» » У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

  В Україні діє чимала кількість благодійних організацій і фондів, головна мета діяльності яких - фінансова підтримка проєктів громад у сфері культури, енергоощадження, екології, медицини, освіти та спорту. Одним з видів такої підтримки є гранти - безоплатна допомога, яка може бути як повною, для вирішення поставлених завдань, так і частковою, із залученням коштів місцевих бюджетів.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Розглядаючи питання залучення грантів, Визирська сільрада при створенні відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій, ввела посаду головного спеціаліста за цією тематикою. Важливо, щоб він володів англійською мовою, бо багато грантів, які підтримуються європейськими організаціями, потребують подачі документів англійською. Так само є українські гранти, які підтримують культурну спадщину країни. На території нашої громади є музей художника Миколи Дмитровича Кузнєцова, хотілося б отримати грант на ремонт будівлі садиби-музею, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Нова Визирська сільрада ще не має достатнього досвіду по залученню грантових коштів. Так сталося тому, що багато сил було направлено на створення на території сільради сприятливих умов для залучення інвестицій. Завдяки реєстрації й діяльності великої кількості підприємств, бюджет громади дозволяє вести діяльність у всіх напрямках власними коштами.
  А ось в інших селах Лиманського району вже напрацьовано успішний досвід співпраці із закордонними організаціями з метою залучення грантів. У селі Курісове, наприклад, завдяки участі в міжнародній програмі з енергоощадження, була замінена частина вікон у школі.Віра Циня, директор Курісовської школи.

Ми взяли участь у міжнародній програмі ПРООН та Євросоюзу "Місцевий розвиток орієнтований на громаду". У першій фазі у 2013 році ми замінили 26 вікон, у третій фазі у 2015 році ми замінили 70 вікон, - Віра Циня, директор Курісовської школи.

  У 2019 Курісовська сільрада спільно з керівництвом місцевого дитячого садка залучили міжнародний грант для заміни покрівлі та утеплення верхнього поверху будівлі дошкільного закладу.Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

ПРООН дає 50% коштів, 45% - районний бюджет і 5% - сума пожертви місцевого населення, - Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

  Ще один проєкт із залучення гранту успішно реалізований у Кордонській сільраді. Кошти були отримані на енергоощадні заходи від Австрійської агенції розвитку й ПРООН в Україні. Відтепер місцевий ФАП відповідає всім сучасним нормам медичного обслуговування.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.  У Визирській сільраді сьогодні є ряд соціальних проєктів, реалізація яких поліпшить якість життя місцевого населення. Це будівництво нового корпусу дитячого садка в Визирці та дошкільного закладу в селі Любопіль. А найамбітніший проєкт майбутнього - спортивний комплекс у Визирці.

Я вважаю, що після прийняття бюджету на 2020 рік ми роботу з грантами побудуємо таким чином: запросимо директорів шкіл, будинків культури, амбулаторій, комунального господарства і проведемо за їх участю необхідну роботу по залученню грантів. Будемо постійно стежити за інформацією про нові гранти, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Визирська сільрада вже робить перші кроки задля отримання грантів. Раніше повідомлялося, що з ініціативи депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, делегація від Визирської громади разом з представниками Інституту проблем ринку та економіки їздили до Молдови, щоб взяти участь у підготовці документів для отримання міжнародного гранту на будівництво систем каналізації у Визирці.

  Фото коптер Віктор Брик.

Друк
Рання діагностика онкологічних захворювань стане безоплатною у 2020 році12:00
18 січ
Віталій Кутателадзе: "Я часто чую, що люди приїжджають до Визирки й залишаються тут жити - це найкраща похвала"11:00
18 січ
Доброслав привітали з Різдвом дзвінкими колядками (фото)10:00
18 січ
У Красносілці відбудеться тренінг для ОСББ15:00
17 січ
З нового року змінилася ставка збору пенсійного страхування за першу реєстрацію транспорту14:00
17 січ
Багато лебедів та перелітних птахів. На Тилігулі провели переоблік пернатих (фото)13:00
17 січ
У Визирці обиратимуть садибу з найкращою святковою ілюмінацією (відео)12:00
17 січ
Доброславські футболісти - у фіналі чемпіонату Одещини "Дитяча ліга"11:00
17 січ
"Доступні ліки" - у Першотравневому: відтепер у соціальній аптеці можна придбати необхідні медикаменти (фото)10:00
17 січ
У разі снігопаду - Южне готове до ліквідації (фото)15:00
16 січ
Він поруч: симптоми онкозахворювань, які не можна ігнорувати14:00
16 січ
У недільній школі "Радонеж" в Кошарах відсвяткували Різдво (фото)13:00
16 січ
Живіт "збунтувався". Як відновити нормальну роботу ШКТ після свят?12:00
16 січ
Освітяни Визирської громади обмінювалися досвідом (фото)11:00
16 січ
На Тилігулі проводять переоблік птахів09:00
16 січ
До поліціянтів Лиманщини завітали щедрівники15:00
15 січ
Олег Кутателадзе: "Сьогодні в руках у людей майбутнє їх громади"14:00
15 січ
Всією Визиркою - на млинці (фото)13:00
15 січ
При Одеській ОДА створять Дитячу раду (фото)12:06
15 січ
Ворожіння на святки: чи зберігся цей ритуал у міській культурі Южного? (фото)11:00
15 січ
У Визирській громаді вперше провели конкурс педагогічної майстерності “З любов'ю до дітей" (фото)10:00
15 січ
У Доброславі відзначили старий Новий рік з колядками та щедрівками (фото)15:28
14 січ
У Переможного з'явився шанс: Представлено проєкт будівництва дороги (фото) 14:00
14 січ
"Привіт, 1979!": В міському музеї Южного відкрили тематичну виставку (фото)13:00
14 січ
Потрібно наздоганяти втрачене: Які зміни чекають на села Визирської ОТГ? (фото)12:00
14 січ
TOP