Показати меню
» » Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності"

  - Реформа децентралізації здійснюється вже четвертий рік. Ваші рекомендації тим населеним пунктам, які ще не визначилися з цього питання?

Головним принципом реформи децентралізації законодавець обрав добровільність. Тому тут поспішати неправильно. Важливо, щоб люди прийшли до зваженого рішення самостійно в цьому юридичному форматі. Важливо зважити всі "за" і "проти" та прийняти оптимальне рішення з ким із сусідів об'єднуватися.

  - Які передумови проведення реформи децентралізації?

На сьогодні адміністративно-територіальний устрій в нашій країні вже не відповідав тим соціально-економічним реаліям, які склалися. Вже зараз, завдяки тому, що багато громад об'єдналися, створені нові територіальні одиниці. Фактично громади вийшли на шлях оптимізації та ефективності. Безумовно, зараз слово за Верховною Радою, за законодавцем. Необхідний закон "Про територіальний устрій", необхідні доопрацювання і внесення змін до Конституції України щодо місцевого управління. Адже на вибори до місцевих рад у 2020 році необхідно виходити вже із розумінням того, як обирати ці органи місцевого самоврядування. Ми ж поки що перебуваємо в перехідному періоді.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - Які ініціативи є від Асоціації міст України в цьому напрямку?

Асоціація міст України наполягає на цих важливих і необхідних змінах. Крім Закону "Про адміністративно-територіальний устрій", безумовно, необхідний новий закон "Про службу в органах місцевого самоврядування". Закон, який діє зараз - це вже архаїзм. У ньому багато позицій взагалі не працюють. Потрібен новий закон, який би дав можливість успішним громадам встановлювати оплату праці своїм співробітникам на рівні успішності громади. Погодьтеся, що в потужній громаді з серйозними доходами й бюджетом, керівники перебувають практично в цілодобовому режимі роботи.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - В Одеському регіоні є такі успішні громади?

Так! Це Балта, Біляївка, Визирка. Можна назвати Березівку і Любашівку. Вони всі нещодавно сформували об'єднані громади і там реально збільшилися бюджети. Але співробітники місцевого самоврядування отримують фіксований оклад при навантаженні, збільшеному в рази. Ця "зрівнялівка" повинна бути на законодавчому рівні припинена. Люди, які гідно працюють, повинні отримувати відповідну заробітну плату. Асоціація міст України принципово наполягає на цих законах. Більш того - вони готові та проаналізовані експертами. Ці законопроекти, на наш погляд, цілком відповідають всім сьогоднішнім реаліям і викликам. Але Верховна Рада поки не поспішає з їх прийняттям.

Регіональний консультант Асоціації міст України Юрій Ямковий: "Децентралізація - це шлях оптимізації та ефективності".  - Як побудовано взаємодію з цього питання у Верховній Раді України? Хто є провідником таких ініціатив?

Народний депутат Оксана Продан представляє Асоціацію міст України у Верховній Раді VIII скликання. Вона є лобістом місцевого самоврядування, присутня на розгляді всіх законопроектів, що стосуються місцевого самоврядування. Крім цього, в Кабінеті Міністрів є постійний представник Асоціації міст. Його завдання - контроль за прийняттям нормативної бази, пов'язаної з місцевим самоврядуванням. Він може заперечувати та наполягати на необхідності узгодження даного документа з Асоціацією міст України, згідно з установленим порядком. В такому випадку, ми, як Одеське відділення Асоціації, отримуємо проект документа для вивчення. Аналіз і зауваження готуємо спільно з усіма нашими членами, а це - всі районні центри Одеського регіону. Тільки так документ приймається Асоціацією. За останні п'ять років - це вже встановлена практика.
Друк
Будні та свята Першотравневого будинку культури (фото)15:30
21 сер
У Доброславі з'явиться новий спортивний майданчик (фото)14:00
21 сер
У Лиманському районі розпочалися тренування органів управління (фото)13:00
21 сер
Маленькі мешканці Визирки відвідали Миколаївський зоопарк (фото)12:00
21 сер
У Коблевому пройшов фестиваль "Color Fest 2019" (фото)11:00
21 сер
У Южному запрацювала інспекція по парковках (фото)10:00
21 сер
Боротьба за повітря триває. Маленький мешканець Першотравневого всіма силами виборює життя (фото)15:12
20 сер
Першотравнева ветеранська організація відзвітувала за виконану роботу (фото)14:04
20 сер
Заради чистого відпочинку. Громадськість прибрала узбережжя Куяльника (фото)13:00
20 сер
Транспортний вузол "ТІС" переживає бум раціоналізаторських пропозицій (фото)12:00
20 сер
Красносільська ОТГ призупиняє видачу ID-паспортів11:40
20 сер
Красносільська громада залишиться без світла11:20
20 сер
Не встиг закласти. У Южному поліція впіймала закладчика (фото)11:00
20 сер
Села Визирської громади об'єднають транспортним сполученням (фото)10:00
20 сер
Лиманський район відзначає Яблучний Спас (фото)15:00
19 сер
У Южному пройшов автофестиваль (фото)14:00
19 сер
Рятувальники та соцпрацівники Лиманщини інспектують будинки мешканців приватного сектору (фото)13:00
19 сер
У двох селах Визирської сільради не буде газопостачання12:30
19 сер
В Южному триває реконструкція проспекту Миру (фото)12:00
19 сер
У Визирській громаді планують розвивати приватне сільське господарство (фото)11:00
19 сер
"U-LEAD з Європою" проводить навчальні тренінги в Коблевому (фото)10:00
19 сер
Від 3 до 5 тисяч - середня сума, яку батьки Лиманщини витрачають на збір школяра до 1 вересня (фото)12:00
17 сер
Викликати поліцію - в один клік. В Одеській області запрацював безкоштовний мобільний додаток (фото)11:00
17 сер
У Києві пройшов транспортний форум. Відвідали його і представники "ТІС" (фото)10:00
17 сер
Визирська громада готується до нового навчального року (фото)17:00
16 сер
TOP