На підприємстві ТІС-КТ трудиться талановитий винахідник Руслан Ларюнін. Він був ідейним натхненником створення 3D-лабораторії в рамках системи раціонального виробництва і виготовив своїми руками вже кілька нових приладів. Крім того, винахідник працював над удосконаленням свого 3D-принтера.
За його словами, зараз дуже зажадані демпферні втулки з'єднання мотора-редуктора для кранів Nelcon і два типи втулок різних розмірів для спредерів ZPMC і BROMMA.
Крім цього, в лабораторії вже зібраний і запущений 3D-сканер. Він працює таким чином. Береться деталь, яку складно накреслити, наприклад, корпусні або неправильної геометрії, складного радіуса тощо. Її ставлять на стіл, запускають платформу, потім регулюють висоту підйому модуля сканера для точного фокусування та запускають програмне забезпечення. На виході отримуємо готовий для друку тривимірний об'єкт з можливістю його редагування в графічних редакторах. За твердженням винахідника, таким способом можна пропрацювати будь-яку конструкцію.
Ідея створення 3D-сканера, розповідає інженер, народилася на основі отриманого раніше досвіду. Руслан Ларюнін - колишній слюсар, електромонтер, слюсар КВПіА, а тепер інженер з автоматизації. Але винахідництво - це не професія, а покликання.
Подальші плани, зазначає інженер, залежать від тих завдань, які будуть надходити. Його завдання зробити так, щоб обладнання лабораторії виконувало всі технічні завдання. Є напрацювання за проєктом "ЧПУ фрезерно-гравірувальний верстат з областю обробки 600х900 мм, з можливістю заміни головки шпинделя на лазер". Але винахідник радий приступити до реалізації нових проєктів і виконання друку будь-яких необхідних деталей для терміналів ТІС.
За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.