фото)09:00
23 тра
Суд зобов'язав "ОПЗ" виплатити велику суму компанії "Ostchem"18:00
22 тра
Енергоефективність понад усе - у Першотравневому розпочинають утеплення фасаду дитячого садочку (фото)17:00
22 тра
Тилігульський лиман приймає перших відпочиваючих (фото)16:00
22 тра
Відомі борці з Першотравневого знову з медалями (фото)15:00
22 тра
Правоохоронці Лиманського району взяли участь у змаганнях з міні-футболу (фото)14:03
22 тра
Сесія Лиманської райради знову відклала у "довгий ящик" питання дороги на Визирку (фото)13:02
22 тра
У Курісово всім селом гасили пожежу (фото)12:34
22 тра
Красносільська громада на два дні залишиться без світла (фото)11:32
22 тра
TOP