» » У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

  В Україні діє чимала кількість благодійних організацій і фондів, головна мета діяльності яких - фінансова підтримка проєктів громад у сфері культури, енергоощадження, екології, медицини, освіти та спорту. Одним з видів такої підтримки є гранти - безоплатна допомога, яка може бути як повною, для вирішення поставлених завдань, так і частковою, із залученням коштів місцевих бюджетів.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Розглядаючи питання залучення грантів, Визирська сільрада при створенні відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій, ввела посаду головного спеціаліста за цією тематикою. Важливо, щоб він володів англійською мовою, бо багато грантів, які підтримуються європейськими організаціями, потребують подачі документів англійською. Так само є українські гранти, які підтримують культурну спадщину країни. На території нашої громади є музей художника Миколи Дмитровича Кузнєцова, хотілося б отримати грант на ремонт будівлі садиби-музею, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Нова Визирська сільрада ще не має достатнього досвіду по залученню грантових коштів. Так сталося тому, що багато сил було направлено на створення на території сільради сприятливих умов для залучення інвестицій. Завдяки реєстрації й діяльності великої кількості підприємств, бюджет громади дозволяє вести діяльність у всіх напрямках власними коштами.
  А ось в інших селах Лиманського району вже напрацьовано успішний досвід співпраці із закордонними організаціями з метою залучення грантів. У селі Курісове, наприклад, завдяки участі в міжнародній програмі з енергоощадження, була замінена частина вікон у школі.Віра Циня, директор Курісовської школи.

Ми взяли участь у міжнародній програмі ПРООН та Євросоюзу "Місцевий розвиток орієнтований на громаду". У першій фазі у 2013 році ми замінили 26 вікон, у третій фазі у 2015 році ми замінили 70 вікон, - Віра Циня, директор Курісовської школи.

  У 2019 Курісовська сільрада спільно з керівництвом місцевого дитячого садка залучили міжнародний грант для заміни покрівлі та утеплення верхнього поверху будівлі дошкільного закладу.Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

ПРООН дає 50% коштів, 45% - районний бюджет і 5% - сума пожертви місцевого населення, - Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

  Ще один проєкт із залучення гранту успішно реалізований у Кордонській сільраді. Кошти були отримані на енергоощадні заходи від Австрійської агенції розвитку й ПРООН в Україні. Відтепер місцевий ФАП відповідає всім сучасним нормам медичного обслуговування.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.  У Визирській сільраді сьогодні є ряд соціальних проєктів, реалізація яких поліпшить якість життя місцевого населення. Це будівництво нового корпусу дитячого садка в Визирці та дошкільного закладу в селі Любопіль. А найамбітніший проєкт майбутнього - спортивний комплекс у Визирці.

Я вважаю, що після прийняття бюджету на 2020 рік ми роботу з грантами побудуємо таким чином: запросимо директорів шкіл, будинків культури, амбулаторій, комунального господарства і проведемо за їх участю необхідну роботу по залученню грантів. Будемо постійно стежити за інформацією про нові гранти, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Визирська сільрада вже робить перші кроки задля отримання грантів. Раніше повідомлялося, що з ініціативи депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, делегація від Визирської громади разом з представниками Інституту проблем ринку та економіки їздили до Молдови, щоб взяти участь у підготовці документів для отримання міжнародного гранту на будівництво систем каналізації у Визирці.

  Фото коптер Віктор Брик.

Друк
Представники Березівської та Визирської громад обмінялися досвідом роботи ЖКГ18:17
05 сер
У частині Лиманського району — аварійне відключення води16:56
05 сер
Разом будь-яка справу по плечу: молодіжна рада Визирської сільради чекає жителів ОТГ на толоці (фотофакт)14:30
05 сер
Підтримуючи турнір з кікбоксингу, ТІС вшановує пам'ять Олексія Ставніцера13:28
05 сер
Програма «U-LEAD з Європою» продовжує допомагати українцям12:00
05 сер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» розмальовують фасад (фото)11:00
05 сер
На підприємствах ТІС суворо стежать за пилопригніченням (фото)10:00
05 сер
Визирська громада готується на Дня Незалежності України (фото)15:04
04 сер
Визирська ОТГ: Любопіль дочекався 770 м дороги, на черзі ще 1 400 м (фото)14:08
04 сер
Дорогу М-28 «Одеса-Южний» ремонтують з використанням полімерних домішок (фото)13:08
04 сер
Молодіжна рада Визирської ОТГ визначилася з планами (фото)12:00
04 сер
Денис Шмигаль: «Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році»11:00
04 сер
Фото співробітника ТІСу використовувала в рекламі компанія з виробництва олії10:00
04 сер
Мер Чорноморська задоволений тим, що місто залишилося без непотрібних «добавок»16:30
03 сер
Рятувальники Лиманського району вживають дії щодо недопущення пожеж в екосистемах (фото)14:51
03 сер
Едуард Хижняк: «Допомога кожному жителю Визирської громади, хто її потребує — наша головна мета»13:49
03 сер
У Крижанівці відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії Фонтанської ОТГ (фото)12:00
03 сер
У Олександрівці послаблено протиепідемічні заходи11:00
03 сер
Олег Кутателадзе: «У Южному жити набагато комфортніше, ніж у великому місті»10:00
03 сер
Біля залізничного переїзду в Ілічанці розпочався ремонт дороги (фотофакт)13:00
01 сер
Мешканці Визирки соцпрацівники допомогли здійснити мрію (фото)12:00
01 сер
У Івановому ведеться ремонт мережі водопроводу (фото)11:00
01 сер
Коронавірус та економіка. Лиманська РДА звітує про виконання бюджету за І півріччя 2020 року10:00
01 сер
Дорогу між Визиркою та Любополем ремонтують вже за обласні кошти (фото)16:09
31 лип
Молодіжна рада Визирської ОТГ пропонує небайдужим долучитися до активної роботи цієї суботи16:02
31 лип
TOP