Архів
Червень 2024 (29)
Травень 2024 (64)
Квітень 2024 (56)
Березень 2024 (47)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (36)
ЛАН » Головні події дня » Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?

  Міністерство регіонального розвитку постійно публікує рейтинги областей України за рівнем розвитку ОТГ. В черговий раз серед лідерів виявилася Дніпропетровська область. З початку реформи децентралізації в цьому регіоні реконструювали майже 60 дитячих садків, а 5 - звели з нуля. Капітально відремонтували 70 шкіл, зуміли побудувати десятки спортивних об'єктів, реалізували понад 60 екологічних проєктів, побудували й відновили 56 водоводів, капітально відремонтували понад 500 комунальних доріг. Яскравий приклад досягнень - село Волоське Новоолександрівської об'єднаної територіальної громади.

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?  Фото з відкритих джерел.

  Три роки тому воно вимерло. Тільки 10% жителів мали водопровід, сміття з села практично не вивозилося. Школа була без ремонту, а в дитячому садку другий поверх не використовувався, оскільки протікав дах. У селі не було жодного вуличного ліхтаря. Молодь розбігалася. Одного разу рекорд відсутності води склав 33 доби. Зі створенням Новоолександрівської ОТГ, централізоване водопостачання з'явилося у 99% населення Волоського. "Водна реформа" обійшлася майже у 30 мільйонів гривень. Обласна рада, місцеве населення і грант від уряду Швейцарії - так, з миру по нитці, вирішили найгострішу проблему. Ще один грант від уряду США дозволяє односельцям не спалювати листя, а за допомогою пластикових компостерів отримувати біогумус для городів. Тут сільрада з сараю перетворився в сучасний офіс з залом засідань та бібліотекою.

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?  Фото з відкритих джерел.

  У селі активно впроваджують коворкінг і буккросинг, під'єднали інтернет, відновило роботу відділення пошти. Створено студію для духового оркестру та безкоштовний тренажерний зал. Сьогодні у Волоському, де проживає близько півтори тисячі осіб, будують другий корпус школи. Там буде актовий і два спортзали. А ще фізична, хімічна та біологічна лабораторії, плюс майстерні. Волоська обсерваторія і стадіон з повнорозмірним футбольним полем - стануть ще одним предметом гордості односельців. Такий "відрив від реальності" був зроблений всього за 3 роки!

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?  Фото з відкритих джерел.

  Ще один цікавий приклад децентралізації на Дніпропетровщині є у Могилевської ОТГ. Там 12 підприємців об'єдналися в аграрний кооператив і вирощують разом до 150 тонн полуниці й малини в рік. Перший ягідний кооператив менш ніж за 2 роки став брендом громади!

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ? Фото з відкритих джерел.

  Цілком очевидно, що кожна ОТГ обирає свій шлях розвитку, з огляду на географічне розташування, кліматичні особливості та масштаб ініціативи жителів громади. Так в Полянській ОТГ на Закарпатті замахнулися на проєкт світового масштабу з випуску БАДів (Біологічно активні добавки - прим. ред.). Проєкт будівництва Міжнародного медбіотехіндустріального парку "Інноваційне місто довголіття", вартістю 300 млн. євро, вже зацікавилися університети Словаччини, Угорщини, Польщі, Німеччини, України та Китаю.

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?  Фото з відкритих джерел.

  Трохи скромніші амбіції - проєкт на 14 млн. доларів США - у Любашівської ОТГ в Одеському регіоні. Процес залучення інвестицій для будівництва сонячної електростанції вже стартував. За найскромнішими підрахунками її робота принесе 1 млн. гривень щорічно у вигляді податків в бюджет ОТГ.

  Столиця теж не втрачає час: там оцінили переваги індустріальних парків. Уже п'ять міст-супутників Києва ведуть переговори про співпрацю з Інститутом вільних економічних зон. Цей напрямок вигідний для інвесторів, невеликих громад і міст-супутників. Цілком очевидно, що все регіони й території не можуть розвиватися однаково і рівномірно. Неминуче, що хтось виявиться серед лідерів за темпами економічного зростання, по залученню інвестицій і рівнем зарплат. Розвинені економіки, засновані на успіху "точок зростання": великих промислових, наукових, фінансових центрів і прилеглих до них територій. Загальновідомий факт, що на ринку перемагає той, хто зумів зосередити максимальні ресурси в стратегічно важливому пункті.

Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?Чудеса української децентралізації. Який вектор розвитку обере Визирська ОТГ?  У цьому сенсі не можна недооцінювати потенціал, який вже є у Визирської об'єднаної територіальної громади: географія, клімат, транспортна інфраструктура. Й, звичайно - порт, який відпрацьовує п'яту частину національного вантажообігу та агропромисловий комплекс. У Визирці вже зараз зареєстровано понад 75 підприємств і ведеться розробка транспортного вузла, логістичної системи, технологічного індустріального парку. У такому поєднанні Визирська ОТГ просто приречена на успіх!

  Великою мірою, де б не перебувала громада - в передмісті Києва, в Карпатах або на півдні України, важливо, щоб її очолювали прогресивно мислездатні керівники, які беруть на себе відповідальність. Адже реформа децентралізації дає рівні шанси усім ОТГ. А далі все вирішує людський фактор.

Друк
Схожі новини:
У Визирській громаді провели Свято дитинства (фото)13:00
18 чер
У дитсадку «Сонечко» в Першотравневому підвищують рівень безпеки дітей (фото)12:00
18 чер
В закладах освіти Визирської СТГ пройшли випускні вечори (фото)10:47
18 чер
У Визирській СТГ скоротили споживання електроенергії (відео)08:46
18 чер
21 червня у Калинівці заплановано відключення електропостачання13:13
17 чер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» проклали доріжку до укриття (відео)10:37
17 чер
У Визирській громаді заощаджують електроенергію (фото)08:52
17 чер
У селах Визирської СТГ 17 червня заплановано відключення електропостачання16:22
14 чер
Валентина Харламбова: про реформу закладів освіти у Визирській громаді (відео)12:20
14 чер
У Визирському ЗДО «Пролісок» підбили підсумки двадцятирічної роботи (відео)09:48
14 чер
Визирський дитсадок «Пролісок» відзначив 20-річчя (фото)10:10
13 чер
Мешканці Визирської громади передають комунальникам саджанці рослин для благоустрою (фото)10:52
11 чер
Для комунальників Визирської СТГ закупили літній спецодяг (відео)09:25
11 чер
На 13 та 14 червня у двох селах Визирської СТГ заплановані відключення електропостачання15:34
10 чер
У Визирському ЦНАПі відбудеться прийом громадян з пенсійних питань15:15
10 чер
Мешканець Кінного передає саджанці рослин комунальникам Визирської СТГ (відео)12:00
10 чер
Комунальники Визирської громади отримали нову літню форму (фото)10:00
10 чер
У Визирці відбулося засідання позачергової сесії (фото)16:58
07 чер
У Першотравневому ліцеї прозвітували про реалізацію Стратегії розвитку закладу за 2023/2024 навчальний рік (фото)08:18
07 чер
У Визирській громаді провели акцію «Голоси дітей» (фото)18:11
05 чер
На базі Першотравневого ліцею почав роботу літній табір «Веселка»17:29
05 чер
Визирська громада презентувала своє бачення територіального розвитку (фото)16:50
05 чер
Учні Визирського та Першотравневого ліцеїв відвідали засідання виконкому Визирської сільради (відео)08:23
05 чер
Захищаючи Батьківщину загинув мешканець Визирки Іван Лущик17:44
04 чер
У Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (фото)12:00
04 чер
TOP