» » Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні

  Реформа об'єднання громад поставила перед органами місцевої влади нові завдання та виклики, готових рішень для яких немає, тому складно переоцінити важливість обміну досвідом для новостворених громад.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.  Газета Верховної Ради "Голос України" підписала з Визирською ОТГ меморандум про інформаційне співробітництво, що знаменувало початок експерименту громада-преса, який полягає в спостереженні та аналізі досвіду громади.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

Місцеве управління підіймається на новий рівень. Промислові підприємства беруть участь у розвитку територій, і те, як склалися обставини в Визирській ОТГ, зустрічається нечасто серед українських громад. Проте перед керівництвом громади стоять непрості завдання, перш за все, щодо розстановки пріоритетів і впровадження грамотної політики в різних сферах: дороги, культура, медицина. Ми (ред. - редакція газети "Голос України") припускаємо сплеск активності виборців та об'єднання їх з зусиллями депутатського корпусу й промислових підприємств. В цьому відношенні досвід Визирської громади дуже корисний для місцевого самоврядування України, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  Друга публікація про Визирську ОТГ в газеті "Голос України" присвячена першим крокам громади, суспільному життю в населених пунктах, роботі депутатського корпусу і тому, як реалізується в громаді народовладдя.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.  У 2020 році з приєднанням ще чотирьох сільських рад і власним бюджетом перед громадою відкриються нові перспективи. Економічна самодостатність об'єднання забезпечена розвиненою порто-промисловою зоною, близькістю до морського узбережжя й лиману та різними джерелами наповнення бюджету, серед яких розвиток туризму й реалізація міжнародних проєктів.

  Істотний обсяг коштів в бюджет громади надходить від промислового підприємства "ТІС", розвиток територій населених пунктів та соціальної сфери є взаємовигідним для компанії та населення.Чим досвід Визирської громади може бути корисним для місцевого самоврядування в Україні.

Населення Визирської ОТГ - це величезний людський ресурс, і "ТІС" тільки виграє від взаємодії з громадою, оскільки розвиваючи територію, підприємство забезпечить собі тил робочих, які не поїдуть за кордон шукати кращого життя, ніж у них може бути вдома, в громаді, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  В результаті реформи місцеве самоврядування буде поступово трансформуватися, і ключова роль в цьому процесі належатиме громадській самосвідомості як виборців, так і керівників.

Ми бачимо, що формується новий суспільний клас в селі - це сільський пролетаріат, "механізатор", що володіє психологією міського жителя - це люди, що працюють на промисловому підприємстві, але проживають на території села. Поступово буде зростати інтерес виборців до політичного життя рідного краю, де місцева влада більше не буде діяти у відриві від людей. Поряд з цим процесом буде формуватися й депутатська самосвідомість, розуміння депутатами своєї ролі як носіїв досвіду. Раніше сільські ради функціонували за директивним принципом і вказівками з "центру", тепер місцевим депутатам належить подолання історично усталених стереотипів. Нам же, в рамках інформаційного співробітництва, вдасться провести аналіз цього досвіду та спостерігати динаміку його розвитку, що буде досягнуто через довгостроковий характер експерименту, - В'ячеслав Воронков, власний кореспондент видання "Голос України" в Одеській області.

  Нагадаємо, в листопаді 2019 газета "Голос України" вперше підписала меморандум з громадою - потужною Визирською ОТГ.

Друк
Схожі новини:
Ветерани ТІС згадують, як все починалося (відео)18:03
28 жов
Так дружно, як зараз на Київській у Першотравневому робили дороги тільки при Олександрі Янчеві (відео)17:06
28 жов
Марину Архірій вітають з перемогою16:17
28 жов
Термінал Neptune посилює карантинні заходи безпеки15:00
28 жов
У виборах взяли участь понад 37% мешканців Красносільської ОТГ (відео)14:53
28 жов
Переможець на посаду Доброславського селищного голови — Людмила Прокопечко13:55
28 жов
Чого очікують жителі Визирської ОТГ від свого вибору? (фото)13:10
28 жов
Доброславська селищна рада отримала диплом Мінрегіону10:30
28 жов
Рейтинг довіри голови Визирської ОТГ з минулих виборів виріс на 12,77%09:00
28 жов
Жителі Першотравневого запевняють: вибори у Визирській ОТГ пройшли гідно (фото)17:11
27 жов
Молодіжний конкурс у Доброславі: підведено підсумки16:08
27 жов
Олег Кутателадзе отримав диплом проєкта «100 найвпливовіших одеситів» (відео)15:34
27 жов
За 9 місяців підприємство ТІС-КТ перевищило два власних попередніх рекорди (відео)14:57
27 жов
У найбільшій за кількістю виборців дільниці Визирської ОТГ явка склала 54,2% (відео)13:33
27 жов
Ролик про «крижанівського Стіві Уандера» презентовано у рамках Доброславського конкурсу (відео)13:30
27 жов
Незабаром з’явиться ще одна дорога до села Любопіль (фото)12:00
27 жов
За підсумками трьох кварталів ТІС-КТ збільшив продуктивність на 10% (фото)10:30
27 жов
Будівництво садку у Крижанівці виходить на фінішну пряму (фото)09:00
27 жов
Вибори у Красносільській ОТГ пройшли із дотриманням карантинних вимог та Закону (фото)20:42
26 жов
У найкрупнішої за численністю виборців дільниці Визирської ОТГ явка склала 54,2% (фото)17:47
26 жов
Соціологи оцінили електоральну поведінку виборців 25 жовтня (фото)16:49
26 жов
У Визирській громаді обрали сільського голову (інфографіка)16:26
26 жов
Відбулась 46-а позачергова сесія Лиманської районної ради (фото)12:00
26 жов
Ветерани згадують, як будувався ТІС10:30
26 жов
Голова Лиманської РДА відзвітував про роботу за чотири роки (відео)09:00
26 жов
TOP