ЛАН » Головні події дня » Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

  Талановитий господарник зробив величезний внесок у розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів Першотравневої сільської ради та села Петрівка (нині Курісове), перебуваючи на посаді директора Петрівського радгоспу-технікуму.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Вікторович народився 19 серпня 1931 року в селі Нова Вільшанка (Рапатьєво). Закінчивши Одеський технологічний інститут, він був призначений головним інженером радгоспу ім. Першого травня Комінтернівського району, а за три роки став його директором. Починаючи з 1963 року, господарство було реорганізоване у Комінтернівську птахофабрику, яка стала флагманом птахівничої галузі тодішнього Комінтернівського району й усього півдня країни.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Янчев був ініціатором впровадження нової технології безвіконного утримання птиці із застосуванням кліматичних установок і оптимального світлового режиму. За наполяганням керівника, в господарстві був побудований власний комбікормовий завод. В 1968 році на птахофабриці було вже вироблено 22 млн. шт. яєць, 750 тонн м’яса, 9,5 тис. тонн зерна. Через два роки виробничі показники тут подвоїлися.
  60-70 роки минулого століття стали періодом особливо бурхливого розвитку сільського господарства, розбудови об’єктів виробничої та соціальної інфраструктури, спорудження житла. Все це найкращим чином позначилося на місцевому господарстві й в цілому Першотравневої сільської ради. Комінтернівська птахофабрика продовжувала впевнено утримувати лідерство на Одещині по виробництву курячих яєць, а згодом і особливо цінних для зміцнення здоров’я споживачів перепелиних та іншої птахівничої продукції.

  Керівник господарства, разом з тодішнім головою місцевої сільської ради Володимиром Григоровичем Стоілакі, батьком нинішнього очільника Визирської об’єднаної територіальної громади Валерія Володимировича Стоілакі, доклали чимало зусиль, щоб перетворити звичайне степове село на сучасний, перспективний населений пункт. Тут з’явилися цілі вулиці новоселів, триповерхова школа, дитячий садок, Будинок культури, які не скрізь можна було бачити в Одеській області.Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

Далекоглядне, продумане керівництво директора птахофабрики сприяло значному зростанню виробничих досягнень в господарстві, добробуту його трудівників,  - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

  У 1975 році О. В. Янчев захистив дисертацію кандидата технічних наук, а з 1982 року, близько двох десятків років, працював директором Петрівського радгоспу-технікуму. І, як завжди, ним приділялося чимало уваги розбудові й на новому місці трудової діяльності об’єктів виробничої, соціальної сфери, удосконаленню освітньої підготовки майбутніх фахівців сільськогосподарського виробництва.Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Пам’ятаю Петрівку спочатку трудової діяльності Янчева у якості директора. Це було село з недоглянутими вулицями, крім центральної, із занедбаними виробничими будівлями та навчальними корпусами. Місцеве сільгосппідприємство практично кинуте напризволяще. Але згодом було не впізнати все довкола. В навчальному закладі реконструйовані адміністративне приміщення, актова зала, механічний і аграрний корпуси. За селом були висаджені сади, виноградники, запрацював відновлений тваринницький комплекс. В селі заасфальтували багато вулиць, збудували житловий будинок для працівників освіти на 32 квартири, гуртожиток для студентів на 220 осіб, школу і дитсадок, турбазу на Тилігульському лимані, почалася реставрація церкви. Про все не розповісти, - Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Олександр Вікторович Янчев залишив по собі яскравий слід у життєдіяльності усього південного регіону. І це стосується не лише виробничої та соціальної сфер. Його учні, яким він викладав у технікумі управління й охорону праці, сьогодні успішно керують підприємствами, навчальними закладами, сільрадами, райрадами, областями. Одним з них є Валерій Стоілакі - голова Визирської ОТГ, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  За свою різнопланову виробничу й освітню діяльність в аграрній галузі, керівник-новатор неодноразово був відзначений високими державними нагородами. Багато він зробив для нашого краю, а міг би зробити ще більше. Тому дуже важливо, аби пам’ять про добрі справи цієї, без сумніву, мудрої й талановитої людини на довго зберігалася в серцях і душах земляків.
  Свого часу жителі Першотравневого вирішили увіковічити пам’ять про свого славетного односельця. Вони виступили з ініціативою за власні кошти встановити пам’ятник О. В. Янчеву в центрі села. Їх підтримали люди й в сусідніх селах, а також керівники місцевих підприємств, всі хто особисто знав цього справжнього корифея сільськогосподарського виробництва, керівника з великої літери. На відкритті пам’ятника зібралося тоді чимало краян від рядових виробничників до відомих людей Одещини, інших областей України, яким Олександр Вікторович подарував частинку своєї душі, свого серця.
  17 листопада - День працівників сільського господарства - свято, яке дуже шанував керівник-земляк. Дуже хотілося б, щоб у святковий день представники найповажнішої галузі у світі згадували людину, яка усю себе віддала благородній справі.

  За матеріалами "Слава хлібороба", №46, від 16.11.2019.

Друк
Еліна Концева: вчасне звернення до лікаря — обов'язок пацієнта13:30
23 січ
ТІС: досягнення минулого року у боротьбі з наркотрафіком (відео)12:00
23 січ
Уродженець Доброслава, відомий вчений цього тижня відсвяткує 85-річний ювілей11:04
23 січ
У Визирській ОТГ визначили переможців конкурсу гірлянд (фото)19:14
22 січ
У Доброславі відсвяткували 102-у річницю об’єднання України17:17
22 січ
Водохреще у Першотравневому відбулося молитовно (фото)15:17
22 січ
Керівництво Визирської громади дбає про своїх комунальників (фото)12:00
22 січ
Визирські комунальники усувають наслідки ожеледиці (фотофакт)10:38
22 січ
Дівчина з Красносілки сподівається отримати в подарунок до ювілею життя (фото)10:01
22 січ
Незабаром почнеться реалізація меморандуму між Красносільською та Визирською ОТГ (фото)17:49
21 січ
Сила Фейсбуку врятувала червонокнижного птаха (фото)17:18
21 січ
Жителі Кордону Визирської ОТГ радіють снігу (фото)14:45
21 січ
Першотравневий БК: довибори депутатів до Визирської сільради (відео)14:40
21 січ
Доброслав: засновнику роду-рекордсмену 90 років (фото)14:27
21 січ
У селі Першотравневе пройшли довибори 4-х депутатів до Визирської сільради (відео)14:02
21 січ
У Визирській ОТГ відсвяткували Хрещення Господнє (відео)13:32
21 січ
У Визирській ОТГ закуплено нові контейнери для сміття12:41
21 січ
Визирська ОТГ: як голосували на довиборах у школі Першотравневого (фото)12:00
21 січ
У Доброславі вшанували пам’ять кіборгів (фото)17:18
20 січ
Виконком Красносільської сільради розглянув нагальні питання життєдіяльності громади (відео)16:00
20 січ
У 2021 році на село Порт чекають роботи з доброустрою (відео)15:40
20 січ
У Визирській ОТГ скоро відкриється два Центри надання адмінпослуг (відео)15:20
20 січ
ТІС: Aquasalwador повернувся в рідну гавань (відео)15:00
20 січ
В частині Одеського району аварійне відключення води14:47
20 січ
Довибори у Першотравневому: обрали чотирьох депутатів (відео)14:26
20 січ
TOP