» » Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді (фото)

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді (фото)

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді (фото)

  Жителі, як і раніше, зможуть отримувати необхідні медичні послуги у своїх амбулаторіях і ФАПах, які знаходяться в підпорядкуванні некомерційного комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманської райради.
Еліна Концева, головний лікар КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лиманської райради.

У нас є вже такий досвід роботи з Красносільською ОТГ. Там 2 амбулаторії та 3 ФАПи. Вони знаходяться на території Красносільської громади, однак вони є підрозділами нашого центру. Вони не висловили бажання, або може не знайшли можливостей, щоб піти на самостійну медичну практику. Тому необхідно створити некомерційне КП, отримати ліцензію на медичну практику та укласти угоду з Національною службою здоров'я. Якщо буде створено такий центр, всі лікарі, які працювали в центрі при Лиманській райраді, повинні будуть переукласти декларації з жителями. Я думаю, сьогодні ніхто до цього не готовий. Також це буде на розсуд і Визирської громади, проте хочу підкреслити, що не зміниться порядок надання медичної допомоги. Ми як надавали цю послугу, так і будемо надавати, - Еліна Концева, головний лікар КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманської райради.

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  Гроші йдуть за пацієнтом - це відома теза медичної реформи. Де б не мешкав пацієнт, виділені державою гроші підуть до того фахівця, з яким він уклав договір на медичне обслуговування. Наприклад, частина жителів села Порт уклала договори з сімейним лікарем амбулаторії Визирки, а деяким визирчанам зручно їздити у Сичавку до свого лікаря. За інформацією Еліни Концевої, у депутатів Визирської сільради є можливість підвищити якість медичних послуг, які надаються мешканцям громади. Для цього необхідно започаткувати певну програму для підтримки первинної медичної допомоги.
Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  Як розповіла Еліна Концева, у Визирської амбулаторії є всі шанси стати однією з найкращих у Лиманському районі. Вже сьогодні вона займає провідні позиції в питаннях діагностики.
Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді

Думаю, що Визирка зараз може створити велику конкуренцію. Центр лабораторних досліджень знаходиться у Визирці. Тому що загальні аналізи крові всі привозяться до Визирки та робляться на аналізаторі, який знаходиться там. У новій амбулаторії також буде нове обладнання. Будуть мобільні валізки, в яких знаходитиметься інтерактивне обладнання і буде можливість консультуватися за допомогою представників телемедицини, які зараз працюють в обласній лікарні. Так що можливості збільшаться для людей, їм не потрібно буде самим виїжджати на консультації вузьких фахівців в обласну лікарню. Все це можна буде зробити на місці, - Еліна Концева, головний лікар КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Лиманської райради.

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  До кінця 2019 року жителі сіл Визирської ОТГ, при необхідності, мають право отримувати безкоштовне медичне обслуговування в Лиманській районній лікарні, тому, що бюджетні надходження об'єднаної громади були направлені до районного бюджету, а субвенція на обслуговування жителів сіл Визирської ОТГ надійшла до районної лікарні в повному обсязі.
Тетяна Таран, головний лікар Лиманської районної лікарні.

Хворі, які надходять на стаціонарне лікування, можуть отримувати якісну медичну допомогу, лікуватися безкоштовно, тому що ми повністю забезпечуємо якісними лікарськими препаратами та при пологах, і при зубопротезуванні, при амбулаторному лікуванні. Ми видаємо рецепти, тому хворі можуть отримувати необхідні ліки безкоштовно. Якщо люди надходять до стаціонару, або їм потрібне оперативне лікування, лікування різних захворювань, все це проводиться безкоштовно. На дану громаду ми купуємо окремо лікарські препарати для надання медичної допомоги, - Тетяна Таран, головний лікар Лиманської районної лікарні.

Зміни будуть чи ні? Що чекає на медицину у Визирській громаді  Починаючи з 2020 року жителі Визирської громади зможуть прийняти колективне рішення і вибрати ту лікарню в регіоні, де хочуть отримувати лікування. Це може бути не тільки Лиманська районна лікарня, а й наприклад, лікарня міста Южне. Як виявилося, для жителів села Любопіль, це не стільки проблема якості медичного обслуговування, скільки можливостей автобусного сполучення.

  Фото ТРК "ТІС-ТВ".

Друк
Мешканці Визирської ОТГ поділилися ідеями розвитку своєї громади (фото)12:00
23 жов
Підприємство "ТІС-Вугілля" запрошує на роботу підсобних робітників (фото)11:00
23 жов
Доброслав підготувався до зимової негоди та опалювального сезону (фото)10:00
23 жов
Бетонну огорожу "ТІС-Контейнерний термінал" розмалювали до Дня народження транспортного вузла (фото)15:00
22 жов
У Доброславі зробили капітальний ремонт Центру дитячої та юнацької творчості (фото)14:00
22 жов
У Першотравневому по вулиці Дунаєва ремонтують дорогу (фото)13:42
22 жов
У Южному розподілили 20 мільйонів для ОСББ міста (фото)12:42
22 жов
У Першотравневому привітали ветерана Другої світової війни з Днем народження (фото)11:00
22 жов
У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)10:00
22 жов
Відбулася 36 позачергова сесія Лиманської районної ради у Доброславі (фото)15:50
21 жов
Електроні карти, молодь та платформа для бізнесу: як зробити громаду привабливою для інвестицій14:00
21 жов
Валерій Стоілакі: "Наша команда працює заради того, щоб життя людей у селі змінювалося на краще"13:00
21 жов
Спортсмени Лиманщини перемогли на обласних змаганнях з легкоатлетичного кросу12:00
21 жов
У Лиманській районній лікарні можна пройти діагностику шлунку та отримати ефективне лікування (фото)11:41
21 жов
Поетеса з Любопіля презентувала збірку віршів "У краплі любові" (фото)10:00
21 жов
У Новобілярському та Кремидівському начальних закладах призначили директорів12:00
19 жов
У селі Новофедорівка Коблівської ОТГ обговорили розвиток території11:00
19 жов
Позитивні зміни за рік у Сербківській школі (фото)10:00
19 жов
У Крижанівці приступили до будівництва баскетбольного майданчика (фото)15:30
18 жов
Студенти Петрівського аграрного коледжу закріпили знання на практиці (фото)15:00
18 жов
У Доброславі школярів познайомили з важливістю математики у професіях (фото)14:00
18 жов
Діана Франжолі: Компанія "ТІС" піклується про екологію і здоров'я жителів навколишніх населених пунктів13:00
18 жов
Медицина у селі: будні Сербківської амбулаторії (фото)12:00
18 жов
Южненська міська рада провела аукціон на землі під будівництво заводу та автомийки11:00
18 жов
Подружжя з Кремидівки відзначило 60 років з дня весілля (фото)10:00
18 жов
TOP