Показати меню
» » Геннадій Павлов: "Любашівка - це не лише ковбасна столиця України"

Геннадій Павлов: "Любашівка - це не лише ковбасна столиця України"

Геннадій Павлов: "Любашівка - це не лише ковбасна столиця України"

  - Які Ваші перші кроки, як Любашівській ОТГ допомагає держава?

Нам лише рік, ми тільки утворилися. Але люди вже встигли відчути покращення, особливо ті села, які до нас приєдналися. А це більше ніж 10 сіл. За півтора місяця ми їм провели повністю освітлення. Це торкнулося майже хуторів з маленькою численністю людей. Держава в цьому році надала лише півтора мільйона інфраструктурної субвенції. А так ми завжди розраховуємо на свої сили. Людям постійно пояснюємо, що потрібно сплачувати податки, які передбачено законом. Більше того, якщо до нас приходять нові підприємці, або відкривається новий бізнес - ми їм завжди допомагаємо. Знижуємо ставку на початковий період, щоб вони могли розвинутись, а потім вже працюємо у звичайному режимі. Ми дуже піклуємось і створюємо особливий бізнес-клімат в нашій ОТГ.

Геннадій Павлов: "Любашівка - це не лише ковбасна столиця України".  - Як це позначається на кількості підприємців?

В нас зареєстровано майже 1500 малих і середніх підприємців. В основному - це торгівля і фермерство. Хороша інфраструктура це прекрасний бонус для підприємців, бо через Любашівку проходить траса національного значення Одеса - Київ. В нас лідирує сільгоспвиробництво. Звичайно всі громади зараз у пошуках інвесторів. Але все одно треба починати з себе і розраховувати на свої власні сили. Шукати якійсь резерви й додаткові можливості. Треба йти до зростання бюджетів. Ми активно розпочали процес стратегічного планування. Вивчення сильних таслабких сторін показало, що географічне положення на перехресті кількох важливих транспортних артерій є ключовою перевагою громади, і цим потрібно обов’язково користатися. Плануємо створення інноваційної онлайн-школи, центру якісного сервісу вантажоперевізників та заводу з виробництва сушених овочів. Ми плануємо використати своє вигідне географічне положення для створення нових робочих місць, нових підприємств та напрямків бізнесу.

Геннадій Павлов: "Любашівка - це не лише ковбасна столиця України".  - На що у своїй економіці спирається Любашівська громада?

Перше - це наші працьовиті люди. Вони зараз підіймають і розбудовують нашу Любашівку. Друге - це сільське господарство. Плануємо ще перероблювання. В нас за для цього є ще три елеватори. Крізь нас проходить Одеська залізниця, а це дуже такий значний інструмент для розвитку економіці. Ми зараз розробили багато проєктів. Перший - це ковбасний фестиваль. В минулому році ми його провели й він пройшов на "ура". Тому в нас вже подана заявка на Київ на цей рік. Тоді дуже багато було відвідувачів: Київ, Одеса, Кілія. Приїхало 5 тисяч гостей з інших регіонів. Всі вже знають, що Любашівка - це не лише ковбасна столиця України. Зовсім скоро в нас з’явиться "сонячний" інвестор на 14 млн. доларів. Ми залучаємо зараз інвестиції для зведення сонячної електростанції. Попередня сума капіталовкладень складає 14 мільйонів доларів США. Громадські слухання вже відбулися, тепер проєкт має пройти містобудівну раду та уточнення меж землевідведення. Потрібно близько 20 гектарів землі відвести. Залучення коштів принесе 1 мільйон гривень щороку у вигляді податків у бюджет ОТГ. Також на електростанції буде створено 10-12 робочих місць.

  - Ваші побажання громадам, які тільки стають на шлях об’єднання?

Скоріше треба об’єднуватись, тому що переваги є. Перше - ми самостійно керуємо своїм бюджетом. Громада сама збирається і сама вирішує куди треба гроші направляти у першу чергу. Нам ніхто не указ. Ні адміністрація, ні районна рада не роблять це за нас. Ми з ними тісно співпрацюємо і в нас є порозуміння. І районна державна адміністрація і районна рада й ОТГ працюють як єдиний організм. І тому в нас все виходить.

Геннадій Павлов: "Любашівка - це не лише ковбасна столиця України".  - Як зростав бюджет? Які показники з початку існування громади?

В нас до об’єднання, тобто до квітня 2018 року, був бюджет 8 мільйонів гривень. Зараз вже 70 мільйонів. І ми йдемо у другий рік з плюсом у два мільйони. Тобто по кінцю року ми будемо мати 72 мільйони! Але з першого вересня прийдуть до нас на баланс школи та дитячі садочки, то й видатки теж збільшаться. Але все одно, різниця очевидна. В наших планах - приділяти найбільшу увагу сільським територіям, тому що реформа з децентралізації має на меті покращити життя людей на селі.

Друк
Схожі новини:
У Доброславі модернізують систему освітлення та водопостачання (фото)15:31
19 лип
На Одещині пройшов чемпіонат зі спортивного автотуризму "Турунчук - 2019" (фото)14:00
19 лип
У Доброславі відбулася сесія Лиманської районної ради (фото)12:45
19 лип
У Южному мають намір побудувати новий автовокзал (фото)12:00
19 лип
Перевалка контейнерів в порту "Південний" зросла більш ніж в два рази (фото)11:00
19 лип
Лиманська рада залишилася без заступника голови. Іван Ососкало достроково залишив свою посаду (фото)17:01
18 лип
У Лиманському районі проводяться перевірки на наявність амброзії та стихійних смітників (фото)15:15
18 лип
Яськівська ОТГ розповіла про результати реформи децентралізації у сфері освіти та медицини (фото)13:02
18 лип
У Першотравневому закликають економити воду (фото)12:00
18 лип
Децентралізацію потрібно закріпити у Конституції: Гройсман назвав головну умову захисту реформи (фото) 11:00
18 лип
У Доброславі будуть боротися зі стихійною торгівлею та сміттєзвалищами (фото)10:00
18 лип
Канал "Тилігул-Чорне море" приваблює все більше туристів (фото)16:12
17 лип
Чим живуть сусіди. Яськівська громада розповіла про свою історію об'єднання (фото)14:00
17 лип
У Лиманській райраді відбудеться позачергова сесія (фото)13:00
17 лип
Літо з поліцейськими. В Рибаківці пройшов чемпіонат з пляжного волейболу (фото)12:00
17 лип
У Красносільській ОТГ пройшли тренінги у рамках Програми "U-LEAD з Європою" (фото)11:00
17 лип
У Южному купатися можна: результати лабораторних досліджень (фото)10:00
17 лип
TOP