» » Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

  Талановитий господарник зробив величезний внесок у розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів Першотравневої сільської ради та села Петрівка (нині Курісове), перебуваючи на посаді директора Петрівського радгоспу-технікуму.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Вікторович народився 19 серпня 1931 року в селі Нова Вільшанка (Рапатьєво). Закінчивши Одеський технологічний інститут, він був призначений головним інженером радгоспу ім. Першого травня Комінтернівського району, а за три роки став його директором. Починаючи з 1963 року, господарство було реорганізоване у Комінтернівську птахофабрику, яка стала флагманом птахівничої галузі тодішнього Комінтернівського району й усього півдня країни.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Янчев був ініціатором впровадження нової технології безвіконного утримання птиці із застосуванням кліматичних установок і оптимального світлового режиму. За наполяганням керівника, в господарстві був побудований власний комбікормовий завод. В 1968 році на птахофабриці було вже вироблено 22 млн. шт. яєць, 750 тонн м’яса, 9,5 тис. тонн зерна. Через два роки виробничі показники тут подвоїлися.
  60-70 роки минулого століття стали періодом особливо бурхливого розвитку сільського господарства, розбудови об’єктів виробничої та соціальної інфраструктури, спорудження житла. Все це найкращим чином позначилося на місцевому господарстві й в цілому Першотравневої сільської ради. Комінтернівська птахофабрика продовжувала впевнено утримувати лідерство на Одещині по виробництву курячих яєць, а згодом і особливо цінних для зміцнення здоров’я споживачів перепелиних та іншої птахівничої продукції.

  Керівник господарства, разом з тодішнім головою місцевої сільської ради Володимиром Григоровичем Стоілакі, батьком нинішнього очільника Визирської об’єднаної територіальної громади Валерія Володимировича Стоілакі, доклали чимало зусиль, щоб перетворити звичайне степове село на сучасний, перспективний населений пункт. Тут з’явилися цілі вулиці новоселів, триповерхова школа, дитячий садок, Будинок культури, які не скрізь можна було бачити в Одеській області.Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

Далекоглядне, продумане керівництво директора птахофабрики сприяло значному зростанню виробничих досягнень в господарстві, добробуту його трудівників,  - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

  У 1975 році О. В. Янчев захистив дисертацію кандидата технічних наук, а з 1982 року, близько двох десятків років, працював директором Петрівського радгоспу-технікуму. І, як завжди, ним приділялося чимало уваги розбудові й на новому місці трудової діяльності об’єктів виробничої, соціальної сфери, удосконаленню освітньої підготовки майбутніх фахівців сільськогосподарського виробництва.Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Пам’ятаю Петрівку спочатку трудової діяльності Янчева у якості директора. Це було село з недоглянутими вулицями, крім центральної, із занедбаними виробничими будівлями та навчальними корпусами. Місцеве сільгосппідприємство практично кинуте напризволяще. Але згодом було не впізнати все довкола. В навчальному закладі реконструйовані адміністративне приміщення, актова зала, механічний і аграрний корпуси. За селом були висаджені сади, виноградники, запрацював відновлений тваринницький комплекс. В селі заасфальтували багато вулиць, збудували житловий будинок для працівників освіти на 32 квартири, гуртожиток для студентів на 220 осіб, школу і дитсадок, турбазу на Тилігульському лимані, почалася реставрація церкви. Про все не розповісти, - Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Олександр Вікторович Янчев залишив по собі яскравий слід у життєдіяльності усього південного регіону. І це стосується не лише виробничої та соціальної сфер. Його учні, яким він викладав у технікумі управління й охорону праці, сьогодні успішно керують підприємствами, навчальними закладами, сільрадами, райрадами, областями. Одним з них є Валерій Стоілакі - голова Визирської ОТГ, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  За свою різнопланову виробничу й освітню діяльність в аграрній галузі, керівник-новатор неодноразово був відзначений високими державними нагородами. Багато він зробив для нашого краю, а міг би зробити ще більше. Тому дуже важливо, аби пам’ять про добрі справи цієї, без сумніву, мудрої й талановитої людини на довго зберігалася в серцях і душах земляків.
  Свого часу жителі Першотравневого вирішили увіковічити пам’ять про свого славетного односельця. Вони виступили з ініціативою за власні кошти встановити пам’ятник О. В. Янчеву в центрі села. Їх підтримали люди й в сусідніх селах, а також керівники місцевих підприємств, всі хто особисто знав цього справжнього корифея сільськогосподарського виробництва, керівника з великої літери. На відкритті пам’ятника зібралося тоді чимало краян від рядових виробничників до відомих людей Одещини, інших областей України, яким Олександр Вікторович подарував частинку своєї душі, свого серця.
  17 листопада - День працівників сільського господарства - свято, яке дуже шанував керівник-земляк. Дуже хотілося б, щоб у святковий день представники найповажнішої галузі у світі згадували людину, яка усю себе віддала благородній справі.

  За матеріалами "Слава хлібороба", №46, від 16.11.2019.

Друк
Завтра пройде день жіночого здоров’я у Лиманській центральній районній лікарні15:00
10 гру
У Южному почали монтувати новорічну ялинку (фото)14:46
10 гру
"Команда розвитку" та "ТІС-ТВ" подарували бібліотеці Першотравневого НВК нові книги (фото)14:00
10 гру
В селі Любопіль виділили земельні ділянки учасникам АТО (фото)13:00
10 гру
Южненських військовослужбовців привітали з Днем Збройних сил України (фото)12:00
10 гру
У Кошарах проводять уроки у недільній школі "Радонеж" (фото)11:00
10 гру
НВК ім. Чорновола та авторська школа Гузика збирають подарунки до інтернату у Балтському районі (фото)10:00
10 гру
Лиманська центральна районна лікарня готова до підписання договорів з Національною службою здоров’я15:00
09 гру
У Южному відтепер можна дізнатися точні дані якості повітря: встановлена ​​станція моніторингу13:00
09 гру
У селі Сичавка відкрилася підстанція швидкої медичної допомоги (фото)12:00
09 гру
У Першотравневому заасфальтували провулки та проїзди між багатоквартирними будинками (фото)11:00
09 гру
У Южному відкриють оселю Святого Миколая (фото)10:00
09 гру
Відбулася VIII позачергова сесія Визирської сільради: ОТГ поповнює свої ряди (фото)12:19
07 гру
У Южненській авторській школі імені М.П. Гузика відбулася посвята у студенти (фото)12:00
07 гру
У Визирці провели пізнавальну лекцію для школярів на тему ВІЛ-СНІД (фото)11:00
07 гру
Лиманський РЕМ повідомляє про можливе відключення електроенергії в Крижанівці10:00
07 гру
Охоронне підприємство оголошує набір на вакантні посади охоронців в Южному15:00
06 гру
Відділ статистики Лиманського району до кінця року повинні розформувати14:00
06 гру
Галина Лесько: "Як із зерна виростає колос, так і наша любов до своєї родини та Батьківщини проростає любов'ю до історії"13:00
06 гру
"Професії моєї громади": учні Визирської школи презентували свої роботи (фото)12:00
06 гру
Лиманська районна лікарня пропонує експрес-діагностику жіночого здоров'я (фото)11:00
06 гру
У Южненському центрі зайнятості провели черговий семінар для тих, хто шукає роботу (фото)10:00
06 гру
У Лиманському районі привітали з професійним святом працівників органів місцевого самоврядування (фото)15:00
05 гру
Таланти Визирської ОТГ повернулися з конкурсу "Віват, Витоки!" переможцями (фото)14:00
05 гру
Комунальному підприємству Коблівської ОТГ "Сількомунгосп" нададуть фінансову підтримку13:30
05 гру
TOP