» » Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

  Реформа об'єднання громад поставила перед органами місцевої влади нові завдання та виклики, готових рішень для яких немає, тому складно переоцінити важливість обміну досвідом для новостворених громад.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.  Газета Верховної Ради "Голос України" підписала з Визирською ОТГ меморандум про інформаційне співробітництво, що знаменувало початок експерименту громада-преса, який полягає в спостереженні та аналізі досвіду громади.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

Місцеве управління підіймається на новий рівень. Промислові підприємства беруть участь у розвитку територій, і те, як склалися обставини в Визирській ОТГ, зустрічається нечасто серед українських громад. Проте перед керівництвом громади стоять непрості завдання, перш за все, щодо розстановки пріоритетів і впровадження грамотної політики в різних сферах: дороги, культура, медицина. Ми (ред. - редакція газети "Голос України") припускаємо сплеск активності виборців та об'єднання їх з зусиллями депутатського корпусу й промислових підприємств. В цьому відношенні досвід Визирської громади дуже корисний для місцевого самоврядування України, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  Друга публікація про Визирську ОТГ в газеті "Голос України" присвячена першим крокам громади, суспільному життю в населених пунктах, роботі депутатського корпусу і тому, як реалізується в громаді народовладдя.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.  У 2020 році з приєднанням ще чотирьох сільських рад і власним бюджетом перед громадою відкриються нові перспективи. Економічна самодостатність об'єднання забезпечена розвиненою порто-промисловою зоною, близькістю до морського узбережжя й лиману та різними джерелами наповнення бюджету, серед яких розвиток туризму й реалізація міжнародних проєктів.

  Істотний обсяг коштів в бюджет громади надходить від промислового підприємства "ТІС", розвиток територій населених пунктів та соціальної сфери є взаємовигідним для компанії та населення.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.

Населення Визирської ОТГ - це величезний людський ресурс, і "ТІС" тільки виграє від взаємодії з громадою, оскільки розвиваючи територію, підприємство забезпечить собі тил робочих, які не поїдуть за кордон шукати кращого життя, ніж у них може бути вдома, в громаді, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  В результаті реформи місцеве самоврядування буде поступово трансформуватися, і ключова роль в цьому процесі належатиме громадській самосвідомості як виборців, так і керівників.

Ми бачимо, що формується новий суспільний клас в селі - це сільський пролетаріат, "механізатор", що володіє психологією міського жителя - це люди, що працюють на промисловому підприємстві, але проживають на території села. Поступово буде зростати інтерес виборців до політичного життя рідного краю, де місцева влада більше не буде діяти у відриві від людей. Поряд з цим процесом буде формуватися й депутатська самосвідомість, розуміння депутатами своєї ролі як носіїв досвіду. Раніше сільські ради функціонували за директивним принципом і вказівками з "центру", тепер місцевим депутатам належить подолання історично усталених стереотипів. Нам же, в рамках інформаційного співробітництва, вдасться провести аналіз цього досвіду та спостерігати динаміку його розвитку, що буде досягнуто через довгостроковий характер експерименту, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  Нагадаємо, в листопаді 2019 газета "Голос України" вперше підписала меморандум з громадою - потужною Визирською ОТГ.

Друк
Схожі новини:
Рання діагностика онкологічних захворювань стане безоплатною у 2020 році12:00
18 січ
Віталій Кутателадзе: "Я часто чую, що люди приїжджають до Визирки й залишаються тут жити - це найкраща похвала"11:00
18 січ
Доброслав привітали з Різдвом дзвінкими колядками (фото)10:00
18 січ
У Красносілці відбудеться тренінг для ОСББ15:00
17 січ
З нового року змінилася ставка збору пенсійного страхування за першу реєстрацію транспорту14:00
17 січ
Багато лебедів та перелітних птахів. На Тилігулі провели переоблік пернатих (фото)13:00
17 січ
У Визирці обиратимуть садибу з найкращою святковою ілюмінацією (відео)12:00
17 січ
Доброславські футболісти - у фіналі чемпіонату Одещини "Дитяча ліга"11:00
17 січ
"Доступні ліки" - у Першотравневому: відтепер у соціальній аптеці можна придбати необхідні медикаменти (фото)10:00
17 січ
У разі снігопаду - Южне готове до ліквідації (фото)15:00
16 січ
Він поруч: симптоми онкозахворювань, які не можна ігнорувати14:00
16 січ
У недільній школі "Радонеж" в Кошарах відсвяткували Різдво (фото)13:00
16 січ
Живіт "збунтувався". Як відновити нормальну роботу ШКТ після свят?12:00
16 січ
Освітяни Визирської громади обмінювалися досвідом (фото)11:00
16 січ
На Тилігулі проводять переоблік птахів09:00
16 січ
До поліціянтів Лиманщини завітали щедрівники15:00
15 січ
Олег Кутателадзе: "Сьогодні в руках у людей майбутнє їх громади"14:00
15 січ
Всією Визиркою - на млинці (фото)13:00
15 січ
При Одеській ОДА створять Дитячу раду (фото)12:06
15 січ
Ворожіння на святки: чи зберігся цей ритуал у міській культурі Южного? (фото)11:00
15 січ
У Визирській громаді вперше провели конкурс педагогічної майстерності “З любов'ю до дітей" (фото)10:00
15 січ
У Доброславі відзначили старий Новий рік з колядками та щедрівками (фото)15:28
14 січ
У Переможного з'явився шанс: Представлено проєкт будівництва дороги (фото) 14:00
14 січ
"Привіт, 1979!": В міському музеї Южного відкрили тематичну виставку (фото)13:00
14 січ
Потрібно наздоганяти втрачене: Які зміни чекають на села Визирської ОТГ? (фото)12:00
14 січ
TOP