Показати меню
» » Учні Першотравневого НВК відвідали маєток Кузнєцова (фото)
25 бер 17:03Новини / Культура

Учні Першотравневого НВК відвідали маєток Кузнєцова (фото)

Учні Першотравневого НВК відвідали маєток Кузнєцова (фото)

  Одеський регіон славиться не лише красою природи, а й народженням талановитих людей. І Лиманський район - не виняток. Тут у невеликому маєтку Степанівка у 1850 році народився видатний художник-передвижник Микола Дмитрович Кузнєцов.

  Природа цієї місцевості сприяла розвитку творчих здібностей та розкриттю таланту юнака. На багатьох полотнах, вже у зрілому віці, він відтворив місцеві краєвиди. Його батько - штаб-ротмістр Дмитро Кузнєцов провокував синові кар’єру військового, але він не став продовжувати сімейну традицію. Обдарований художник з роками став визнаним майстром живопису.

   У наш час з його життям і творчістю знайомлять підростаюче покоління. Так і цього разу учні Першотравневого навчально-виховного комплексу відвідали маєток Кузнєцова разом з учителем історії Галиною Лесько.

Цією людиною ми пишаємось, тому що ми живемо на території, де він народився, де він зростав, де він написав свої відомі твори. Згодом йому довелося емігрувати, але кращі твори були написані саме на цій землі, - Галина Лесько, вчитель історії Першотравневого НВК.

  Творити пейзажі Миколу Кузнєцова надихала сама природа, яка його оточувала. Біля маєтку розташовувалась левада, де майстер проводив багато часу. До нього приїжджали видатні люди, портрети багатьох він написав своєю талановитою рукою, продовжує учитель історії Галина Лесько.

Гай був посаджений ще у середині 19-го століття як місце для відпочинку самої родини Кузнєцових і тих гостей, які приїздили до нього. Левада - це чарівне місце, яке давало наснагу багатьом людям, тому що у цій місцевості побували видатні люди свого часу. Це звичайно Ілля Юхимович Рєпін, Валентин Олександрович Сєров, Киріак Костанді, тут побував Шаляпін, - Галина Лесько, вчитель історії Першотравневого НВК.

  У Першотравневому НВК працює музей, в якому зібрано репродукції робіт художника. Діти були захоплені картинами свого земляка.

  Портрети - нібито фотокартки, а пейзажі занурюють глядача у місцевості рідного краю, малої батьківщини Миколи Кузнєцова.

Він зобов'язаний своєю творчістю своїй місцевості, бо він увіковічив наші краєвиди на полотнах. Навіть Крамськой писав про можливу появу блискотливої фарби у живописі, - Дар’я Савельєва, учениця Першотравневого НВК.

  Микола Кузнєцов мав трьох дітей. Його донька Марія Миколаївна Кузнєцова-Бенуа теж була талановитою людиною - вона відома оперна співачка. Батько зробив багато її зображень, розповідає учениця Першотравневого НВК Єлизавета Воробйова.

Атмосфера в їхньому будинку була атмосферою мистецтва, і дуже часто садибу відвідували люди, які знайомі з творчістю, з натхненням і це дуже сильно вплинуло на неї. Вона була дуже талановитою акторкою, співачкою. Микола Дмитрович дійсно був талановитим художником. Його портрети написані у деталях. І я вважаю, що він повністю передав характер та ті емоції, які зображувала його донька Марія. Він дуже багато написав портретів своєї доньки, оскільки вважав її справжньою красунею, - Єлизавета Воробйова, учениця Першотравневого НВК.

  До наших днів збереглася головна будівля, у ній є окреме приміщення, відведене під музей Миколи Кузнєцова. Там зібрано копії картин митця, речі знаменитих гостей, особисті речі родини, фотографії. предмети побуту. У музеї наразі триває ремонт. І дуже важливо зберігати та відкривати такі перлини історії, які залишаються нам у спадок, вважає депутат Лиманської районної ради Віталій Кутателадзе.

Всі ті перлини, які є на території нашої громади, знаходитимуться на особливому контролі. Вони будуть підтримуватися і фінансуватися за рахунок бюджету і за рахунок спонсорської допомоги, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.
Друк
Культура об'єднує: у Визирці відбувся конкурс "Панянка-Вишиванка - 2019" (фото)21:10
18 тра
Лиманщина зустріла суперфінальні змагання з футболу "Шкіряний м'яч" (фото)11:00
18 тра
Лиманський район відсвяткував День вишиванки (фото)10:00
18 тра
Село Визирка або місто Візир? Яке майбутнє чекає на населений пункт (фото)09:00
18 тра
ЦВК розподілила субвенції на підготовку і проведення виборів в ОТГ (фото)16:05
17 тра
У Южному відбулася позачергова сесія. Депутати обрали нового заступника мера (фото)15:43
17 тра
Першотравневе ділиться досвідом - комплексне рішення інфраструктурних проблем (фото)14:20
17 тра
Аналітики склали рейтинг станцій-лідерів з прийому зерна в квітні (фото)13:12
17 тра
Аграрний ліцей Лиманського району отримав нове обладнання (фото)12:00
17 тра
Село Визирка Лиманського району активно продовжує благоустрій територій (фото)11:00
17 тра
Анна Петровська: "На "ТІС" кожного дня здобуваєш нові знання"10:00
17 тра
Боксери з Доброславу на обласному чемпіонаті завоювали призові місця (фото)09:00
17 тра
У Першотравневому відзначили Всесвітній день вишиванки (фото)16:17
16 тра
Є пропозиція. Майбутнє Визирської ОТГ очима місцевих жителів (фото)15:06
16 тра
"Жива вишиванка". У Доброславі відбувся патріотичний флешмоб (фото)14:12
16 тра
На Одещині ввели заборону на рух великих вантажівок у денний час (фото)13:04
16 тра
Доброслав запрошує на фестиваль "Веселкове рандеву" (фото)12:03
16 тра
TOP