» » Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді (фото)

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді (фото)

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді (фото)

  Жителі, як і раніше, зможуть отримувати необхідні медичні послуги у своїх амбулаторіях і ФАПах, які знаходяться в підпорядкуванні некомерційного комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманської райради.
Еліна Концева, головний лікар КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лиманської райради.

У нас є вже такий досвід роботи з Красносільською ОТГ. Там 2 амбулаторії та 3 ФАПи. Вони знаходяться на території Красносільської громади, однак вони є підрозділами нашого центру. Вони не висловили бажання, або може не знайшли можливостей, щоб піти на самостійну медичну практику. Тому необхідно створити некомерційне КП, отримати ліцензію на медичну практику та укласти угоду з Національною службою здоров'я. Якщо буде створено такий центр, всі лікарі, які працювали в центрі при Лиманській райраді, повинні будуть переукласти декларації з жителями. Я думаю, сьогодні ніхто до цього не готовий. Також це буде на розсуд і Визирської громади, проте хочу підкреслити, що не зміниться порядок надання медичної допомоги. Ми як надавали цю послугу, так і будемо надавати, - Еліна Концева, головний лікар КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманської райради.

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  Гроші йдуть за пацієнтом - це відома теза медичної реформи. Де б не мешкав пацієнт, виділені державою гроші підуть до того фахівця, з яким він уклав договір на медичне обслуговування. Наприклад, частина жителів села Порт уклала договори з сімейним лікарем амбулаторії Визирки, а деяким визирчанам зручно їздити у Сичавку до свого лікаря. За інформацією Еліни Концевої, у депутатів Визирської сільради є можливість підвищити якість медичних послуг, які надаються мешканцям громади. Для цього необхідно започаткувати певну програму для підтримки первинної медичної допомоги.
Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  Як розповіла Еліна Концева, у Визирської амбулаторії є всі шанси стати однією з найкращих у Лиманському районі. Вже сьогодні вона займає провідні позиції в питаннях діагностики.
Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді

Думаю, що Визирка зараз може створити велику конкуренцію. Центр лабораторних досліджень знаходиться у Визирці. Тому що загальні аналізи крові всі привозяться до Визирки та робляться на аналізаторі, який знаходиться там. У новій амбулаторії також буде нове обладнання. Будуть мобільні валізки, в яких знаходитиметься інтерактивне обладнання і буде можливість консультуватися за допомогою представників телемедицини, які зараз працюють в обласній лікарні. Так що можливості збільшаться для людей, їм не потрібно буде самим виїжджати на консультації вузьких фахівців в обласну лікарню. Все це можна буде зробити на місці, - Еліна Концева, головний лікар КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманської райради.

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  До кінця 2019 року жителі сіл Визирської ОТГ, при необхідності, мають право отримувати безкоштовне медичне обслуговування в Лиманській районній лікарні, тому, що бюджетні надходження об'єднаної громади були направлені до районного бюджету, а субвенція на обслуговування жителів сіл Визирської ОТГ надійшла до районної лікарні в повному обсязі.
Тетяна Таран, головний лікар Лиманської районної лікарні.

Хворі, які надходять на стаціонарне лікування, можуть отримувати якісну медичну допомогу, лікуватися безкоштовно, тому що ми повністю забезпечуємо якісними лікарськими препаратами та при пологах, і при зубопротезуванні, при амбулаторному лікуванні. Ми видаємо рецепти, тому хворі можуть отримувати необхідні ліки безкоштовно. Якщо люди надходять до стаціонару, або їм потрібне оперативне лікування, лікування різних захворювань, все це проводиться безкоштовно. На дану громаду ми купуємо окремо лікарські препарати для надання медичної допомоги, - Тетяна Таран, головний лікар Лиманської районної лікарні.

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  Починаючи з 2020 року жителі Визирської громади зможуть прийняти колективне рішення і вибрати ту лікарню в регіоні, де хочуть отримувати лікування. Це може бути не тільки Лиманська районна лікарня, а й наприклад, лікарня міста Южне. Як виявилося, для жителів села Любопіль, це не стільки проблема якості медичного обслуговування, скільки можливостей автобусного сполучення.

  Фото ТРК "ТІС-ТВ".

Друк
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
Визирська ОТГ: жителі села Порт та Визирка отримали продукти першої необхідності від "Команди розвитку" (фото)12:00
01 кві
У селі Першотравневе Визирської сільради підтримують найбільш незахищені версти населення (фото)11:00
01 кві
У Любополі служба порятунку та інші відомства продовжують нагадувати жителям про небезпеку COVID-19 (фото)10:00
01 кві
Лиманський район: 91-а бригада екстреної меддопомоги оснащена апаратом ШВЛ та кисневим балоном (фото)14:00
31 бер
МОЗ закликає українців повідомляти про випадки відмов від тестів на COVID-1913:00
31 бер
ТІС: термінал Neptune подолав позначку перевалки 3 млн тонн12:00
31 бер
Представники ОДА відвідали з перевіркою Одеську обласну клінічну лікарню11:00
31 бер
У Южному ОСББ дезінфікують під'їзди (фото)10:00
31 бер
Села Лиманського району забезпечили масками та засобами індивідуального захисту (фото, оновлено)09:23
31 бер
В Україні з’явилися тимчасові пункти скринінгового медичного сортування хворих на COVID-1917:18
30 бер
Визирська сільрада виділила на боротьбу з COVID-19 на території громади 1 млн грн (фото)16:41
30 бер
Сичавка отримала допомогу для людей групи ризику (фото)16:18
30 бер
У Лиманському районі планують направити на боротьбу з COVID-19 понад 10 млн гривень (фото)14:29
30 бер
На самоізоляції в Лиманському районі перебувають 48 осіб13:57
30 бер
У Визирській ЗОШ намагаються підлаштуватися під можливості дітей й батьків (фото)12:44
30 бер
TOP