- Який він перший бюджет Визирської громади?
Це бюджет розвитку всієї громади. Якщо раніше кожне село жило за свій кошт, відтепер наш депутатський корпус налаштований зробити так, щоб розвивалися всі населені пункти об'єднаної громади. Ми повинні думати про те, як розвивати й ті села, які вже увійшли до ОТГ, й ті, хто де-факто вже увійшов, але наступний рік ще буде жити з власним бюджетом. Це досвід корисний для сіл, котрі побоювалися приєднуватися. І дійсно, спочатку мало хто розумів, як це бути у громаді, адже боялися, що влади на місці стане менше і все хтось буде вирішувати за них. Насправді, депутати, котрі увійдуть до депутатського корпусу, зможуть реально впливати на подальшу долю та розвиток своїх населених пунктів. Ми, "Команда розвитку" у сільраді, ми працюємо по програмі, котра була затверджена нашими депутатами. Бюджет громади дає нам можливість реалізувати чимало проєктів у будь-якій сфері життєдіяльності громади. Можемо розвивати інфраструктуру сіл громади. Вона цього потребує. Об'єднання дає нам те, чого раніше не було: рівень якості життя на селі в чомусь може стати вищим, аніж у місті.
- Спочатку складання плану економічного розвитку громади, а потім формування бюджету?
Ці процеси - паралельні. Нам у розробці бюджету і надалі будуть допомагати вчені, які знаються на економіці. Повинна бути концепція, яку нам ці вчені й розроблять. В нашої громади є певні завдання, котрі необхідно вирішувати коштом місцевого бюджету. Це буде наш документ, котрий складатимуть справжні професіонали. Звичайно, будуть корективи від нас, бо тут є своя специфіка. Якщо вчені нам його розроблять, а ми на сесіях прийматимемо зовсім інші рішення - то гріш ціна такій роботі. Депутати повинні розуміти, що план є план, тим паче, якщо його створювали профі. Науковий підхід - це системність. Тому спочатку, з урахуванням всієї специфіки нашої громади, нам розроблятимуть план економічного розвитку, а вже потім, на його основі - річний бюджет.
- Що по-перше плануєте зробити?
Ми не прийшли на чисте поле. У Визирці вже зроблено чимало. Це одне з небагатьох сіл, в якого вже є свої межі. Окрім сільськогосподарських, тут є і промислові зони, і зони відпочинку. Зараз, після об'єднання, потрібно оновити містобудівну документацію та підготувати топографічну основу для роботи Визирської сільської ради. У Визирці це є, а в інших населених пунктів - немає. Ми хочемо, аби ця основа була підготовлена по всій громаді. Важливо - створити документ, який би визначав межі вже цієї ОТГ. Це важливе завдання на 2020 рік. Без цього документу нічого інше не в змозі рухатись уперед. Звичайно, будемо розвивати й інші напрямки, але це - головне.
- З одного боку - цю роботу не видно, а з іншого, без цього не можна рухатися далі?
Це дійсно так. Ось, наприклад, нам потрібна містобудівна документація для розробки проєкту великого спортивного комплексу. Він можливо буде не гіршим, ніж спортивно-оздоровчий комплекс у Южному. Йдемо далі. Дорожня інфраструктура. Наприклад, їдеш Визиркою, по всьому селі дорога нормальна, а два метри за ним - вибоїна. Бо не ремонтували. А не ремонтували, бо вона не на балансі села. Не мали права. Якійсь латочки робили, аби вийти з ситуації. Завдяки допомозі Олега Кутателадзе, дорогу від Визирки до траси Одеса - Мелітополь тепер можуть віддати у власність нашої громади. Ось тоді й проблем не буде - зможемо відремонтувати.
- Справ багато. А на майбутнє, щоб захотіли побачити вже наприкінці 2020 року?
Я хочу побачити очі людей, котрі б світилися від радості, від того, що чимало корисної роботи буде зроблено. Проблеми завжди будуть і відразу всі вирішити просто неможливо. Є сфери не нашої компетенції. Наприклад, монопольні постачальники енергії чи палива. Ну не можемо ми на них впливати, якщо трапляються якісь поламки. Звичайно, будемо намагатися вирішувати й всі ці ситуації. Своїми силами ми освітлення робимо, налагоджуємо газопостачання. У Визирці, наприклад, по Новозаградіївській вже всім набридло, що перекопано все. Дійсно, багато часу тут працює "Одесагаз". Але ці роботи потрібні. Вони відчутні будуть, коли люди отримають платіжки за тепло з меншими, ніж раніше, сумами та нормальну роботу газових плит та опалювальних котлів.