» » У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

  В Україні діє чимала кількість благодійних організацій і фондів, головна мета діяльності яких - фінансова підтримка проєктів громад у сфері культури, енергоощадження, екології, медицини, освіти та спорту. Одним з видів такої підтримки є гранти - безоплатна допомога, яка може бути як повною, для вирішення поставлених завдань, так і частковою, із залученням коштів місцевих бюджетів.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Розглядаючи питання залучення грантів, Визирська сільрада при створенні відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій, ввела посаду головного спеціаліста за цією тематикою. Важливо, щоб він володів англійською мовою, бо багато грантів, які підтримуються європейськими організаціями, потребують подачі документів англійською. Так само є українські гранти, які підтримують культурну спадщину країни. На території нашої громади є музей художника Миколи Дмитровича Кузнєцова, хотілося б отримати грант на ремонт будівлі садиби-музею, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Нова Визирська сільрада ще не має достатнього досвіду по залученню грантових коштів. Так сталося тому, що багато сил було направлено на створення на території сільради сприятливих умов для залучення інвестицій. Завдяки реєстрації й діяльності великої кількості підприємств, бюджет громади дозволяє вести діяльність у всіх напрямках власними коштами.
  А ось в інших селах Лиманського району вже напрацьовано успішний досвід співпраці із закордонними організаціями з метою залучення грантів. У селі Курісове, наприклад, завдяки участі в міжнародній програмі з енергоощадження, була замінена частина вікон у школі.Віра Циня, директор Курісовської школи.

Ми взяли участь у міжнародній програмі ПРООН та Євросоюзу "Місцевий розвиток орієнтований на громаду". У першій фазі у 2013 році ми замінили 26 вікон, у третій фазі у 2015 році ми замінили 70 вікон, - Віра Циня, директор Курісовської школи.

  У 2019 Курісовська сільрада спільно з керівництвом місцевого дитячого садка залучили міжнародний грант для заміни покрівлі та утеплення верхнього поверху будівлі дошкільного закладу.Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

ПРООН дає 50% коштів, 45% - районний бюджет і 5% - сума пожертви місцевого населення, - Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

  Ще один проєкт із залучення гранту успішно реалізований у Кордонській сільраді. Кошти були отримані на енергоощадні заходи від Австрійської агенції розвитку й ПРООН в Україні. Відтепер місцевий ФАП відповідає всім сучасним нормам медичного обслуговування.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.  У Визирській сільраді сьогодні є ряд соціальних проєктів, реалізація яких поліпшить якість життя місцевого населення. Це будівництво нового корпусу дитячого садка в Визирці та дошкільного закладу в селі Любопіль. А найамбітніший проєкт майбутнього - спортивний комплекс у Визирці.

Я вважаю, що після прийняття бюджету на 2020 рік ми роботу з грантами побудуємо таким чином: запросимо директорів шкіл, будинків культури, амбулаторій, комунального господарства і проведемо за їх участю необхідну роботу по залученню грантів. Будемо постійно стежити за інформацією про нові гранти, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Визирська сільрада вже робить перші кроки задля отримання грантів. Раніше повідомлялося, що з ініціативи депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, делегація від Визирської громади разом з представниками Інституту проблем ринку та економіки їздили до Молдови, щоб взяти участь у підготовці документів для отримання міжнародного гранту на будівництво систем каналізації у Визирці.

  Фото коптер Віктор Брик.

Друк
Лиманська центральна районна лікарня готова до підписання договорів з Національною службою здоров’я15:00
09 гру
У Южному відтепер можна дізнатися точні дані якості повітря: встановлена ​​станція моніторингу13:00
09 гру
У селі Сичавка відкрилася підстанція швидкої медичної допомоги (фото)12:00
09 гру
У Першотравневому заасфальтували провулки та проїзди між багатоквартирними будинками (фото)11:00
09 гру
У Южному відкриють оселю Святого Миколая (фото)10:00
09 гру
Відбулася VIII позачергова сесія Визирської сільради: ОТГ поповнює свої ряди (фото)12:19
07 гру
У Южненській авторській школі імені М.П. Гузика відбулася посвята у студенти (фото)12:00
07 гру
У Визирці провели пізнавальну лекцію для школярів на тему ВІЛ-СНІД (фото)11:00
07 гру
Лиманський РЕМ повідомляє про можливе відключення електроенергії в Крижанівці10:00
07 гру
Охоронне підприємство оголошує набір на вакантні посади охоронців в Южному15:00
06 гру
Відділ статистики Лиманського району до кінця року повинні розформувати14:00
06 гру
Галина Лесько: "Як із зерна виростає колос, так і наша любов до своєї родини та Батьківщини проростає любов'ю до історії"13:00
06 гру
"Професії моєї громади": учні Визирської школи презентували свої роботи (фото)12:00
06 гру
Лиманська районна лікарня пропонує експрес-діагностику жіночого здоров'я (фото)11:00
06 гру
У Южненському центрі зайнятості провели черговий семінар для тих, хто шукає роботу (фото)10:00
06 гру
У Лиманському районі привітали з професійним святом працівників органів місцевого самоврядування (фото)15:00
05 гру
Таланти Визирської ОТГ повернулися з конкурсу "Віват, Витоки!" переможцями (фото)14:00
05 гру
Комунальному підприємству Коблівської ОТГ "Сількомунгосп" нададуть фінансову підтримку13:30
05 гру
У храмі Почаївської ікони Божої Матері та архангела Божого Михаїла-хранителя української землі відзначили Престольне свято (фото)13:00
05 гру
"Професії моєї громади": стартував районний фотоконкурс12:00
05 гру
Центральна районна лікарня провела зустріч з Національною службою здоров’я (фото)11:00
05 гру
Лиманський підрозділ енергопостачальної компанії змінив адресу10:00
05 гру
Лиманський центр соціальних служб провів інтерактивний урок для школярів з Доброслава (фото)16:00
04 гру
Южненці проігнорували вакцинацію проти дифтерії15:00
04 гру
У Доброславі пройшла 37-а чергова сесія Лиманської районної ради (фото)14:00
04 гру
TOP