» » Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

  Талановитий господарник зробив величезний внесок у розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів Першотравневої сільської ради та села Петрівка (нині Курісове), перебуваючи на посаді директора Петрівського радгоспу-технікуму.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Вікторович народився 19 серпня 1931 року в селі Нова Вільшанка (Рапатьєво). Закінчивши Одеський технологічний інститут, він був призначений головним інженером радгоспу ім. Першого травня Комінтернівського району, а за три роки став його директором. Починаючи з 1963 року, господарство було реорганізоване у Комінтернівську птахофабрику, яка стала флагманом птахівничої галузі тодішнього Комінтернівського району й усього півдня країни.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Янчев був ініціатором впровадження нової технології безвіконного утримання птиці із застосуванням кліматичних установок і оптимального світлового режиму. За наполяганням керівника, в господарстві був побудований власний комбікормовий завод. В 1968 році на птахофабриці було вже вироблено 22 млн. шт. яєць, 750 тонн м’яса, 9,5 тис. тонн зерна. Через два роки виробничі показники тут подвоїлися.
  60-70 роки минулого століття стали періодом особливо бурхливого розвитку сільського господарства, розбудови об’єктів виробничої та соціальної інфраструктури, спорудження житла. Все це найкращим чином позначилося на місцевому господарстві й в цілому Першотравневої сільської ради. Комінтернівська птахофабрика продовжувала впевнено утримувати лідерство на Одещині по виробництву курячих яєць, а згодом і особливо цінних для зміцнення здоров’я споживачів перепелиних та іншої птахівничої продукції.

  Керівник господарства, разом з тодішнім головою місцевої сільської ради Володимиром Григоровичем Стоілакі, батьком нинішнього очільника Визирської об’єднаної територіальної громади Валерія Володимировича Стоілакі, доклали чимало зусиль, щоб перетворити звичайне степове село на сучасний, перспективний населений пункт. Тут з’явилися цілі вулиці новоселів, триповерхова школа, дитячий садок, Будинок культури, які не скрізь можна було бачити в Одеській області.Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

Далекоглядне, продумане керівництво директора птахофабрики сприяло значному зростанню виробничих досягнень в господарстві, добробуту його трудівників,  - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

  У 1975 році О. В. Янчев захистив дисертацію кандидата технічних наук, а з 1982 року, близько двох десятків років, працював директором Петрівського радгоспу-технікуму. І, як завжди, ним приділялося чимало уваги розбудові й на новому місці трудової діяльності об’єктів виробничої, соціальної сфери, удосконаленню освітньої підготовки майбутніх фахівців сільськогосподарського виробництва.Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Пам’ятаю Петрівку спочатку трудової діяльності Янчева у якості директора. Це було село з недоглянутими вулицями, крім центральної, із занедбаними виробничими будівлями та навчальними корпусами. Місцеве сільгосппідприємство практично кинуте напризволяще. Але згодом було не впізнати все довкола. В навчальному закладі реконструйовані адміністративне приміщення, актова зала, механічний і аграрний корпуси. За селом були висаджені сади, виноградники, запрацював відновлений тваринницький комплекс. В селі заасфальтували багато вулиць, збудували житловий будинок для працівників освіти на 32 квартири, гуртожиток для студентів на 220 осіб, школу і дитсадок, турбазу на Тилігульському лимані, почалася реставрація церкви. Про все не розповісти, - Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Олександр Вікторович Янчев залишив по собі яскравий слід у життєдіяльності усього південного регіону. І це стосується не лише виробничої та соціальної сфер. Його учні, яким він викладав у технікумі управління й охорону праці, сьогодні успішно керують підприємствами, навчальними закладами, сільрадами, райрадами, областями. Одним з них є Валерій Стоілакі - голова Визирської ОТГ, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  За свою різнопланову виробничу й освітню діяльність в аграрній галузі, керівник-новатор неодноразово був відзначений високими державними нагородами. Багато він зробив для нашого краю, а міг би зробити ще більше. Тому дуже важливо, аби пам’ять про добрі справи цієї, без сумніву, мудрої й талановитої людини на довго зберігалася в серцях і душах земляків.
  Свого часу жителі Першотравневого вирішили увіковічити пам’ять про свого славетного односельця. Вони виступили з ініціативою за власні кошти встановити пам’ятник О. В. Янчеву в центрі села. Їх підтримали люди й в сусідніх селах, а також керівники місцевих підприємств, всі хто особисто знав цього справжнього корифея сільськогосподарського виробництва, керівника з великої літери. На відкритті пам’ятника зібралося тоді чимало краян від рядових виробничників до відомих людей Одещини, інших областей України, яким Олександр Вікторович подарував частинку своєї душі, свого серця.
  17 листопада - День працівників сільського господарства - свято, яке дуже шанував керівник-земляк. Дуже хотілося б, щоб у святковий день представники найповажнішої галузі у світі згадували людину, яка усю себе віддала благородній справі.

  За матеріалами "Слава хлібороба", №46, від 16.11.2019.

Друк
Рання діагностика онкологічних захворювань стане безоплатною у 2020 році12:00
18 січ
Віталій Кутателадзе: "Я часто чую, що люди приїжджають до Визирки й залишаються тут жити - це найкраща похвала"11:00
18 січ
Доброслав привітали з Різдвом дзвінкими колядками (фото)10:00
18 січ
У Красносілці відбудеться тренінг для ОСББ15:00
17 січ
З нового року змінилася ставка збору пенсійного страхування за першу реєстрацію транспорту14:00
17 січ
Багато лебедів та перелітних птахів. На Тилігулі провели переоблік пернатих (фото)13:00
17 січ
У Визирці обиратимуть садибу з найкращою святковою ілюмінацією (відео)12:00
17 січ
Доброславські футболісти - у фіналі чемпіонату Одещини "Дитяча ліга"11:00
17 січ
"Доступні ліки" - у Першотравневому: відтепер у соціальній аптеці можна придбати необхідні медикаменти (фото)10:00
17 січ
У разі снігопаду - Южне готове до ліквідації (фото)15:00
16 січ
Він поруч: симптоми онкозахворювань, які не можна ігнорувати14:00
16 січ
У недільній школі "Радонеж" в Кошарах відсвяткували Різдво (фото)13:00
16 січ
Живіт "збунтувався". Як відновити нормальну роботу ШКТ після свят?12:00
16 січ
Освітяни Визирської громади обмінювалися досвідом (фото)11:00
16 січ
На Тилігулі проводять переоблік птахів09:00
16 січ
До поліціянтів Лиманщини завітали щедрівники15:00
15 січ
Олег Кутателадзе: "Сьогодні в руках у людей майбутнє їх громади"14:00
15 січ
Всією Визиркою - на млинці (фото)13:00
15 січ
При Одеській ОДА створять Дитячу раду (фото)12:06
15 січ
Ворожіння на святки: чи зберігся цей ритуал у міській культурі Южного? (фото)11:00
15 січ
У Визирській громаді вперше провели конкурс педагогічної майстерності “З любов'ю до дітей" (фото)10:00
15 січ
У Доброславі відзначили старий Новий рік з колядками та щедрівками (фото)15:28
14 січ
У Переможного з'явився шанс: Представлено проєкт будівництва дороги (фото) 14:00
14 січ
"Привіт, 1979!": В міському музеї Южного відкрили тематичну виставку (фото)13:00
14 січ
Потрібно наздоганяти втрачене: Які зміни чекають на села Визирської ОТГ? (фото)12:00
14 січ
TOP