Показати меню
» » Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

  - Які незаперечні переваги об'єднаних територіальних громад?

Сьогодні в Україні близько 20% населення, а це майже 7 млн ​​громадян, живуть в громадах, які отримали нові джерела доходів. Розширилося коло повноважень: землевпорядкування, архітектурно-будівельний контроль, забезпечення функціонування місцевих шкіл. Громади тепер мають значні ресурси для реалізації великих інфраструктурних проектів. Крім цього ОТГ також можуть укладати між собою угоди про співробітництво, чиє законодавче регулювання є частиною реформи місцевого самоврядування. Громади укладають між собою різні договори про співпрацю у сферах управління інфраструктурою, комунального господарства, освіти, охорони здоров'я, надання адміністративних послуг. Крига зрушила і про переваги тепер уже самі представники громад активно діляться між собою.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів".  - Ваші рекомендації тим населеним пунктам, які ще не визначилися з цього питання?

Ми неодноразово зустрічалися і неодноразово консультували такі населені пункти Одеського регіону з питань об'єднання громад. Можу запевнити, що у самих керівників міст, міських рад таке бажання є. Вони розуміють всі переваги реформи децентралізації та об'єднання громад. На жаль, ще поки не розуміють цього в належному обсязі деякі керівники сільських населених пунктів, переважно знаходяться поруч з цими містами. Це обумовлено багатьма причинами. Однак, все одно переговори ведуться десь більш активно, десь менш активно. Ми, Асоціація міст України, наполягаємо на тому, щоб процес децентралізації відбувався в добровільному порядку. Хоча вже зараз розвивається тема про можливу примусову децентралізацію.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів".  - Чи є впевненість, що картина зміниться і децентралізація буде більш активною в Одеському регіоні?

Що стосується Південної частини Одеського регіону, тут є варіанти об'єднань і переговори тривають. Ми сподіваємося, що до 2020 року в Одеській області з'являться ще ряд об'єднаних громад. Як очікується, їх центрами стануть саме райцентри. В першу чергу тому, що це найбільш перспективний напрямок. Але приймати рішення населені пункти будуть самостійно. Важливо розуміти перспективи розвитку, які відкриваються перед ОТГ. Це факт, що дебати про українську децентралізацію поступово переходять у русло демонстрації реальних результатів. Подивіться - багато громад буквально за кілька років збільшили свої бюджети в рази! ОТГ мають можливість отримувати державні фінанси для забезпечення реалізації соціальних функцій. Працює нова система субвенцій місцевим бюджетам та надано доступ до засобів Державного фонду регіонального розвитку. Переваг багато. Важливо мати професійний менеджмент для реагування в нових умовах.
Друк
Схожі новини:
Від 3 до 5 тисяч - середня сума, яку батьки Лиманщини витрачають на збір школяра до 1 вересня (фото)12:00
17 сер
Викликати поліцію - в один клік. В Одеській області запрацював безкоштовний мобільний додаток (фото)11:00
17 сер
У Києві пройшов транспортний форум. Відвідали його і представники "ТІС" (фото)10:00
17 сер
Визирська громада готується до нового навчального року (фото)17:00
16 сер
Патрульні поліцейські зустрілися із малечею Лиманського району (фото)16:00
16 сер
У Лиманському районі стартувало формування Громадської ради (фото)14:53
16 сер
Повітря за гроші. Малюк з Першотравневого бореться за життя (фото)14:05
16 сер
Нова музична зала, ігровий майданчик та ремонт фасаду будівлі селищної ради. У Доброславі тривають роботи з благоустрою (фото)13:00
16 сер
На "ТІСі" нове досягнення12:00
16 сер
Першотравневе готується до святкування Дня Незалежності11:00
16 сер
"Здорове покоління - перспективне майбутнє" - один з принципів роботи Маяківської ОТГ (фото)10:00
16 сер
У Южному пройде автофестиваль15:00
15 сер
Южне відзначило свято Маковія (фото)14:17
15 сер
Відомий журналіст Лиманщини відзначив свій ювілей (фото)13:24
15 сер
Олег Кутателадзе: Європу ми побудуємо тут, де ми живемо - в Україні12:20
15 сер
Одеську область планують поділити всього на 4 райони (фото)11:00
15 сер
Що на порядку денному у депутатів Визирської сільради - розповідає Євген Бабалик (фото)10:00
15 сер
У селах Визирської громади розпочалися прийоми громадян (фото)15:14
14 сер
Южненські сімейні лікарі переймали досвід балтських колег (фото)14:00
14 сер
Маяківська громада самостійно вирішує питання освіти та медицини (фото)13:00
14 сер
Працівники "ОПЗ" мають намір їхати до Києва на мітинг (фото)12:00
14 сер
На "ТІС" студенти училища ім. Маринеско пройшли професійну практику11:00
14 сер
У Визирській сільраді створено депутатські комісії (фото)10:00
14 сер
У Любополі відроджують птахівництво (фото)15:48
13 сер
Представники Коблівської ОТГ привезли цінний досвід з Німеччини14:14
13 сер
TOP