» » Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

  - Реформа децентралізації здійснюється вже четвертий рік. Ваші рекомендації тим населеним пунктам, які ще не визначилися з цього питання?

Головним принципом реформи децентралізації законодавець обрав добровільність. Тому тут поспішати неправильно. Важливо, щоб люди прийшли до зваженого рішення самостійно в цьому юридичному форматі. Важливо зважити всі "за" і "проти" та прийняти оптимальне рішення з ким із сусідів об'єднуватися.

  - Які передумови проведення реформи децентралізації?

На сьогодні адміністративно-територіальний устрій в нашій країні вже не відповідав тим соціально-економічним реаліям, які склалися. Вже зараз, завдяки тому, що багато громад об'єдналися, створені нові територіальні одиниці. Фактично громади вийшли на шлях оптимізації та ефективності. Безумовно, зараз слово за Верховною Радою, за законодавцем. Необхідний закон "Про територіальний устрій", необхідні доопрацювання і внесення змін до Конституції України щодо місцевого управління. Адже на вибори до місцевих рад у 2020 році необхідно виходити вже із розумінням того, як обирати ці органи місцевого самоврядування. Ми ж поки що перебуваємо в перехідному періоді.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - Які ініціативи є від Асоціації міст України в цьому напрямку?

Асоціація міст України наполягає на цих важливих і необхідних змінах. Крім Закону "Про адміністративно-територіальний устрій", безумовно, необхідний новий закон "Про службу в органах місцевого самоврядування". Закон, який діє зараз - це вже архаїзм. У ньому багато позицій взагалі не працюють. Потрібен новий закон, який би дав можливість успішним громадам встановлювати оплату праці своїм співробітникам на рівні успішності громади. Погодьтеся, що в потужній громаді з серйозними доходами й бюджетом, керівники перебувають практично в цілодобовому режимі роботи.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - В Одеському регіоні є такі успішні громади?

Так! Це Балта, Біляївка, Визирка. Можна назвати Березівку і Любашівку. Вони всі нещодавно сформували об'єднані громади і там реально збільшилися бюджети. Але співробітники місцевого самоврядування отримують фіксований оклад при навантаженні, збільшеному в рази. Ця "зрівнялівка" повинна бути на законодавчому рівні припинена. Люди, які гідно працюють, повинні отримувати відповідну заробітну плату. Асоціація міст України принципово наполягає на цих законах. Більш того - вони готові та проаналізовані експертами. Ці законопроекти, на наш погляд, цілком відповідають всім сьогоднішнім реаліям і викликам. Але Верховна Рада поки не поспішає з їх прийняттям.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - Як побудовано взаємодію з цього питання у Верховній Раді України? Хто є провідником таких ініціатив?

Народний депутат Оксана Продан представляє Асоціацію міст України у Верховній Раді VIII скликання. Вона є лобістом місцевого самоврядування, присутня на розгляді всіх законопроектів, що стосуються місцевого самоврядування. Крім цього, в Кабінеті Міністрів є постійний представник Асоціації міст. Його завдання - контроль за прийняттям нормативної бази, пов'язаної з місцевим самоврядуванням. Він може заперечувати та наполягати на необхідності узгодження даного документа з Асоціацією міст України, згідно з установленим порядком. В такому випадку, ми, як Одеське відділення Асоціації, отримуємо проект документа для вивчення. Аналіз і зауваження готуємо спільно з усіма нашими членами, а це - всі районні центри Одеського регіону. Тільки так документ приймається Асоціацією. За останні п'ять років - це вже встановлена практика.
Друк
Схожі новини:
Завтра пройде день жіночого здоров’я у Лиманській центральній районній лікарні15:00
10 гру
У Южному почали монтувати новорічну ялинку (фото)14:46
10 гру
"Команда розвитку" та "ТІС-ТВ" подарували бібліотеці Першотравневого НВК нові книги (фото)14:00
10 гру
В селі Любопіль виділили земельні ділянки учасникам АТО (фото)13:00
10 гру
Южненських військовослужбовців привітали з Днем Збройних сил України (фото)12:00
10 гру
У Кошарах проводять уроки у недільній школі "Радонеж" (фото)11:00
10 гру
НВК ім. Чорновола та авторська школа Гузика збирають подарунки до інтернату у Балтському районі (фото)10:00
10 гру
Лиманська центральна районна лікарня готова до підписання договорів з Національною службою здоров’я15:00
09 гру
У Южному відтепер можна дізнатися точні дані якості повітря: встановлена ​​станція моніторингу13:00
09 гру
У селі Сичавка відкрилася підстанція швидкої медичної допомоги (фото)12:00
09 гру
У Першотравневому заасфальтували провулки та проїзди між багатоквартирними будинками (фото)11:00
09 гру
У Южному відкриють оселю Святого Миколая (фото)10:00
09 гру
Відбулася VIII позачергова сесія Визирської сільради: ОТГ поповнює свої ряди (фото)12:19
07 гру
У Южненській авторській школі імені М.П. Гузика відбулася посвята у студенти (фото)12:00
07 гру
У Визирці провели пізнавальну лекцію для школярів на тему ВІЛ-СНІД (фото)11:00
07 гру
Лиманський РЕМ повідомляє про можливе відключення електроенергії в Крижанівці10:00
07 гру
Охоронне підприємство оголошує набір на вакантні посади охоронців в Южному15:00
06 гру
Відділ статистики Лиманського району до кінця року повинні розформувати14:00
06 гру
Галина Лесько: "Як із зерна виростає колос, так і наша любов до своєї родини та Батьківщини проростає любов'ю до історії"13:00
06 гру
"Професії моєї громади": учні Визирської школи презентували свої роботи (фото)12:00
06 гру
Лиманська районна лікарня пропонує експрес-діагностику жіночого здоров'я (фото)11:00
06 гру
У Южненському центрі зайнятості провели черговий семінар для тих, хто шукає роботу (фото)10:00
06 гру
У Лиманському районі привітали з професійним святом працівників органів місцевого самоврядування (фото)15:00
05 гру
Таланти Визирської ОТГ повернулися з конкурсу "Віват, Витоки!" переможцями (фото)14:00
05 гру
Комунальному підприємству Коблівської ОТГ "Сількомунгосп" нададуть фінансову підтримку13:30
05 гру
TOP