Архів
Грудень 2023 (2)
Листопад 2023 (43)
Жовтень 2023 (29)
Вересень 2023 (31)
Серпень 2023 (46)
Липень 2023 (42)
ЛАН » Головні події дня » Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковой: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковой: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковой: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

  - Реформа децентралізації здійснюється вже четвертий рік. Ваші рекомендації тим населеним пунктам, які ще не визначилися з цього питання?

Головним принципом реформи децентралізації законодавець обрав добровільність. Тому тут поспішати неправильно. Важливо, щоб люди прийшли до зваженого рішення самостійно в цьому юридичному форматі. Важливо зважити всі "за" і "проти" та прийняти оптимальне рішення з ким із сусідів об'єднуватися.

  - Які передумови проведення реформи децентралізації?

На сьогодні адміністративно-територіальний устрій в нашій країні вже не відповідав тим соціально-економічним реаліям, які склалися. Вже зараз, завдяки тому, що багато громад об'єдналися, створені нові територіальні одиниці. Фактично громади вийшли на шлях оптимізації та ефективності. Безумовно, зараз слово за Верховною Радою, за законодавцем. Необхідний закон "Про територіальний устрій", необхідні доопрацювання і внесення змін до Конституції України щодо місцевого управління. Адже на вибори до місцевих рад у 2020 році необхідно виходити вже із розумінням того, як обирати ці органи місцевого самоврядування. Ми ж поки що перебуваємо в перехідному періоді.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - Які ініціативи є від Асоціації міст України в цьому напрямку?

Асоціація міст України наполягає на цих важливих і необхідних змінах. Крім Закону "Про адміністративно-територіальний устрій", безумовно, необхідний новий закон "Про службу в органах місцевого самоврядування". Закон, який діє зараз - це вже архаїзм. У ньому багато позицій взагалі не працюють. Потрібен новий закон, який би дав можливість успішним громадам встановлювати оплату праці своїм співробітникам на рівні успішності громади. Погодьтеся, що в потужній громаді з серйозними доходами й бюджетом, керівники перебувають практично в цілодобовому режимі роботи.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - В Одеському регіоні є такі успішні громади?

Так! Це Балта, Біляївка, Визирка. Можна назвати Березівку і Любашівку. Вони всі нещодавно сформували об'єднані громади і там реально збільшилися бюджети. Але співробітники місцевого самоврядування отримують фіксований оклад при навантаженні, збільшеному в рази. Ця "зрівнялівка" повинна бути на законодавчому рівні припинена. Люди, які гідно працюють, повинні отримувати відповідну заробітну плату. Асоціація міст України принципово наполягає на цих законах. Більш того - вони готові та проаналізовані експертами. Ці законопроекти, на наш погляд, цілком відповідають всім сьогоднішнім реаліям і викликам. Але Верховна Рада поки не поспішає з їх прийняттям.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - Як побудовано взаємодію з цього питання у Верховній Раді України? Хто є провідником таких ініціатив?

Народний депутат Оксана Продан представляє Асоціацію міст України у Верховній Раді VIII скликання. Вона є лобістом місцевого самоврядування, присутня на розгляді всіх законопроектів, що стосуються місцевого самоврядування. Крім цього, в Кабінеті Міністрів є постійний представник Асоціації міст. Його завдання - контроль за прийняттям нормативної бази, пов'язаної з місцевим самоврядуванням. Він може заперечувати та наполягати на необхідності узгодження даного документа з Асоціацією міст України, згідно з установленим порядком. В такому випадку, ми, як Одеське відділення Асоціації, отримуємо проект документа для вивчення. Аналіз і зауваження готуємо спільно з усіма нашими членами, а це - всі районні центри Одеського регіону. Тільки так документ приймається Асоціацією. За останні п'ять років - це вже встановлена практика.
Друк
Які зміни відбулися в роботі закладів культури Визирської СТГ з початку війни (відео)12:00
01 гру
Вийшов десятитисячний номер районної газети «Слава хлібороба» (фото)10:00
01 гру
Воїни, які житимуть вічно: Кирило Обеременко (фото)12:00
30 лис
Працівники культури Визирської СТГ допомагають воїнам з перших днів війни (відео)10:00
30 лис
Воїни, які житимуть вічно: Кирило Обеременко (відео)12:00
29 лис
Заклади культури Визирської громади з початку війни допомагають захисникам (фото)10:00
29 лис
Комунальникам Визирської громади видали нову зимову форму (фото)12:00
28 лис
Як у Визирській СТГ відзначили День Гідності та Свободи (відео)10:00
28 лис
У Визирській громаді відзначили День Гідності та Свободи (фото)14:00
27 лис
Воїни, які житимуть вічно: Артем Костенко (фото)12:00
27 лис
У Визирській СТГ комунальники отримали зимовий спецодяг (відео)10:00
27 лис
До ювілею: історія Першотравневого будинку культури (відео)10:55
24 лис
У Визирській громаді створили проєкт, присвячений пам’яті захисників (відео)15:50
23 лис
У Першотравневому провели концерт до 55-річчя місцевого будинку культури (фото)09:43
23 лис
У Визирській СТГ плетуть маскувальні сітки для українських військових (відео)10:59
17 лис
У Визирській громаді плетуть маскувальні сітки для українських захисників (фото)12:00
16 лис
До Визирської СТГ завітав начальник Одеської РВА з робочим візитом (відео)10:00
16 лис
Як у Визирській громаді відсвяткували Всеукраїнський день працівників культури (відео)12:00
15 лис
Начальник Одеської РВА з робочим візитом відвідав Визирську громаду (фото)10:00
15 лис
У Визирській громаді відзначили день працівників культури (фото)12:05
14 лис
Жителі Визирської громади можуть швидко отримати пенсійну картку від «МТБ БАНК» (відео)10:00
14 лис
«МТБ БАНК» спростив процедуру оформлення карток для пенсіонерів Визирської СТГ (фото)09:03
13 лис
Підприємці відкрили дитячий майданчик у Любополі Визирської громади (відео)12:00
10 лис
У Любополі провели капітальний ремонт старої гілки водогону (фото)10:00
10 лис
В Любополі відкрили ігровий майданчик для дітей (фото)12:00
09 лис
TOP