Показати меню
» » Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів"

  - Які незаперечні переваги об'єднаних територіальних громад?

Сьогодні в Україні близько 20% населення, а це майже 7 млн ​​громадян, живуть в громадах, які отримали нові джерела доходів. Розширилося коло повноважень: землевпорядкування, архітектурно-будівельний контроль, забезпечення функціонування місцевих шкіл. Громади тепер мають значні ресурси для реалізації великих інфраструктурних проектів. Крім цього ОТГ також можуть укладати між собою угоди про співробітництво, чиє законодавче регулювання є частиною реформи місцевого самоврядування. Громади укладають між собою різні договори про співпрацю у сферах управління інфраструктурою, комунального господарства, освіти, охорони здоров'я, надання адміністративних послуг. Крига зрушила і про переваги тепер уже самі представники громад активно діляться між собою.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів".  - Ваші рекомендації тим населеним пунктам, які ще не визначилися з цього питання?

Ми неодноразово зустрічалися і неодноразово консультували такі населені пункти Одеського регіону з питань об'єднання громад. Можу запевнити, що у самих керівників міст, міських рад таке бажання є. Вони розуміють всі переваги реформи децентралізації та об'єднання громад. На жаль, ще поки не розуміють цього в належному обсязі деякі керівники сільських населених пунктів, переважно знаходяться поруч з цими містами. Це обумовлено багатьма причинами. Однак, все одно переговори ведуться десь більш активно, десь менш активно. Ми, Асоціація міст України, наполягаємо на тому, щоб процес децентралізації відбувався в добровільному порядку. Хоча вже зараз розвивається тема про можливу примусову децентралізацію.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Дебати про децентралізацію переходять в русло демонстрації реальних результатів".  - Чи є впевненість, що картина зміниться і децентралізація буде більш активною в Одеському регіоні?

Що стосується Південної частини Одеського регіону, тут є варіанти об'єднань і переговори тривають. Ми сподіваємося, що до 2020 року в Одеській області з'являться ще ряд об'єднаних громад. Як очікується, їх центрами стануть саме райцентри. В першу чергу тому, що це найбільш перспективний напрямок. Але приймати рішення населені пункти будуть самостійно. Важливо розуміти перспективи розвитку, які відкриваються перед ОТГ. Це факт, що дебати про українську децентралізацію поступово переходять у русло демонстрації реальних результатів. Подивіться - багато громад буквально за кілька років збільшили свої бюджети в рази! ОТГ мають можливість отримувати державні фінанси для забезпечення реалізації соціальних функцій. Працює нова система субвенцій місцевим бюджетам та надано доступ до засобів Державного фонду регіонального розвитку. Переваг багато. Важливо мати професійний менеджмент для реагування в нових умовах.
Друк
Схожі новини:
Лиманська райдержадміністрація розглянула питання стосовно ситуації з "Агропівднем" (фото)10:00
20 чер
Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?09:00
20 чер
Нове обладнання з'явилося у борців з Першотравневого (фото)17:30
19 чер
На Одещині планують зайнятися паспортизацією доріг (фото)17:12
19 чер
Село Любопіль Лиманського району сподівається на краще майбутнє у складі Визирської ОТГ (фото)16:00
19 чер
Одеська облрада знову провалила проект Перспективного плану розвитку громад (фото)15:00
19 чер
Об’єднання задля того, щоб стати сильнішими. В Одесі відбувся XV Український муніципальний форум (фото)14:00
19 чер
У Коблевому пройшов фестиваль "EKO FEST KOBLEVO" (фото)13:00
19 чер
В одному з китайських міст з'явиться сквер на честь Южного (фото)12:00
19 чер
Гості фестивалю "EKO FEST" в Коблево оцінили оновлений пляж на Тилігулі (фото)11:00
19 чер
Бордюри встановили і розмітку нанесли. У Визирці з'явилося місце для велосипедистів (фото)10:00
19 чер
У хліборобів Лиманщини стартували жнива (фото)09:00
19 чер
Вибори до Визирської ОТГ. Яким повинен бути ідеальний депутат? (Фото)17:00
18 чер
Вулиця Стребкова заасфальтована. Першотравневе продовжує благоустрій (фото)16:00
18 чер
Розпочався Всеукраїнський конкурс "Неймовірні села України 2019". Визирка - у їх числі (фото)15:00
18 чер
Більше 70 літрів крові здали донори - співробітники “ОПЗ” в цьому році. Мета - врятувати життя дівчинки (фото)14:00
18 чер
Визирських дев'ятикласників випустили у доросле життя (фото)13:00
18 чер
TOP