» » Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

  Як і на що буде жити Визирська ОТГ в складі 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської у 2020 році? Протягом декількох останніх місяців з цим непростим питанням розбиралися депутати різного рівня, керівники виконкому та запрошені вчені економісти. В результаті був складений план економічного розвитку Визирської ОТГ на 2020-2022 роки. В ньому вказані основні напрямки розвитку громади та заходи, які поступово наблизять життя жителів сіл ОТГ до європейських стандартів якості, розповідає Олег Кутателадзе.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Досвіду такого у наших людей не було, тому мені довелося допомогти з цим питанням, оскільки я займався бюджетом раніше. Ми залучили до цього питання Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України, вони нам допомогли зробити план соціально-економічного розвитку та бюджет. Так само ми створили агентство розвитку, яке допоможе залучати кошти різних грантів та фондів. Ми повинні оголосити для себе наступні десять років - десятиліттям розвитку, для того щоб громада могла стати заможною, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Участь у створенні бюджету об'єднаної громади для начальника відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Наталії Сивак, як і для всіх учасників цього процесу, перший досвід. Але він показав, що у Визирській сільраді працюють фахівці високого рівня, здатні грамотно аналізувати ситуації та стратегічно правильно визначати пріоритети.Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Бюджет ми постійно уточнювали й допрацьовували, кожен податок перераховували з темпами приросту й в результаті ми отримали бюджет громади на 2020 рік, який становить 234 мільйони гривень. Він дуже потужний, економічно стабільний, тому що значна частина в нашому бюджеті, майже 70%, це податок на доходи з фізичних осіб, це 160 мільйонів. Так само 11% структури нашого бюджету складає податок на землю й податок на нерухоме майно та 11% - це наші трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Міжбюджетні трансферти — це кошти, які безоплатно та безповоротно передаються з одного бюджету до іншого. У разі Визирської ОТГ у 2020 році сільрада чекає на кошти з державного бюджету на зарплату педагогічним працівникам шкіл в розмірі 22 мільйонів, на зарплату обслуговчого персоналу шкіл в розмірі 2 мільйонів та медичну субвенцію в сумі 1 мільйон 338 тисяч гривень, за перший квартал для утримання амбулаторій та ФАПів 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської, коментує Наталія Сивак.

Зараз на прикладі нашого бюджету ми бачимо, що він самостійний, фінансово спроможний та навіть якщо ми не отримаємо трансферти, то сьогодні з наших коштів ми зможемо виділити гроші на цілі, на які очікуємо трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Важливо розуміти, що 25% (без урахування трансфертів - прим. ред.), а це майже 52 мільйони гривень своїх бюджетних коштів, Визирська громада віддає до державного бюджету, нагадує Наталія Сивак.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Це говорить про те, що наразі ми допомагаємо тим селам, які не мають такої податкової бази, яка є у нас. Індекс податкоспроможності бюджету громади у нас більше ніж 3%. Маючи індекс, 3.6%  наразі нас не можуть приєднати до інших населених пунктів або роз'єднати. До нас можуть тільки приєднувати інші села й селища. Причому цей індекс управління економіки обласної держадміністрації прорахував вже з урахуванням тих сіл, які приєднуються до нашої громади, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.  Йдеться про сільради: Сичавську, Кордонську, Дмитрівську та Калиновську, рішення про приєднання яких вже прийнято у двосторонньому порядку. Бюджет Визирської громади з урахуванням цих сільрад у 2020 році не розраховується, бо не завершена процедура їх приєднання.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Зараз бюджет нашої громади 234 мільйони гривень, відповідно це доходи та витрати. У розподілі видатків ми керувалися таким принципом: бюджет Визирської ОТГ повинен бути соціально орієнтованим й спрямований на розвиток території, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.
Друк
Схожі новини:
Депутати Визирської сільради вирішили направити до Дмитрівської школи понад 1 млн грн (фото)15:14
10 лип
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
У Сичавці на президента чекав пікет. Але він його не побачив (фото)12:00
07 лип
Президент порадів разом з Южним відкриттю стадіону (фото)11:00
07 лип
Завершується зведення нової огорожі Любопільскої школи (фото)10:00
07 лип
TOP