» » Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

Народний пам’ятник - сільському керівнику

  Талановитий господарник зробив величезний внесок у розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів Першотравневої сільської ради та села Петрівка (нині Курісове), перебуваючи на посаді директора Петрівського радгоспу-технікуму.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Вікторович народився 19 серпня 1931 року в селі Нова Вільшанка (Рапатьєво). Закінчивши Одеський технологічний інститут, він був призначений головним інженером радгоспу ім. Першого травня Комінтернівського району, а за три роки став його директором. Починаючи з 1963 року, господарство було реорганізоване у Комінтернівську птахофабрику, яка стала флагманом птахівничої галузі тодішнього Комінтернівського району й усього півдня країни.Народний пам’ятник - сільському керівнику.  Олександр Янчев був ініціатором впровадження нової технології безвіконного утримання птиці із застосуванням кліматичних установок і оптимального світлового режиму. За наполяганням керівника, в господарстві був побудований власний комбікормовий завод. В 1968 році на птахофабриці було вже вироблено 22 млн. шт. яєць, 750 тонн м’яса, 9,5 тис. тонн зерна. Через два роки виробничі показники тут подвоїлися.
  60-70 роки минулого століття стали періодом особливо бурхливого розвитку сільського господарства, розбудови об’єктів виробничої та соціальної інфраструктури, спорудження житла. Все це найкращим чином позначилося на місцевому господарстві й в цілому Першотравневої сільської ради. Комінтернівська птахофабрика продовжувала впевнено утримувати лідерство на Одещині по виробництву курячих яєць, а згодом і особливо цінних для зміцнення здоров’я споживачів перепелиних та іншої птахівничої продукції.

  Керівник господарства, разом з тодішнім головою місцевої сільської ради Володимиром Григоровичем Стоілакі, батьком нинішнього очільника Визирської об’єднаної територіальної громади Валерія Володимировича Стоілакі, доклали чимало зусиль, щоб перетворити звичайне степове село на сучасний, перспективний населений пункт. Тут з’явилися цілі вулиці новоселів, триповерхова школа, дитячий садок, Будинок культури, які не скрізь можна було бачити в Одеській області.Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

Далекоглядне, продумане керівництво директора птахофабрики сприяло значному зростанню виробничих досягнень в господарстві, добробуту його трудівників,  - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільської ради.

  У 1975 році О. В. Янчев захистив дисертацію кандидата технічних наук, а з 1982 року, близько двох десятків років, працював директором Петрівського радгоспу-технікуму. І, як завжди, ним приділялося чимало уваги розбудові й на новому місці трудової діяльності об’єктів виробничої, соціальної сфери, удосконаленню освітньої підготовки майбутніх фахівців сільськогосподарського виробництва.Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Пам’ятаю Петрівку спочатку трудової діяльності Янчева у якості директора. Це було село з недоглянутими вулицями, крім центральної, із занедбаними виробничими будівлями та навчальними корпусами. Місцеве сільгосппідприємство практично кинуте напризволяще. Але згодом було не впізнати все довкола. В навчальному закладі реконструйовані адміністративне приміщення, актова зала, механічний і аграрний корпуси. За селом були висаджені сади, виноградники, запрацював відновлений тваринницький комплекс. В селі заасфальтували багато вулиць, збудували житловий будинок для працівників освіти на 32 квартири, гуртожиток для студентів на 220 осіб, школу і дитсадок, турбазу на Тилігульському лимані, почалася реставрація церкви. Про все не розповісти, - Олександр Чорновол, директор Петрівського аграрного коледжу.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Олександр Вікторович Янчев залишив по собі яскравий слід у життєдіяльності усього південного регіону. І це стосується не лише виробничої та соціальної сфер. Його учні, яким він викладав у технікумі управління й охорону праці, сьогодні успішно керують підприємствами, навчальними закладами, сільрадами, райрадами, областями. Одним з них є Валерій Стоілакі - голова Визирської ОТГ, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  За свою різнопланову виробничу й освітню діяльність в аграрній галузі, керівник-новатор неодноразово був відзначений високими державними нагородами. Багато він зробив для нашого краю, а міг би зробити ще більше. Тому дуже важливо, аби пам’ять про добрі справи цієї, без сумніву, мудрої й талановитої людини на довго зберігалася в серцях і душах земляків.
  Свого часу жителі Першотравневого вирішили увіковічити пам’ять про свого славетного односельця. Вони виступили з ініціативою за власні кошти встановити пам’ятник О. В. Янчеву в центрі села. Їх підтримали люди й в сусідніх селах, а також керівники місцевих підприємств, всі хто особисто знав цього справжнього корифея сільськогосподарського виробництва, керівника з великої літери. На відкритті пам’ятника зібралося тоді чимало краян від рядових виробничників до відомих людей Одещини, інших областей України, яким Олександр Вікторович подарував частинку своєї душі, свого серця.
  17 листопада - День працівників сільського господарства - свято, яке дуже шанував керівник-земляк. Дуже хотілося б, щоб у святковий день представники найповажнішої галузі у світі згадували людину, яка усю себе віддала благородній справі.

  За матеріалами "Слава хлібороба", №46, від 16.11.2019.

Друк
Представники Березівської та Визирської громад обмінялися досвідом роботи ЖКГ18:17
05 сер
У частині Лиманського району — аварійне відключення води16:56
05 сер
Разом будь-яка справу по плечу: молодіжна рада Визирської сільради чекає жителів ОТГ на толоці (фотофакт)14:30
05 сер
Підтримуючи турнір з кікбоксингу, ТІС вшановує пам'ять Олексія Ставніцера13:28
05 сер
Програма «U-LEAD з Європою» продовжує допомагати українцям12:00
05 сер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» розмальовують фасад (фото)11:00
05 сер
На підприємствах ТІС суворо стежать за пилопригніченням (фото)10:00
05 сер
Визирська громада готується на Дня Незалежності України (фото)15:04
04 сер
Визирська ОТГ: Любопіль дочекався 770 м дороги, на черзі ще 1 400 м (фото)14:08
04 сер
Дорогу М-28 «Одеса-Южний» ремонтують з використанням полімерних домішок (фото)13:08
04 сер
Молодіжна рада Визирської ОТГ визначилася з планами (фото)12:00
04 сер
Денис Шмигаль: «Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році»11:00
04 сер
Фото співробітника ТІСу використовувала в рекламі компанія з виробництва олії10:00
04 сер
Мер Чорноморська задоволений тим, що місто залишилося без непотрібних «добавок»16:30
03 сер
Рятувальники Лиманського району вживають дії щодо недопущення пожеж в екосистемах (фото)14:51
03 сер
Едуард Хижняк: «Допомога кожному жителю Визирської громади, хто її потребує — наша головна мета»13:49
03 сер
У Крижанівці відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії Фонтанської ОТГ (фото)12:00
03 сер
У Олександрівці послаблено протиепідемічні заходи11:00
03 сер
Олег Кутателадзе: «У Южному жити набагато комфортніше, ніж у великому місті»10:00
03 сер
Біля залізничного переїзду в Ілічанці розпочався ремонт дороги (фотофакт)13:00
01 сер
Мешканці Визирки соцпрацівники допомогли здійснити мрію (фото)12:00
01 сер
У Івановому ведеться ремонт мережі водопроводу (фото)11:00
01 сер
Коронавірус та економіка. Лиманська РДА звітує про виконання бюджету за І півріччя 2020 року10:00
01 сер
Дорогу між Визиркою та Любополем ремонтують вже за обласні кошти (фото)16:09
31 лип
Молодіжна рада Визирської ОТГ пропонує небайдужим долучитися до активної роботи цієї суботи16:02
31 лип
TOP