» » Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковой: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковой: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковой: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

  - Які незаперечні переваги об'єднаних територіальних громад?

Сьогодні в Україні близько 20% населення, а це майже 7 млн ​​громадян, живуть в громадах, які отримали нові джерела доходів. Розширилося коло повноважень: землевпорядкування, архітектурно-будівельний контроль, забезпечення функціонування місцевих шкіл. Громади тепер мають значні ресурси для реалізації великих інфраструктурних проектів. Крім цього ОТГ також можуть укладати між собою угоди про співробітництво, чиє законодавче регулювання є частиною реформи місцевого самоврядування. Громади укладають між собою різні договори про співпрацю у сферах управління інфраструктурою, комунального господарства, освіти, охорони здоров'я, надання адміністративних послуг. Крига зрушила і про переваги тепер уже самі представники громад активно діляться між собою.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів".  - Ваші рекомендації тим населеним пунктам, які ще не визначилися з цього питання?

Ми неодноразово зустрічалися і неодноразово консультували такі населені пункти Одеського регіону з питань об'єднання громад. Можу запевнити, що у самих керівників міст, міських рад таке бажання є. Вони розуміють всі переваги реформи децентралізації та об'єднання громад. На жаль, ще поки не розуміють цього в належному обсязі деякі керівники сільських населених пунктів, переважно знаходяться поруч з цими містами. Це обумовлено багатьма причинами. Однак, все одно переговори ведуться десь більш активно, десь менш активно. Ми, Асоціація міст України, наполягаємо на тому, щоб процес децентралізації відбувався в добровільному порядку. Хоча вже зараз розвивається тема про можливу примусову децентралізацію.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів".  - Чи є впевненість, що картина зміниться і децентралізація буде більш активною в Одеському регіоні?

Що стосується Південної частини Одеського регіону, тут є варіанти об'єднань і переговори тривають. Ми сподіваємося, що до 2020 року в Одеській області з'являться ще ряд об'єднаних громад. Як очікується, їх центрами стануть саме райцентри. В першу чергу тому, що це найбільш перспективний напрямок. Але приймати рішення населені пункти будуть самостійно. Важливо розуміти перспективи розвитку, які відкриваються перед ОТГ. Це факт, що дебати про українську децентралізацію поступово переходять у русло демонстрації реальних результатів. Подивіться - багато громад буквально за кілька років збільшили свої бюджети в рази! ОТГ мають можливість отримувати державні фінанси для забезпечення реалізації соціальних функцій. Працює нова система субвенцій місцевим бюджетам та надано доступ до засобів Державного фонду регіонального розвитку. Переваг багато. Важливо мати професійний менеджмент для реагування в нових умовах.
Друк
Схожі новини:
Відключення електропостачання у селі Красносілка16:25
23 тра
Першотравневе: спортивний клуб "Бушинкан" відновив свої заняття на місцевому стадіоні (фото)15:56
23 тра
Децентралізація: Визирська ОТГ збереже інфраструктуру Кордонської сільради (фото)15:26
23 тра
Соціальний проєкт на 30 тис. гривень. У Доброславі оголосили конкурс молодіжних соціальних проєктів11:00
23 тра
День вишиванки: роботи майстринь, які надихають зайнятися народним, але дуже сучасним видом творчості (фото)18:16
22 тра
Маршрутне сполучення Доброслав - Одеса відновлено18:10
22 тра
Загальна сума ймовірних втрат посівів від засухи складає понад 320 млн грн (фото)16:57
22 тра
Оксана Третьякова: "Канал лиман-море врятував Тилігул"15:26
22 тра
Пацієнт може сам обрати лікаря. Головна умова вибору - контракт лікарні з НСЗУ (фото)13:33
22 тра
Через необережну поведінку з вогнем ландшафтні пожежі влітку вимірюють гектарами (фото)12:57
22 тра
Розпочато ремонт спортивно-оздоровчого комплексу у Доброславі (фото)12:21
22 тра
У Красносільській ОТГ питання соціального захисту вирішують у скорочені строки, завдяки програмі "Соціальна громада” (фото)10:47
22 тра
У Визирській громаді є вишиванка, якій понад 300 років (фото)19:24
21 тра
У Сербківській та Новомиколаївській школах проводиться капремонт (фоторепортаж)17:47
21 тра
Рятувальники Лиманського району отримали засоби індивідуального захисту16:35
21 тра
Лиманський район відзначає День вишиванки (фоторепортаж, відео)15:50
21 тра
Визирська громада дивує: День вишиванки в ОТГ відзначили онлайн (відео)14:08
21 тра
Село Кордон може стати осередком розвитку зеленого туризму (фото)12:00
21 тра
На Тилігульському лимані триває період гніздування птахів (фото)11:00
21 тра
Відвідати Дубаї не покидаючи Україну. В Доброславі розпочали реалізацію проєкту благоустрою озера (фото)10:10
21 тра
"За" Визирську ОТГ: мешканці Лиманського району рекомендують об'єднання з Визирською громадою (фото)19:40
20 тра
Вирішено остаточно - транспорт поїде. Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня18:00
20 тра
Одеські піротехніки знищили 18 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни15:59
20 тра
З 22 травня поїде транспорт, а з 25 числа запрацюють дитячі садочки (фото)13:59
20 тра
21 травня відбудеться засідання Визирської сільської ради13:50
20 тра
TOP