» » Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

  Реформа об'єднання громад поставила перед органами місцевої влади нові завдання та виклики, готових рішень для яких немає, тому складно переоцінити важливість обміну досвідом для новостворених громад.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.  Газета Верховної Ради "Голос України" підписала з Визирською ОТГ меморандум про інформаційне співробітництво, що знаменувало початок експерименту громада-преса, який полягає в спостереженні та аналізі досвіду громади.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

Місцеве управління підіймається на новий рівень. Промислові підприємства беруть участь у розвитку територій, і те, як склалися обставини в Визирській ОТГ, зустрічається нечасто серед українських громад. Проте перед керівництвом громади стоять непрості завдання, перш за все, щодо розстановки пріоритетів і впровадження грамотної політики в різних сферах: дороги, культура, медицина. Ми (ред. - редакція газети "Голос України") припускаємо сплеск активності виборців та об'єднання їх з зусиллями депутатського корпусу й промислових підприємств. В цьому відношенні досвід Визирської громади дуже корисний для місцевого самоврядування України, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  Друга публікація про Визирську ОТГ в газеті "Голос України" присвячена першим крокам громади, суспільному життю в населених пунктах, роботі депутатського корпусу і тому, як реалізується в громаді народовладдя.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.  У 2020 році з приєднанням ще чотирьох сільських рад і власним бюджетом перед громадою відкриються нові перспективи. Економічна самодостатність об'єднання забезпечена розвиненою порто-промисловою зоною, близькістю до морського узбережжя й лиману та різними джерелами наповнення бюджету, серед яких розвиток туризму й реалізація міжнародних проєктів.

  Істотний обсяг коштів в бюджет громади надходить від промислового підприємства "ТІС", розвиток територій населених пунктів та соціальної сфери є взаємовигідним для компанії та населення.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.

Населення Визирської ОТГ - це величезний людський ресурс, і "ТІС" тільки виграє від взаємодії з громадою, оскільки розвиваючи територію, підприємство забезпечить собі тил робочих, які не поїдуть за кордон шукати кращого життя, ніж у них може бути вдома, в громаді, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  В результаті реформи місцеве самоврядування буде поступово трансформуватися, і ключова роль в цьому процесі належатиме громадській самосвідомості як виборців, так і керівників.

Ми бачимо, що формується новий суспільний клас в селі - це сільський пролетаріат, "механізатор", що володіє психологією міського жителя - це люди, що працюють на промисловому підприємстві, але проживають на території села. Поступово буде зростати інтерес виборців до політичного життя рідного краю, де місцева влада більше не буде діяти у відриві від людей. Поряд з цим процесом буде формуватися й депутатська самосвідомість, розуміння депутатами своєї ролі як носіїв досвіду. Раніше сільські ради функціонували за директивним принципом і вказівками з "центру", тепер місцевим депутатам належить подолання історично усталених стереотипів. Нам же, в рамках інформаційного співробітництва, вдасться провести аналіз цього досвіду та спостерігати динаміку його розвитку, що буде досягнуто через довгостроковий характер експерименту, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  Нагадаємо, в листопаді 2019 газета "Голос України" вперше підписала меморандум з громадою - потужною Визирською ОТГ.

Друк
Схожі новини:
У Доброславі проводять благоустрій останньої частини парку Слави та дезінфікують територію селища (фото)12:00
04 кві
Група терміналів ТІС вже перерахувала в національний фонд боротьби з коронавірусом майже 33 млн грн11:00
04 кві
У Крижанівській сільраді волонтери розносять продуктові замовлення соціально незахищеним верствам населення (фото)10:00
04 кві
Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)17:06
03 кві
Лиманський район: представники ринків та магазинів дотримуються усіх епідемічних норм (фото)15:28
03 кві
У період карантину співробітники ТІСу захищені згідно з усіма вимогами13:16
03 кві
Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"12:00
03 кві
ЄС допоможе Україні у боротьбі проти коронавірусу11:00
03 кві
Микола Голубятников: вантажі, що прямують до України, цілком безпечні10:00
03 кві
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
Визирська ОТГ: жителі села Порт та Визирка отримали продукти першої необхідності від "Команди розвитку" (фото)12:00
01 кві
У селі Першотравневе Визирської сільради підтримують найбільш незахищені версти населення (фото)11:00
01 кві
У Любополі служба порятунку та інші відомства продовжують нагадувати жителям про небезпеку COVID-19 (фото)10:00
01 кві
Лиманський район: 91-а бригада екстреної меддопомоги оснащена апаратом ШВЛ та кисневим балоном (фото)14:00
31 бер
МОЗ закликає українців повідомляти про випадки відмов від тестів на COVID-1913:00
31 бер
ТІС: термінал Neptune подолав позначку перевалки 3 млн тонн12:00
31 бер
TOP