Талановитий господарник зробив величезний внесок у розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів Першотравневої сільської ради та села Петрівка (нині Курісове), перебуваючи на посаді директора Петрівського радгоспу-технікуму. Олександр Вікторович народився 19 серпня 1931 року в селі Нова Вільшанка (Рапатьєво). Закінчивши Одеський технологічний інститут, він був призначений головним інженером радгоспу ім. Першого травня Комінтернівського району, а за три роки став його директором. Починаючи з 1963 року, господарство було реорганізоване у Комінтернівську птахофабрику, яка стала флагманом птахівничої галузі тодішнього Комінтернівського району й усього півдня країни. Олександр Янчев був ініціатором впровадження нової технології безвіконного утримання птиці із застосуванням кліматичних установок і оптимального світлового режиму. За наполяганням керівника, в господарстві був побудований власний комбікормовий завод. В 1968 році на птахофабриці було вже вироблено 22 млн. шт. яєць, 750 тонн м’яса, 9,5 тис. тонн зерна. Через два роки виробничі показники тут подвоїлися.
60-70 роки минулого століття стали періодом особливо бурхливого розвитку сільського господарства, розбудови об’єктів виробничої та соціальної інфраструктури, спорудження житла. Все це найкращим чином позначилося на місцевому господарстві й в цілому Першотравневої сільської ради. Комінтернівська птахофабрика продовжувала впевнено утримувати лідерство на Одещині по виробництву курячих яєць, а згодом і особливо цінних для зміцнення здоров’я споживачів перепелиних та іншої птахівничої продукції.
Керівник господарства, разом з тодішнім головою місцевої сільської ради Володимиром Григоровичем Стоілакі, батьком нинішнього очільника Визирської об’єднаної територіальної громади Валерія Володимировича Стоілакі, доклали чимало зусиль, щоб перетворити звичайне степове село на сучасний, перспективний населений пункт. Тут з’явилися цілі вулиці новоселів, триповерхова школа, дитячий садок, Будинок культури, які не скрізь можна було бачити в Одеській області.
У 1975 році О. В. Янчев захистив дисертацію кандидата технічних наук, а з 1982 року, близько двох десятків років, працював директором Петрівського радгоспу-технікуму. І, як завжди, ним приділялося чимало уваги розбудові й на новому місці трудової діяльності об’єктів виробничої, соціальної сфери, удосконаленню освітньої підготовки майбутніх фахівців сільськогосподарського виробництва.
За свою різнопланову виробничу й освітню діяльність в аграрній галузі, керівник-новатор неодноразово був відзначений високими державними нагородами. Багато він зробив для нашого краю, а міг би зробити ще більше. Тому дуже важливо, аби пам’ять про добрі справи цієї, без сумніву, мудрої й талановитої людини на довго зберігалася в серцях і душах земляків.
Свого часу жителі Першотравневого вирішили увіковічити пам’ять про свого славетного односельця. Вони виступили з ініціативою за власні кошти встановити пам’ятник О. В. Янчеву в центрі села. Їх підтримали люди й в сусідніх селах, а також керівники місцевих підприємств, всі хто особисто знав цього справжнього корифея сільськогосподарського виробництва, керівника з великої літери. На відкритті пам’ятника зібралося тоді чимало краян від рядових виробничників до відомих людей Одещини, інших областей України, яким Олександр Вікторович подарував частинку своєї душі, свого серця.
17 листопада - День працівників сільського господарства - свято, яке дуже шанував керівник-земляк. Дуже хотілося б, щоб у святковий день представники найповажнішої галузі у світі згадували людину, яка усю себе віддала благородній справі.
За матеріалами "Слава хлібороба", №46, від 16.11.2019.