Архів
Травень 2022 (55)
Квітень 2022 (141)
Березень 2022 (192)
Лютий 2022 (127)
Січень 2022 (167)
Грудень 2021 (250)
ЛАН » Статті » Чим загрожують стану довкілля бойові дії в Україні

Чим загрожують стану довкілля бойові дії в Україні

Чим загрожують стану довкілля бойові дії в Україні

  З якими ризиками зараз стикається навколишнє середовище через активні бойові дії в Україні, розповів голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський, повідомляється на сайті організації.

  Екозлочини протягом восьми років

  За словами еколога, вже протягом восьми років вся природоохоронна галузь України зазнає збитків через дії окупанта, адже з 2014 року Російська Федерація анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей.

Владислав Балінський, голова ГО «Зелений лист»

Окупаційна влада не звикла звертати увагу на безпеку своїх громадян. Такі загально прийняті у всьому цивілізованому світі речі як збереження біорізноманіття, ландшафту природних парків для окупанта не важливі. Я впевнений, що шкода буде оцінена. Це й будівництво фортифікаційних споруд, численні вибухи, пожежі, які забруднюють довкілля, розлиття нафтопродуктів через знищення й підбиття техніки, знищення очисних споруд та інше. Ці злочини фіксуються. На мою думку, шкода дорівнює мільярдам доларів.

  На думку еколога, наразі задача екоактивістів і профільного міністерства фіксувати й документувати всі ці факти. В майбутньому ці злочини мають бути розглянути зокрема в міжнародному суді. А Україна зможе отримати репарації від країни-агресора.

  Зазначимо, що Державна екологічна інспекція створила сайт оперативного штабу з фіксації екозлочинів під час бойових дій на території нашої держави. Зокрема через цей сайт можна повідомити про екозлочин.

  Крім того, в Міндовкіллі заявили, що Росія має бути позбавлена права голосу на кліматичних переговорах ООН, адже її дії створюють загрози для всього світу та перешкоджають адаптації до зміни клімату.

  Незворотна шкода

  При цьому підкреслює Владислав Балінський, що мова йде не тільки про грошове відшкодування. Дії військ РФ наносять довкіллю і здоров’ю людей незворотну шкоду. По-перше, мова йде про захоплення окупаційними військами Росії Чорнобильської атомної станції та атомної станції в Енергодарі. Наприклад, уже відомо, що в Чорнобилі через переміщення важкої техніки та пошкодження верхнього шару ґрунту в атмосферу потрапив пил, що містить у собі так звані радіонукліди (радіоактивні ізотопи хімічних елементів). Це призводить до радіоактивного забруднення радіонуклідами, що мають період напіврозпаду тридцять і більше років все більшої та більшої території.

Владислав Балінський, голова ГО «Зелений лист»

Шкоду здоров’ю людини через ці дії виміряти грошима просто неможливо. Також неможливо виміряти грошима втрату особливо цінних ландшафтів, які входять до охоронної території, втрату тисяч тварин, які проживали на цих територіях. Це незворотні втрати.

  Владислав Балінський зазначає, що через бойові дії контролюючі органи наразі не можуть здійснювати належний догляд за атмосферою, станом води тощо.

Владислав Балінський, голова ГО «Зелений лист»

Це ризики для громадян, які проживають у зоні бойових дій. Наприклад, через порушення центрального водопостачання українці змушені користуватися небезпечною водою, що загрожує різними захворюваннями.

  Слідкуємо за руками

  Еколог також нагадав, що, за даними Пентагону, по території України було випущено вже понад 900 ракет, що також завдає велику шкоду довкіллю. При цьому в залежності від напрямку вітру забруднюючі речовини можуть бути рознесені по всьому світу. Мова йде, зокрема про важкі метали і оксиди, яки розчиняються у воді з утворенням кислот та випадають у вигляді кислотних опадів на значних територіях.

  Також, великі проблеми має і сільськогосподарська галузь України.

Владислав Балінський, голова ГО «Зелений лист»

Я бачу, що деякі регіони нашої країни через дії окупаційних військ не зможуть вчасно провести посівні роботи. А це, враховуючи, що Україна є одним з найбільших постачальників зернових у світі, може призвести до світових проблем з продуктами харчування. Це теж частина екологічної катастрофи. Незасіяні поля піддаються значній вітровій та водній ерозії, що своєю чергою призводить до забруднення повітряного та водного середовища та зниження родючих властивостей ґрунту. На тлі цього, наступна засміченість посівних територій бур’янистою рослинністю виглядає значно меншим злом. Окрім цього через бойові дії є проблеми з постачанням кормів для тваринницьких комплексів. Це своєю чергою призводить до необхідності утилізації сотень тисяч трупів птахів і тварин, що в умовах військової агресії неможливо.

  Крім цього, Владислав Балінський наголошує, що досить прискіпливо варто слідкувати за діями Росії, зокрема через численні пропагандистські заклики про наявність біолабораторій і хімічних лабораторій в Україні. На думку еколога, таким чином агресор може виправдовувати подальше використання, наприклад, хімічної зброї в нашій країні.

  Нагадаємо, багато українців через війну вирішили виїхати за кордон. Але при цьому важливо знати, які документи потрібні для виїзду, а також кого не випускають з країни.

Друк
Головним питанням порядку денного СОТ стане розблокування українських портів17:32
26 тра
В Україні для порушників ПДР хочуть збільшити штрафи під час війни17:04
26 тра
За червень бійцям ЗСУ виплатять понад 64 мільярди гривень16:45
26 тра
Одеська область: шкільні випускні заборонені22:03
25 тра
Валерій Стоілакі: «Визирська громада продовжує жити»14:00
25 тра
Визирська ОТГ: директорка Мистецької школи вітає вихованців закладу із випуском 2022 (фото)23:55
24 тра
З 25 травня на Одещині скоротили комендантську годину17:36
24 тра
Нафтогаз, в час ВС, залишив колишній тариф на газ для населення11:44
24 тра
У Визирській громаді відтворили власну версію відеокліпу на популярну пісню «Україна Переможе» (фото)11:30
24 тра
У Визирській ОТГ відзняли та змонтували вітання всіх українців із Днем вишиванки (відео)11:34
23 тра
Верховна Рада подовжила воєнний стан в Україні до кінця літа11:16
23 тра
В Європі створять екзаменаційні центри для здачі мультипредметного тесту13:51
20 тра
Представники Визирської сільради креативно поздоровили мешканців громади з Днем вишиванки (відео)13:35
20 тра
Валерій Стоілакі: про життєдіяльність Визирської громади в умовах війни15:30
19 тра
Жителі Зорі Труда Визирської громади провели в останню путь воїна-односельця Володимира Лосєва (відео)14:49
19 тра
Доброславська ОТГ: Сервісний центр МВС оновив графік роботи у період воєнного стану14:37
19 тра
Визирська ОТГ: у Першотравневому проводять опитування громадян щодо перейменування села14:06
19 тра
Уряд призупиняє цінове регулювання на паливному ринку16:57
18 тра
Як закрити ФОП в умовах воєнного стану?10:38
18 тра
Аграрії Одещини у квітні експортували понад 1 млн тонн зерна21:08
17 тра
єМалятко знову в «Дії»15:19
17 тра
У Визирській ОТГ проводять інвентаризацію артезіанських свердловин (фото)14:26
17 тра
У Визирській громаді проводять інвентаризацію артезіанських свердловин та дворових колодязів (відео)18:51
16 тра
Продукти зі зруйнованого російськими ракетами “Ашану” роздали жителям громад13:40
16 тра
Сьогодні у Першотравневому відбудеться церемонія зустрічі Героя-захисника Володимира Лосєва10:37
16 тра
TOP