» » У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)

  В Україні діє чимала кількість благодійних організацій і фондів, головна мета діяльності яких - фінансова підтримка проєктів громад у сфері культури, енергоощадження, екології, медицини, освіти та спорту. Одним з видів такої підтримки є гранти - безоплатна допомога, яка може бути як повною, для вирішення поставлених завдань, так і частковою, із залученням коштів місцевих бюджетів.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Розглядаючи питання залучення грантів, Визирська сільрада при створенні відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій, ввела посаду головного спеціаліста за цією тематикою. Важливо, щоб він володів англійською мовою, бо багато грантів, які підтримуються європейськими організаціями, потребують подачі документів англійською. Так само є українські гранти, які підтримують культурну спадщину країни. На території нашої громади є музей художника Миколи Дмитровича Кузнєцова, хотілося б отримати грант на ремонт будівлі садиби-музею, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Нова Визирська сільрада ще не має достатнього досвіду по залученню грантових коштів. Так сталося тому, що багато сил було направлено на створення на території сільради сприятливих умов для залучення інвестицій. Завдяки реєстрації й діяльності великої кількості підприємств, бюджет громади дозволяє вести діяльність у всіх напрямках власними коштами.
  А ось в інших селах Лиманського району вже напрацьовано успішний досвід співпраці із закордонними організаціями з метою залучення грантів. У селі Курісове, наприклад, завдяки участі в міжнародній програмі з енергоощадження, була замінена частина вікон у школі.Віра Циня, директор Курісовської школи.

Ми взяли участь у міжнародній програмі ПРООН та Євросоюзу "Місцевий розвиток орієнтований на громаду". У першій фазі у 2013 році ми замінили 26 вікон, у третій фазі у 2015 році ми замінили 70 вікон, - Віра Циня, директор Курісовської школи.

  У 2019 Курісовська сільрада спільно з керівництвом місцевого дитячого садка залучили міжнародний грант для заміни покрівлі та утеплення верхнього поверху будівлі дошкільного закладу.Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

ПРООН дає 50% коштів, 45% - районний бюджет і 5% - сума пожертви місцевого населення, - Геннадій Мельниченко, голова Курісовської сільради.

  Ще один проєкт із залучення гранту успішно реалізований у Кордонській сільраді. Кошти були отримані на енергоощадні заходи від Австрійської агенції розвитку й ПРООН в Україні. Відтепер місцевий ФАП відповідає всім сучасним нормам медичного обслуговування.У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади.  У Визирській сільраді сьогодні є ряд соціальних проєктів, реалізація яких поліпшить якість життя місцевого населення. Це будівництво нового корпусу дитячого садка в Визирці та дошкільного закладу в селі Любопіль. А найамбітніший проєкт майбутнього - спортивний комплекс у Визирці.

Я вважаю, що після прийняття бюджету на 2020 рік ми роботу з грантами побудуємо таким чином: запросимо директорів шкіл, будинків культури, амбулаторій, комунального господарства і проведемо за їх участю необхідну роботу по залученню грантів. Будемо постійно стежити за інформацією про нові гранти, - Наталія Сивак, керівник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Визирська сільрада вже робить перші кроки задля отримання грантів. Раніше повідомлялося, що з ініціативи депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе, делегація від Визирської громади разом з представниками Інституту проблем ринку та економіки їздили до Молдови, щоб взяти участь у підготовці документів для отримання міжнародного гранту на будівництво систем каналізації у Визирці.

  Фото коптер Віктор Брик.

Друк
Вибори у Красносільській ОТГ пройшли із дотриманням карантинних вимог та Закону (фото)20:42
26 жов
У найкрупнішої за численністю виборців дільниці Визирської ОТГ явка склала 54,2% (фото)17:47
26 жов
Соціологи оцінили електоральну поведінку виборців 25 жовтня (фото)16:49
26 жов
У Визирській громаді обрали сільського голову (інфографіка)16:26
26 жов
Відбулась 46-а позачергова сесія Лиманської районної ради (фото)12:00
26 жов
Ветерани згадують, як будувався ТІС10:30
26 жов
Голова Лиманської РДА відзвітував про роботу за чотири роки (відео)09:00
26 жов
В Красносільській ОТГ дільниці закінчили приймати виборців: явка 38% (фото)21:11
25 жов
Ділянки закриті, явка понад 50%. У Визирській ОТГ розпочався підрахунок голосів (фото)20:50
25 жов
В Красносільській ОТГ завершуються місцеві вибори19:25
25 жов
У Визирській громаді вибори добігають кінця: явка близько 45% (фото)19:15
25 жов
У Крижанівці тривають місцеві вибори (фото)17:48
25 жов
У Визирській громаді місцеві вибори у розпалі (фото)14:55
25 жов
Їдальня ТІС для кухаря — робота, хобі та задоволення14:00
25 жов
В Красносільській ОТГ продовжується виборчий процес (фоторепортаж)13:54
25 жов
У Крижанівці на виборчій дільниці черга (фотофакт)11:35
25 жов
В Красносільській ОТГ стартували місцеві вибори (фото)11:04
25 жов
У Визирській ОТГ почалися місцеві вибори (фоторепортаж)09:43
25 жов
На ТІСі зустрічали голову Укрзалізниці (фото)17:00
23 жов
Олег Кутателадзе отримав диплом проєкта «100 найвпливовіших одеситів» (фото)16:00
23 жов
Олег Кутателадзе: «5 років тривала боротьба за створення Визирської громади»15:04
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (відео)14:00
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (фото)13:54
23 жов
Олег Кутателадзе: «Ми довго судилися, але виграли цю справу»13:00
23 жов
У селі Першотравневе по вул. Центральній, побудували сучасний дитячий майданчик (відео)12:30
23 жов
TOP