Клуби й хати-читальні перетворити в дійсні вогнища культури на селі
Закінчились основні роботи в колгоспах та радгоспах, наступили довгі зимові вечори, коли трудящі, звільнені від польових робіт, законно вимагатимуть від наших культурно-освітних закладів задоволення їхніх культурних потреб.
Виконання цього почесного завдання з’являється невідкладним планом роботи працівників клубів і хат-читалень, партійних та комсомольських організацій.
Протягом року окремі клуби показали гарні зразки роботи, ставши центрами культури і організаторами художньої самодіяльності, але таких можна налічити одиниці.
У більшості клубів не існувало ніякої системи і плановості в роботі. Проведена ними робота по організації художньої самодіяльності носила епізодичний характер.
Непогано було проведено окремі виступи гуртків художньої самодіяльності в колгоспах ім. Молотова, ім. Дзержинського (хут. Шевченка), ім. Котовського, в с. Петрівці, Візірці і інших.
В Петрівці добре керує роботою клубу педагог т. Петренко, з юнацьким запалом організував відновлення Візірського клубу Гриша Завадовський, а в колгоспі ім. Шевченка зразково проводить культмасову роботу завклубом переселенка з Польщі — комсомолка Віра Вовчик.
Але з 18-ти клубів і 10-ти хат-читалень в районі значна частина з них досі не виправдала своєї назви.
Молодь с. Спиридонівки немає де показати свої сили художньої самодіяльності за браком приміщення, а завклубом радгоспу ім. 1 травня т. Шаміна відштовхує її ініціативу, хоч і сама ніякої роботи тут не організує.
В колгоспі ім. Крупської даремно пустує прекрасне приміщення клубу, бо голова колгоспу не подбав досі про його ремонт і устаткування. Клуб фактично лічиться лише на папері.
Правління колгоспів не виділяють коштів на культурно-освітні цілі, хоч за статутом колгоспу і зобов’язані це робити.
Досі не встановлено оплати праці працівникам тих культосвітних закладів, що не утримуються місцевим бюджетом.
Ніякого керівництва і контролю в роботі клубів і хат-читалень не почувається й збоку культвідділу виконкому Райради (зав. відділом т. Шевченко В. Г.), який не спромігся досі організувати роботу клубу, навіть, в райцентрі.
Зараз необхідно негайно взятись за організацію справжньої роботи клубів і хат-читалень.
Треба подбати про їхній культурний вигляд і наповнити відповідним змістом.
У підготовці до виборів до Верховної Ради клуби й хата-читальні повинні стати центром агітаційної, а окремі — місцем виборчих дільниць.
Треба, щоб усі наші культурні заклади стали справжніми вогнищами культури на селі.