"Нові діти - нова школа": вчителі Першотравневого НВК вдосконалили навички на семінарі (фото)
В Одесі пройшов семінар і майстер-клас "Нові діти - нова школа", присвячений актуальним проблемам виховання та навчання сучасних дітей. Семінар проводили Шалва Амонашвілі - видатний педагог, доктор психологічних наук, засновник гуманної педагогіки та Паата Амонашвілі - президент Міжнародного центру гуманної педагогіки, доктор психологічних наук, педагог. Потрапити на дводенний семінар видатних вчених було справжньою удачею, адже заходи такого рівня проводяться не так часто. Перший день семінару був присвячений навчанню дітей в школі на основі ідей гуманної педагогіки, а другий - вихованню в сім'ї. Присутні мали можливість взяти участь у майстер-класі Шалви Олександровича Амонашвілі, де пройшов урок гуманної педагогіки на практиці. Спікери присвятили семінар не тільки навчанню, а й роздумам про сенс життя, щастя, любов, успіх, роль вчителя та сім'ї. Педагоги Першотравневого НВК отримали масу вражень та ідей, як вдосконалити освітній процес і дуже раді, що отримали можливість відвідати захід такого рівня.
Це дуже корисний захід. Підходи, що застосовуються в гуманній педагогіці, розроблені саме для сучасних дітей. Основна ідея гуманної педагогіки полягає в любові до дітей і прийнятті того факту, що кожна дитина наділена необмеженими здібностями. Гуманний вчитель - це той, до якого тягнуться і якому довіряють діти. Спілкування - це серце педагогічної діяльності й дуже важливо, крок за кроком, вибудовувати його, щоб давати дітям знання. Дуже запам'яталися слова про те, що дитина подібна сосуду- чим його наповнюють, те й буде литися з нього. Я переглянула всі свої методи викладання, і бачу, що сучасним дітям потрібен учитель не авторитарний, а розуміючий і мудрий, здатний підтримувати в них потяг до творчості, - Оксана Кравченко, педагог Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".
Такі заходи допомагають розширити кругозір і збагатити вже наявний запас знань.
На семінарі прозвучало багато корисної інформації не тільки для вчителів, а й для батьків. Важливо бути відкритим і шукати нові шляхи вдосконалення. Дуже хотілося б, щоб подібні заходи проводилися частіше - вони надихають на нові ідеї та створюють підґрунтя для додаткових роздумів. Мене дуже вразило, що спікери акцентували увагу на вірі, вбачаючи в ній наріжний камінь роботи. У школі дитині необхідна комфортне емоційне середовище й завдання вчителя забезпечити його. Успішність дуже важлива, але в гонитві за нею ми часто втрачаємо комфорт дитини, її настрій в навчальному процесі. Шалва Амонашвілі казав про те, як важливо побачити, а часом і "домалювати" унікальність кожної дитини, повірити в неї. Кожна дитина прагне до визнання і любові не тільки вдома, але й в школі. І я для себе за основу беру здатність бачити в кожній дитині її індивідуальні сильні якості й акцентувати увагу не на помилках, а на успіхах, щоб мотивувати дітей досягати кращих результатів, - Олеся Калюжна, викладач англійської мови Першотравневого НВК "ЗОШ I-III ступенів-ліцею".