Олег Косиченко, проживає в Першотравневому на вулиці Стребкова. Він виявився єдиним, з опитаних нами мешканців, хто знає, на честь кого названа ця вулиця.
У Першотравневому дві вулиці було названо на честь військових льотчиків: Щепоткіна та Стребкова. Про їх подвиг з року в рік невтомно розповідає своїм учням, вчитель історії місцевої школи Галина Лесько.
На початку війни, незважаючи на великі втрати, радянська авіація дає ворогові гідну відсіч. Технічній перевазі і високійпрофесійній підготовці пілотів противника, льотчики протиставили небачену мужність і небувалий героїзм, що надалі визначило подальшу перемогу. У книзі Олексія Череватенко "Небо Одеси, 1941 рік", розповідається кілька епізодів, пов'язаних з героїзмом льотчиків Стребкова і Щепоткіна.
Наприкінці серпня 41 року, 69 винищувальний полк готувався до бою, командир Єлохін, з загоном з 9 льотчиків вилетіли на бойове завдання по винищенню ворожого десанту в районі села Свердлове, нині Іваново. Однак їм довелося відхилитися від курсу і вступити в бій раніше. Історія героїзму молодих льотчиків стала відома жителям Першотравневого завдяки ініціативі юних слідопитів місцевої школи. У 1984 році учень 10 класу Ігор Берутакіс прочитав книгу "Небо Одеси, 1941 рік", де були описані трагічні події, що відбувалися поблизу його рідного села. Був висланий запит до редакції видавництва книги і отримана адреса проживання автора книги. Там вони дізналися багато цікавого.
Наприклад, що Щепоткін і Стребков були круглими сиротами. Після закінчення школи вони пішли до льотного училища. Трагічний бій, під час якого льотчики загинули, проходив поблизу села Зоря Труда. Там, на місцевому кладовищі, сьогодні і знаходиться їх братська могила. На постаменті напис - "Капітан Щепоткін та лейтенант Стребков". Відомо, що Щепоткіна звали Іваном, ім'я Стребкова залишилося невідомим. Однак історія їх героїзму триватиме стільки, скільки будуть про це пам'ятати люди, вважає депутат обласної ради Олег Кутателадзе.
Дбайливо зберігає місто-герой пам'ять про своїх захисників. На Адміральському проспекті, в Одесі, здіймається у височінь гранітний обеліск, на якому золотом викарбувано імена героїв-льотчиків. Серед них почесне місце займають прізвища Стребков і Щепоткін.