Показати меню
» » Ключ до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги

Ключ до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги

Ключ до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги

  - Як розроблялася стратегія розвитку Вилківської ОТГ?

Ми використовуємо 11 пріоритетів Дунайської стратегії. Це основні напрямки, за якими всі дунайські держави розвивають свою економіку і планують територію. Починають з першого пріоритету - мобільність водних шляхів і автомобільні дороги. Обов'язково враховуються екологічні показники, якість питної води, техногенна безпека, культура, освіта. Вся українська Бессарабія від Дністра до Дунаю - це пріоритетна зона Всесвітньої спадщини згідно з Дунайською стратегією. Ця територія районована по 11 пріоритетам. Це дуже зручна форма регіонального структурування планів. Для Вилківської ОТГ стратегію зробили в рамках цих стандартів. Рекомендую і для Лиманського району скористатися цими пріоритетами. На підставі такої структури дуже зручно готувати валідні проекти міжнародної технічної допомоги й знаходити здобувачів в Євросоюзі.

Юрій МасловКлюч до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги.Ключ до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги.  - Наскільки суттєвою може бути міжнародна грантова допомога для бюджету громади?

Будь-яка громада сьогодні здібна залучати до 1,5 мільйонів євро додатково. Це крім тих бюджетних можливостей, які є. Але тему грантів не можна сприймати тільки як подарунки. По суті - це і міжнародні запозичення і наше бюджетне фінансування. У комплексі ці інструменти добре працюють в розв'язанні багатьох проблем.

Ключ до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги.  - Що вже реалізовано у Вилківській ОТГ за допомогою цього інструменту?

Зроблено великий проект з вакуумної каналізації. Зараз підготовлений Європейський проект по реновації водопровідної системи. Працюємо з питань техногенної безпеки, протипаводкового захисту, екологічного виробництва та розвитку екологічного туризму. Але, я закликаю до реалізму. Не завжди все виходить відразу. Найчастіше, щоб потрапити в якісь заявки, потрібно зробити від двох до чотирьох спроб. Ми прийшли до висновку, що постійні витрати на написання маленького і великого проекту приблизно однакові. Тому я раджу відразу писати великі проекти. На такі міжнародні грантові заявки завжди є гарантовані результати.

Ключ до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги.Ключ до успіху ОТГ - щорічне залучення до 1,5 млн. євро грантової допомоги.  - Теми туристичної привабливості та екологічного туризму - як об'єднаним громадам монетизувати свій потенціал?

За винятком Вилкове, комплексу "Фрумушика - Нова" у Тарутинському районі, ще піщаних кіс Білгород-Дністровського, Татарбунарського та частини Лиманського районів, ніхто не використовує повною мірою свій туристичний потенціал. Тим часом, створення туристичних брендів могло б стати серйозною складовою для додаткової монетизації ресурсів громади. Важливо і потрібно вже сьогодні використовувати всі можливості й ресурси. Адже від цього залежить майбутнє!
Друк
Лиманська райдержадміністрація розглянула питання стосовно ситуації з "Агропівднем" (фото)10:00
20 чер
Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?09:00
20 чер
Нове обладнання з'явилося у борців з Першотравневого (фото)17:30
19 чер
На Одещині планують зайнятися паспортизацією доріг (фото)17:12
19 чер
Село Любопіль Лиманського району сподівається на краще майбутнє у складі Визирської ОТГ (фото)16:00
19 чер
Одеська облрада знову провалила проект Перспективного плану розвитку громад (фото)15:00
19 чер
Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум (фото)14:00
19 чер
У Коблевому пройшов фестиваль "EKO FEST KOBLEVO" (фото)13:00
19 чер
В одному з китайських міст з'явиться сквер на честь Южного (фото)12:00
19 чер
Гості фестивалю "EKO FEST" в Коблево оцінили оновлений пляж на Тилігулі (фото)11:00
19 чер
Бордюри встановили і розмітку нанесли. У Визирці з'явилося місце для велосипедистів (фото)10:00
19 чер
У хліборобів Лиманщини стартували жнива (фото)09:00
19 чер
Вибори до Визирської ОТГ. Яким повинен бути ідеальний депутат? (Фото)17:00
18 чер
Вулиця Стребкова заасфальтована. Першотравневе продовжує благоустрій (фото)16:00
18 чер
Розпочався Всеукраїнський конкурс "Неймовірні села України 2019". Визирка - у їх числі (фото)15:00
18 чер
Більше 70 літрів крові здали донори - співробітники “ОПЗ” в цьому році. Мета - врятувати життя дівчинки (фото)14:00
18 чер
Визирських дев'ятикласників випустили у доросле життя (фото)13:00
18 чер
TOP