На фестивалі "Чумацький шлях" гостей зустрічала колоритна музика: Христина Соловій, одеський колектив "Деньги вперед", проєкт "Бандура та біт бокс"- це Георгій Матвіїв та Віктор Чернів, хіти симфонічного року у виконанні камерного оркестру Одеської філармонії під керівництвом Володимира Дикого.
Масштабний культурний проєкт "Чумацький шлях" був реалізований в селі Корсунці Красносільською об'єднаною громадою Лиманського району Одеської області за підтримки Міністерства культури України. Мета цього проєкту - привернення уваги та вплив на подальшу долю унікального за своїми природними багатствами Куяльницького лиману.
Шлях до цього проєкту ми пройшли, взявши участь у Всеукраїнському конкурсі "Малі міста - великі враження", який проводиться при підтримці Міністерства культури. Ми хотіли привернути увагу до Куяльницького лиману та покращити туристичну привабливість нашої громади, - Марина Архірій, перший заступник Красносільського сільського голови.
"Чумацький шлях" - це ідея, яка з'єднує нас з історією предків. Це та суть, яка дозволить відродити цю територію і дати їй нові перспективи розвитку.
Вважаю, що дуже добре, що з’їхалася велика кількість людей. Куяльницький лиман потрібно рятувати. І це справа не місцева, а державна. Можливо її потрібно ставити на міжнародний рівень, тому що це перлина України, подібна до Мертвого моря, - Галина Лесько, краєзнавець.
Цікаві фотовиставки, змагання, можливість спілкування з майстрами народних промислів з різних районів Одеського регіону, пізнання мистецтва ковалів і вишивальниць, різні локації й незліченні смаколики - все це яскраві враження. Але суть фестивалю - любов до рідної землі та її багатств.
Добре, що зараз, завдяки децентралізації, громади можуть підіймати такі цікаві історичні, культурні, етнографічні пласти своєї історії, що викликає зацікавленість у всієї України. Ми бачимо представників всіх народів - і цигани, і німецькі колоністи, і болгари та греки. І юшку тут варять і по-козацькі, і по-татарськи. Ми є сучасна нація. І саме на таких заходах сучасна українська нація і формується, - Сергій Гуцалюк, історик.
Сіль, як важливий продукт, мала особливу цінність. Це і стало основною фішкою фестивалю. В усіх привітаннях, які лунали в цей день зі сцени, головним було побажання сталого розвитку Красносільській громаді та Лиманщині в цілому. Фото Оксана Піднебесна.
Це дійсно той напрямок, який презентує громаду. Гості бачать потенціал громади. Головне, що громада сама себе презентує, свій інвестиційний і культурний клімат. Це все наше і ми повинні відчувати, що ми - українці, - Михайло Бухтіяров, голова Біляївської сільради.
Такі заходи - популяризація. Чумацький шлях назавжди увійшов в історію світу. Сюди їхали зі всієї України. І сьогодні головне те, що такий проєкт реалізували тут, у Лиманському районі. І зробила це наша громада, - Василь Приймак, голова Лиманської РДА.
Сьогодні Куяльницький лиман - це потенційна здравниця для всієї Європи, яка не має аналогів.
У нас є державна програма і ми робимо проєкт з розчистки річищ. Я вважаю, що у наступному році він запрацює. Чому це нелегко? Тому що річка протікає через 6 районів області. Це величезний проєкт та величезний формат. Я думаю, що наступним кроком буде пропозиція інвесторам, щоб будувати тут СПА-готелі. А чому б нам тут не побудувати Карлові Вари? Це не ноу-хау. Так розвиваються інші держави та отримають понад 10% внутрішнього валового продукту коштом туризму, - Світлана Шаталова, в. о. голови Одеської обласної державної адміністрації.
Фото Оксана Піднебесна.
Привернення уваги до унікального природного об'єкта та його розвитку, збереження культурної спадщини - це головні цілі, які досягли організатори етнофестивалю. Ця територія відтепер має всі шанси прискорити розвиток відповідно до свого національного статусу.