» » ТІС: нові винаходи в 3D-лабораторії

ТІС: нові винаходи в 3D-лабораторії

ТІС: нові винаходи в 3D-лабораторії

  На підприємстві ТІС-КТ трудиться талановитий винахідник Руслан Ларюнін. Він був ідейним натхненником створення 3D-лабораторії в рамках системи раціонального виробництва і виготовив своїми руками вже кілька нових приладів. Крім того, винахідник працював над удосконаленням свого 3D-принтера.Руслан Ларюнін, інженер з автоматизації ТІС - КТ.

Ми домоглися, чого хотіли: область друку у приладу вийшла навіть вище заявленої. Спочатку ми говорили про 300х300 мм, а зараз 3D-принтер витримує 320х320 мм при висоті 450 мм. При цьому у нього стабільний друк. Тривалість одночасного друкування, тієї, що я перевіряв, 8 годин. Електроніка працює прекрасно, ніяких програмних збоїв не було. Система підтримує задану температуру друку + -3 ° С, немає проблем з охолодженням плат управління та моторів, - Руслан Ларюнін, інженер з автоматизації ТІС-КТ.

  За його словами, зараз дуже зажадані демпферні втулки з'єднання мотора-редуктора для кранів Nelcon і два типи втулок різних розмірів для спредерів ZPMC і BROMMA.

Замовляти одну з них дуже дорого і довго, а в нашій 3D-лабораторії виготовили за 3-4 години! Нещодавно отримав техзавдання зробити дистанційне керування з пультом для одного з проєктів ТІС-КТ, успішно його виконав, - Руслан Ларюнін, інженер з автоматизації ТІС-КТ.

  Крім цього, в лабораторії вже зібраний і запущений 3D-сканер. Він працює таким чином. Береться деталь, яку складно накреслити, наприклад, корпусні або неправильної геометрії, складного радіуса тощо. Її ставлять на стіл, запускають платформу, потім регулюють висоту підйому модуля сканера для точного фокусування та запускають програмне забезпечення. На виході отримуємо готовий для друку тривимірний об'єкт з можливістю його редагування в графічних редакторах. За твердженням винахідника, таким способом можна пропрацювати будь-яку конструкцію.

Я вам навіть більше скажу: ця умова спеціально опрацьовано, адже підприємство у нас інноваційне, і ми тільки можемо припускати, що будемо на ньому сканувати в майбутньому! На 3D-сканері можна сканувати будь-який предмет від 5 см в діаметрі до розмірів дорослої людини. А взявши модуль сканера в руки, можна сканувати як предмети інтер'єру, так і будівлі, приміщення, об'єкти, - Руслан Ларюнін, інженер з автоматизації ТІС-КТ.

  Ідея створення 3D-сканера, розповідає інженер, народилася на основі отриманого раніше досвіду. Руслан Ларюнін - колишній слюсар, електромонтер, слюсар КВПіА, а тепер інженер з автоматизації. Але винахідництво - це не професія, а покликання. 

Мені подобається створювати. Спочатку з'явилася ідея, потім в різних джерелах шукав, як її реалізувати, тому що немає готового рішення в одному місці. В інтернеті я знайшов деякі напрацювання, дізнався, що з модуля датчиків консолі Xbox можна зробити хорошу головку сканера, диск з дюралюмінію товщиною 5 мм. А далі я все розробив сам: кінематику, корпус і деталі, надруковані на 3D-принтері, і крокові мотори на програмному управлінні, - Руслан Ларюнін, інженер з автоматизації ТІС-КТ.

  Подальші плани, зазначає інженер, залежать від тих завдань, які будуть надходити. Його завдання зробити так, щоб обладнання лабораторії виконувало всі технічні завдання. Є напрацювання за проєктом "ЧПУ фрезерно-гравірувальний верстат з областю обробки 600х900 мм, з можливістю заміни головки шпинделя на лазер". Але винахідник радий приступити до реалізації нових проєктів і виконання друку будь-яких необхідних деталей для терміналів ТІС.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.

Друк
Депутати Визирської сільради вирішили направити до Дмитрівської школи понад 1 млн грн (фото)15:14
10 лип
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
У Сичавці на президента чекав пікет. Але він його не побачив (фото)12:00
07 лип
Президент порадів разом з Южним відкриттю стадіону (фото)11:00
07 лип
Завершується зведення нової огорожі Любопільскої школи (фото)10:00
07 лип
TOP