Показати меню
» » Учні Першотравневого НВК відвідали маєток Кузнєцова (фото)
25 бер 17:03Новини / Культура

Учні Першотравневого НВК відвідали маєток Кузнєцова (фото)

Учні Першотравневого НВК відвідали маєток Кузнєцова (фото)

  Одеський регіон славиться не лише красою природи, а й народженням талановитих людей. І Лиманський район - не виняток. Тут у невеликому маєтку Степанівка у 1850 році народився видатний художник-передвижник Микола Дмитрович Кузнєцов.

  Природа цієї місцевості сприяла розвитку творчих здібностей та розкриттю таланту юнака. На багатьох полотнах, вже у зрілому віці, він відтворив місцеві краєвиди. Його батько - штаб-ротмістр Дмитро Кузнєцов провокував синові кар’єру військового, але він не став продовжувати сімейну традицію. Обдарований художник з роками став визнаним майстром живопису.

   У наш час з його життям і творчістю знайомлять підростаюче покоління. Так і цього разу учні Першотравневого навчально-виховного комплексу відвідали маєток Кузнєцова разом з учителем історії Галиною Лесько.

Цією людиною ми пишаємось, тому що ми живемо на території, де він народився, де він зростав, де він написав свої відомі твори. Згодом йому довелося емігрувати, але кращі твори були написані саме на цій землі, - Галина Лесько, вчитель історії Першотравневого НВК.

  Творити пейзажі Миколу Кузнєцова надихала сама природа, яка його оточувала. Біля маєтку розташовувалась левада, де майстер проводив багато часу. До нього приїжджали видатні люди, портрети багатьох він написав своєю талановитою рукою, продовжує учитель історії Галина Лесько.

Гай був посаджений ще у середині 19-го століття як місце для відпочинку самої родини Кузнєцових і тих гостей, які приїздили до нього. Левада - це чарівне місце, яке давало наснагу багатьом людям, тому що у цій місцевості побували видатні люди свого часу. Це звичайно Ілля Юхимович Рєпін, Валентин Олександрович Сєров, Киріак Костанді, тут побував Шаляпін, - Галина Лесько, вчитель історії Першотравневого НВК.

  У Першотравневому НВК працює музей, в якому зібрано репродукції робіт художника. Діти були захоплені картинами свого земляка.

  Портрети - нібито фотокартки, а пейзажі занурюють глядача у місцевості рідного краю, малої батьківщини Миколи Кузнєцова.

Він зобов'язаний своєю творчістю своїй місцевості, бо він увіковічив наші краєвиди на полотнах. Навіть Крамськой писав про можливу появу блискотливої фарби у живописі, - Дар’я Савельєва, учениця Першотравневого НВК.

  Микола Кузнєцов мав трьох дітей. Його донька Марія Миколаївна Кузнєцова-Бенуа теж була талановитою людиною - вона відома оперна співачка. Батько зробив багато її зображень, розповідає учениця Першотравневого НВК Єлизавета Воробйова.

Атмосфера в їхньому будинку була атмосферою мистецтва, і дуже часто садибу відвідували люди, які знайомі з творчістю, з натхненням і це дуже сильно вплинуло на неї. Вона була дуже талановитою акторкою, співачкою. Микола Дмитрович дійсно був талановитим художником. Його портрети написані у деталях. І я вважаю, що він повністю передав характер та ті емоції, які зображувала його донька Марія. Він дуже багато написав портретів своєї доньки, оскільки вважав її справжньою красунею, - Єлизавета Воробйова, учениця Першотравневого НВК.

  До наших днів збереглася головна будівля, у ній є окреме приміщення, відведене під музей Миколи Кузнєцова. Там зібрано копії картин митця, речі знаменитих гостей, особисті речі родини, фотографії. предмети побуту. У музеї наразі триває ремонт. І дуже важливо зберігати та відкривати такі перлини історії, які залишаються нам у спадок, вважає депутат Лиманської районної ради Віталій Кутателадзе.

Всі ті перлини, які є на території нашої громади, знаходитимуться на особливому контролі. Вони будуть підтримуватися і фінансуватися за рахунок бюджету і за рахунок спонсорської допомоги, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.
Друк
Рятувальники продовжують проводити профілактичні бесіди з населенням (фото) 13:00
20 лип
У Коблевому тимчасово закрили амбулаторію (фото)12:00
20 лип
Красносільська ОТГ перемогла у конкурсі культурно-мистецьких проєктів "Малі міста - великі враження" (фото)11:00
20 лип
ОПЗ планує запустити виробництво в серпні (фото)10:00
20 лип
У Доброславі модернізують систему освітлення та водопостачання (фото)15:31
19 лип
На Одещині пройшов чемпіонат зі спортивного автотуризму "Турунчук - 2019" (фото)14:00
19 лип
У Доброславі відбулася сесія Лиманської районної ради (фото)12:45
19 лип
У Южному мають намір побудувати новий автовокзал (фото)12:00
19 лип
Перевалка контейнерів в порту "Південний" зросла більш ніж в два рази (фото)11:00
19 лип
Лиманська рада залишилася без заступника голови. Іван Ососкало достроково залишив свою посаду (фото)17:01
18 лип
У Лиманському районі проводяться перевірки на наявність амброзії та стихійних смітників (фото)15:15
18 лип
Яськівська ОТГ розповіла про результати реформи децентралізації у сфері освіти та медицини (фото)13:02
18 лип
У Першотравневому закликають економити воду (фото)12:00
18 лип
Децентралізацію потрібно закріпити у Конституції: Гройсман назвав головну умову захисту реформи (фото) 11:00
18 лип
У Доброславі будуть боротися зі стихійною торгівлею та сміттєзвалищами (фото)10:00
18 лип
Канал "Тилігул-Чорне море" приваблює все більше туристів (фото)16:12
17 лип
Чим живуть сусіди. Яськівська громада розповіла про свою історію об'єднання (фото)14:00
17 лип
TOP