Вишиванку носять в різних куточках земної кулі. По ній українці впізнають один одного і в Канаді і у Франції. За історичними книгами відоме твердження Геродота про те, що одяг скіфів - пращурів сучасних українців - був прикрашений особливою вишивкою. Власенко Микола і Лисецький Юра - однокласники і друзі з Першотравневого НВК. Обидва дуже люблять це свято. Юра з задоволенням розповідає про свою вишиванку:
Я вибирав вишиванку сам. Колір малюнка на ній жовто-синій, як колір нашого державного прапора. Мені вона дуже подобається, тому що це традиція нашої української культури і народу, - Юрій Лисецький, учень Першотравневого НВК.
Юлія Престейко, учениця Першотравневого НВК, знає, що українську культуру і традиції потрібно дбайливо зберігати.
Вишиванка - це один з головних символів України. Її люблять у всьому світі і носять не тільки українці. Від нас, школярів і молоді, багато чого залежить, щоб наша країна процвітала, - Юлія Престейко, учениця Першотравневого НВК.
Вишита сорочка вважається одним з найстаріших українських атрибутів і оберегів. Для Валерія Стоілакі, голови Першотравневої сільської ради, це ще й символ міцної сім'ї.
Я сьогодні в вишиванці, яку мені своїми руками вишивала моя дружина, Лідія Іванівна. Ми вже 45 років разом і ця вишиванка - найдорожчий і важливий для мене подарунок. Ну, а для кожного українця - це не просто національний одяг для урочистих подій. Сенс набагато глибше: вона об'єднує всіх навколо себе і прищеплює любов до наших споконвічних традицій. Сьогодні у нас всіх - справжнє свято, - Валерій Стоілакі, голова Першотравневої сільради.
Грандіозний концерт на площі біля Будинку культури став яскравим акцентом Всесвітнього свята вишиванки у Першотравневому. Творчі колективи та вокалісти додали національного колориту заходу. А для дітей організували солодощі.
Це свято закликає нас до єднання, щоб ми відчували себе одним народом. Ми повинні згуртуватися для того, щоб жити і працювати на благо і процвітання свого краю і всієї України, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.