Матері-героїні
По району взято на облік 103 багатодітних матерів, які вже одержали грошової допомоги 161.536 крб.
Про 57 матерів Райвиконкомом порушено клопотання перед Облвиконкомом — представити їх до урядової нагороди.
З цієї кількості — до нагородження орденом «Мати-героіня» — 1, орденами «Материнська слава» І-го ступеня — 5, ІІ-го ступеня — 6, IIІ-го ступеня — 9, медалями «Материнська слава» І-го ступеня — 12, ІІ-го ступеня — 24.
Більша частина матерів-героінь мають синів або дочок в лавах Червоної Армії, а самі працюють в колгоспах і дають високі показники праці.
Серед них Марія Дмитрівна Грудєва (Кремлівської сільради) — виростила 10 дітей.
П. О. Федоренко, в. о. секретаря Районної Ради депутатів трудящих.
Державний закуп молока
Поруч з прийманням молока в обов’язкову поставку державі на нас покладено відповідальне завдання — провадити державний закуп у тих здавців, що виконують здачу по строках, та в тих, що звільнені від обов’язкових поставок.
Цей засіб необхідний для збільшення виробництва молочної продукції, що в основному йде на постачання госпіталів, санаторіїв та інших лікувальних установ.
Це йде на відновлення здоров’я наших братів, синів, що тимчасово втратили його в час війни.
Але ми маємо в цій справі різні перешкоди, що гальмують успіх. Поруч з недостатньою роботою наших зливщиків і сепараторщиків тут діють «людці», закохані в легку наживу і свіжу копійку.
Маючи власні сепаратори, одержуючи собі платню натурою, вони спрямовують переробку молока на ринок.
Сільські ради і фінансові органи або займають позу «невтручання», або іноді самі стають в роль приватних «сепараторщиків», як фінінспектор Підопригора в с. Візірці.
Колгоспи сільрад: Антоно-Кодинцівської, Молотовської, Любопільської, Візірської, Спиридонівської, Сичавської та Олександрівської досі не спромоглися забрати на ст. Сербка 12,5 тонн макухи, слідуємої здавцям молока ще за минулий рік. Час уже зрозуміти важливість цього питання і створити сприятливі умови державному закупу молока.
Селецький, директор Петрівського маслозаводу.
«Час розрахуватись»
Під такою назвою було вміщено статтю в нашій газеті 27 травня ц. р. № 12 (1556), в якій писалось, що Петрівський маслозавод не розрахувався з здавцями молока та з колгоспом за набивку льодника.
Директор маслозаводу т. Селецький днями повідомив редакцію, що зазначені в статті факти дійсно правдиві.
Зараз розрахунки за молоко проведені вже повністю по 1-ше червня. За набивку льодників колгоспам району досі не сплачено ще 16 тис. карбованців, з причини відсутності коштів.
Найближчими днями ця заборгованість також буде ліквідована.
ЗА КОРДОНОМ
Журналіст Еліот про необхідність організації розшуків Гітлера
НЬЮ-ЙОРК. 11 червня. (ТАРС). «Нью-Йорк геральд трібюн» умістила статтю Еліота, в якій коментується вказівка Жукова, що англійцям та американцям слід було б зайнятися розслідуванням місцеперебування Гітлера в теперішній час. Еліот закликає англійців і американців серйозно зайнятися цією справою і не дати можливості Гітлеру врятуватись за допомогою Іспанії та Аргентіни. Підкреслюючи правдоподібність заяви Радянського Союзу про те, що Гітлер зараз перебуває поза радянською окупаційною зоною і тому слід гадати, що йому вдалося втікти; Еліот вважає цілком логічним припущення, що Гітлер мав намір тікати в зону окупації західних держав, де він розраховував на великі можливості забезпечити собі безпеку. «Якщо Гітлер утік із Берліна, то, безумовно, його втеча була заздалегідь ретельно підготовлена, а також було ретельно обрано місце, де він міг би сховатись. Важко гадати, щоб Гітлер обрав радянську окупаційну зону для подібного сховища».
»Куди б Гітлер не тікав, він повинен був тікати в пункт,що знаходився в радіусі дії літака від Берліна. Найбільш можливо, що це Іспанія. Відомо, що німецькі втікачі прибувають до Іспанії, мабуть, з метою організувати втечу Гітлера. Відомо, що Франко багато чим зобов’язаний Гітлеру тому, що Гітлер установив владу — Франко — в Іспанії. Мабуть Франко не наважиться надати Гітлеру відкритий притулок, але він, можливо, хоче допомогти втечі Гітлера. Громадський суд і страта людини, якій, за відвертою заявою Франко, він зобов’язаний своїм теперішнім становищем, не зміцнили б позиції Франко
як в очах іспанського народу, так і всього світу. Цілком можливо відправитись на іспанському судні в Південну Америку.Також цілком можливо прибути на літаку в іспанську колонію Ріо де Оро і звідти відправитись далі на судні. Можна, нарешті, вилетіти з Ріо де Оро до Бразилії і звідти в Аргентіну. Для цієї мети можна також використати підводні човни».
Далі Еліот заявив, що англійці та американці не повинні ігнорувати подібні можливості втечі Гітлера, а замість цього повинні вжити всіх заходів для його захоплення. «Англійці та американці повинні використати всі засоби для захоплення Гітлера, включаючи діяльність поліції або воєнні операції. Англійці та американці повинні, не хитаючись, ясно викласти Франко свою позицію з цього питання. Якщо це виявитья неообхідним, англійці та американці повинні шляхом застосування збройних сил знищити режим Франка для того, щоб Гітлер не міг сховатися в Іспанії».
ПРИКМЕТИ ПОГОДИ
Існує дуже багато різних народних прикмет щодо наступної погоди. Серед вірних прикмет зустрічаються і невірні.
Іноді прикмети протирічать одна одній. Так, в одних місцях говорять: «бабине літо добре — значить осінь погана,», а в інших говорять навпаки: «яке бабине літо — така і осінь.» А тому до народних прикмет треба відноситись обережно і використовувати ті з них, які перевірені наукою. З багатьох прикмет погоди наведем декілька найбільш надійних і простих.
Ознаки ясної погоди
Близько полудня з’являються плоскі кучеряві хмари, що зникають до вечора. При заході сонця небо зафарблюється в золотисті і рожеві тони.
Дим із димарів або з кострів підіймається вгору.
Слабий вітер близько полудня трохи посилюється, а ввечері знов стишується. Вдень спека, а вночі — прохолода.
Помітно тепліше, ніж у відкритому полі. При підйомі на пагорок або височінь ввечері і вночі почувається тепло. Після заходу сонця, в низинах і на курних дорогах з’являється туман, що зникає після сходу сонця.
Ознаки можливого дощу
Ранішня зоря багрово червона або червоно — рудувата. Зорі дуже блимають.
З’являються хмари, що поступово затягають все небо. Часто при цьому вони швидко мчать по небу з півночі або з заходу.
Дим в тиху погоду стелиться по землі або, ледве піднявшись, опускається вниз.
Вранці, вдень і ввечері температура повітря майже однакова. Посиленний вітер до вечора не стишується. Напрямок вітру і спрямованих вверх хмар неоднаковий. Зранку «парить» — дуже жарко і душно — можливо, швидко буде гроза.
Як користуватись барометром
Барометр допомагає нам передбачати погоду. Для цього потрібно час від часу слідкувати за рухом стрілки барометра. Коли при непогоді відмічається повільний рух стрілки вправо, це значить, що встановиться суха, ясна погода.
Повільний рух стрілки вліво означає наближення тривалої непогоди. «Швидкий рух стрілки вказує на те, що зміна погоди наступить швидко, але буде недовготривала.
(Календар — 1945р.)
ПЕТРІВСЬКИЙ ВЕТЕРИНАРНИЙ ТЕХНІКУМ
ОГОЛОШУЄ НАБІР УЧНІВ
на 4-х місячні підготовні курси та на 1-ший курс технікуму
На підготовчі курси приймаються особи віком 14-25 років, що закінчили 6 класів.
На 1-ший курс технікуму приймаються особи віком 14-30 років, що закінчили 7 класів.
Технікум готує помветлікарів для соціалістичного сільського господарства. Учні технікуму і курсів забезпечуються:
1) Стипендією, 2) літертурою та зошитами 3) 3-х разовим харчуванням, 4) гуртожитком.
Початок навчання на підготовчих курсах 26 червня. Початок навчання на 1-шому курсі технікуму — 1-го липня. Заяви до вступу на підготовчі курси подаються на ім’я директора з такими документами:
Заяви на 1-ший курс технікуму подаються з такими документами:
Приймальні іспити на І-ший курс технікуму 25 червня.
Дирекція