» » Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

  Як і на що буде жити Визирська ОТГ в складі 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської у 2020 році? Протягом декількох останніх місяців з цим непростим питанням розбиралися депутати різного рівня, керівники виконкому та запрошені вчені економісти. В результаті був складений план економічного розвитку Визирської ОТГ на 2020-2022 роки. В ньому вказані основні напрямки розвитку громади та заходи, які поступово наблизять життя жителів сіл ОТГ до європейських стандартів якості, розповідає Олег Кутателадзе.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Досвіду такого у наших людей не було, тому мені довелося допомогти з цим питанням, оскільки я займався бюджетом раніше. Ми залучили до цього питання Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України, вони нам допомогли зробити план соціально-економічного розвитку та бюджет. Так само ми створили агентство розвитку, яке допоможе залучати кошти різних грантів та фондів. Ми повинні оголосити для себе наступні десять років - десятиліттям розвитку, для того щоб громада могла стати заможною, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Участь у створенні бюджету об'єднаної громади для начальника відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Наталії Сивак, як і для всіх учасників цього процесу, перший досвід. Але він показав, що у Визирській сільраді працюють фахівці високого рівня, здатні грамотно аналізувати ситуації та стратегічно правильно визначати пріоритети.Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Бюджет ми постійно уточнювали й допрацьовували, кожен податок перераховували з темпами приросту й в результаті ми отримали бюджет громади на 2020 рік, який становить 234 мільйони гривень. Він дуже потужний, економічно стабільний, тому що значна частина в нашому бюджеті, майже 70%, це податок на доходи з фізичних осіб, це 160 мільйонів. Так само 11% структури нашого бюджету складає податок на землю й податок на нерухоме майно та 11% - це наші трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Міжбюджетні трансферти — це кошти, які безоплатно та безповоротно передаються з одного бюджету до іншого. У разі Визирської ОТГ у 2020 році сільрада чекає на кошти з державного бюджету на зарплату педагогічним працівникам шкіл в розмірі 22 мільйонів, на зарплату обслуговчого персоналу шкіл в розмірі 2 мільйонів та медичну субвенцію в сумі 1 мільйон 338 тисяч гривень, за перший квартал для утримання амбулаторій та ФАПів 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської, коментує Наталія Сивак.

Зараз на прикладі нашого бюджету ми бачимо, що він самостійний, фінансово спроможний та навіть якщо ми не отримаємо трансферти, то сьогодні з наших коштів ми зможемо виділити гроші на цілі, на які очікуємо трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Важливо розуміти, що 25% (без урахування трансфертів - прим. ред.), а це майже 52 мільйони гривень своїх бюджетних коштів, Визирська громада віддає до державного бюджету, нагадує Наталія Сивак.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Це говорить про те, що наразі ми допомагаємо тим селам, які не мають такої податкової бази, яка є у нас. Індекс податкоспроможності бюджету громади у нас більше ніж 3%. Маючи індекс, 3.6%  наразі нас не можуть приєднати до інших населених пунктів або роз'єднати. До нас можуть тільки приєднувати інші села й селища. Причому цей індекс управління економіки обласної держадміністрації прорахував вже з урахуванням тих сіл, які приєднуються до нашої громади, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.  Йдеться про сільради: Сичавську, Кордонську, Дмитрівську та Калиновську, рішення про приєднання яких вже прийнято у двосторонньому порядку. Бюджет Визирської громади з урахуванням цих сільрад у 2020 році не розраховується, бо не завершена процедура їх приєднання.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Зараз бюджет нашої громади 234 мільйони гривень, відповідно це доходи та витрати. У розподілі видатків ми керувалися таким принципом: бюджет Визирської ОТГ повинен бути соціально орієнтованим й спрямований на розвиток території, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.
Друк
Схожі новини:
У Доброславі проводять благоустрій останньої частини парку Слави та дезінфікують територію селища (фото)12:00
04 кві
Група терміналів ТІС вже перерахувала в національний фонд боротьби з коронавірусом майже 33 млн грн11:00
04 кві
У Крижанівській сільраді волонтери розносять продуктові замовлення соціально незахищеним верствам населення (фото)10:00
04 кві
Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)17:06
03 кві
Лиманський район: представники ринків та магазинів дотримуються усіх епідемічних норм (фото)15:28
03 кві
У період карантину співробітники ТІСу захищені згідно з усіма вимогами13:16
03 кві
Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"12:00
03 кві
ЄС допоможе Україні у боротьбі проти коронавірусу11:00
03 кві
Микола Голубятников: вантажі, що прямують до України, цілком безпечні10:00
03 кві
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
Визирська ОТГ: жителі села Порт та Визирка отримали продукти першої необхідності від "Команди розвитку" (фото)12:00
01 кві
У селі Першотравневе Визирської сільради підтримують найбільш незахищені версти населення (фото)11:00
01 кві
У Любополі служба порятунку та інші відомства продовжують нагадувати жителям про небезпеку COVID-19 (фото)10:00
01 кві
Лиманський район: 91-а бригада екстреної меддопомоги оснащена апаратом ШВЛ та кисневим балоном (фото)14:00
31 бер
МОЗ закликає українців повідомляти про випадки відмов від тестів на COVID-1913:00
31 бер
ТІС: термінал Neptune подолав позначку перевалки 3 млн тонн12:00
31 бер
TOP