» » 3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС" (фото)

3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС" (фото)

3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС" (фото)

  Ми вже знайомили вас з талановитим співробітником "ТІС-КТ" - Русланом Ларюніним, який сьогодні реалізує технології майбутнього. Тоді він розповів про свій 3D-принтер, який виготовив своїми руками, про ідею створення 3D-лабораторії в рамках системи раціонального виробництва.
  Минуло більше як рік, й ми вирішили перевірити, чим зараз живе винахідник-алхімік, і пішли в гості до Руслана в його 3D-лабораторію.
3D-принтер, створення якого ми бачимо на фото, не друга версія, виготовлена в майстерні Руслана. У попередньому варіанті концепція була така: стіл рухався по осі Х, тобто деталь переміщалася в одному з напрямків, каретка ходила по осі Х і Z. Деталь під час друку виробляла поступальні рухи вперед-назад, з'являлася ребристість, обдувалася потоками повітря різної температури, через це деталь могло повести, викривити, тому про високу точність і стовідсоткову якість друку говорити не доводилося.3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС".  У новому принтері Руслан використовує іншу концепцію і кардинально нові запчастини: це вже будуть не китайські роликові підшипники, а рейкові прецизійні напрямні. На них можна буде отримати вищу швидкість друку - до 200 мм/с, тоді як в першій версії вона становила 50-60 мм/с. Стіл буде рухатися тільки по осі Z, це вертикальна вісь. На старті друку головка буде вгорі холодної області, тому не перегріється. Деталь буде перебувати в зоні термокамери, де немає ні протягу, ні пилу. По мірі друку деталі стіл почне опускатися.
  - Руслане, як у Вас народилася ідея створення 3D-принтера?

3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС".

Ідея народилася з правильного використання такого ресурсу, як інтернет. Я використовую його не для того, щоб посидіти в соцмережах, а з метою саморозвитку. Побачив, що є така машина, й, оцінивши свої можливості та потужності нашого підприємства, зрозумів, що можна недорого зібрати його самостійно. Протягом року 3D-принтер був зібраний з підручних засобів. Звичайно, унікальні деталі довелося купити: головку, що друкує та контролер. Якраз на етапі введення приладу в експлуатацію у нас на контейнерному терміналі з'явилися крани "Nelcon", і для одного з них знадобилася втулка між мотором і редуктором. Я вирішив видрукувати на моєму принтері цю деталь. Все вийшло, і вже понад рік кран прекрасно працює на цих втулках.

  - Що взагалі можна виготовити на 3D-принтері? Що Ви ще надрукували, крім втулок?

3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС".

Надрукували вже багато кріпильних деталей для кранів. Рік тому для крана "Сокіл" необхідно було монітор від магнітної станції закріпити на трубу. Для цього нам потрібен круглий хомут, майданчик для кріплення шурупа, але ні в одному каталозі його не продають, його просто ніде взяти. Ми намалювали кріплення, видрукували його на 3D-принтері, й він дотепер відмінно тримається. Нещодавно на кранах "Nelcon" замінили старі джойстики управління новими, вони були різних розмірів, довелося допрацьовувати, тому що залишався відкритий отвір якраз під рукою у кранівника. Ми виготовили на 3D-принтері декоративну заглушку необхідного розміру й закрили отвір. Всі електроприлади, які перебували в консолі, були закриті, вийшло естетично та безпечно. Друкували також різні органайзери для робочого столу. Уже навіть складно пригадати всі деталі, виготовлені на нашому приладі. На 3D-принтері можна надрукувати все що завгодно, у нього безмежні можливості.

  - Коли буде зібраний новий принтер?

3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС".

Більша частина деталей у мене вже є, частину ще закуповує дирекція з закупівель. Як тільки всі деталі будуть в наявності, я оперативно закінчу роботу.

  - За скільки можна купити 3D-принтер?

На сайті OLX його можна купити за 5-7 тис. грн., але це більше забава для школярів. На професійних сайтах ціна приладів складає від 16 тис. грн. до 300 тис. грн.

  - Дротина для 3D-принтера буває різною?

Так, вона буває різного кольору й розміру. Пластик буває дозволений в харчовій промисловості та малостійкий для технічних деталей, а також різної пружності: м'якше, жорсткіше.

  - Які плани щодо розвитку 3D-лабораторії?

3D-принтери: відбиток майбутнього в "ТІС".

Хочемо зібрати ЧПУ фрезерний верстат з областю обробки 600 на 900 мм. і ще один верстат, який переводить відходи від пластику в дріт, щоб отримати безвідходне виробництво, тобто екструдер зворотної дії.

  - Над чим Ви зараз працюєте?

Намагаюся викроїти час в обідню перерву, щоб зробити макет однієї з одиниць техніки, що працює на терміналі, яку - поки залишу в секреті. Це повнофункціональний макет - в масштабі 1:33, тобто практично один до одного, він буде виконувати абсолютно всі рухи, що й одна з одиниць техніки. Проєкт авторський, всі деталі намальовані мною, а потім видруковані на нашому 3D-принтері.

  За матеріалами "Наш ТІС" №7, липень 2019.

Друк
Схожі новини:
Визирська ОТГ об'єднала зусилля: пожежники допомагають владі вживати карантинні заходи (фото)15:31
06 кві
У Крижанівці триває будівництво дитячого садка (фотофакт)14:00
06 кві
У Першотравневому відкрилался гаряча лінія13:00
06 кві
Виклики в Лиманському районі разом з колегами обслуговує й очільник 9-ї підстанції швидкої12:32
06 кві
Микола Голубятников: щоб впоратися з коронавірусом, потрібна громадянська самоорганізація12:01
06 кві
Платформа TradeLens допомагає потужностям ТІС підключатися до інновацій10:00
06 кві
У Доброславі проводять благоустрій останньої частини парку Слави та дезінфікують територію селища (фото)12:00
04 кві
Група терміналів ТІС вже перерахувала в національний фонд боротьби з коронавірусом майже 33 млн грн11:00
04 кві
У Крижанівській сільраді волонтери розносять продуктові замовлення соціально незахищеним верствам населення (фото)10:00
04 кві
Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)17:06
03 кві
Лиманський район: представники ринків та магазинів дотримуються усіх епідемічних норм (фото)15:28
03 кві
У період карантину співробітники ТІСу захищені згідно з усіма вимогами13:16
03 кві
Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"12:00
03 кві
ЄС допоможе Україні у боротьбі проти коронавірусу11:00
03 кві
Микола Голубятников: вантажі, що прямують до України, цілком безпечні10:00
03 кві
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
TOP