» » Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

  Як і на що буде жити Визирська ОТГ в складі 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської у 2020 році? Протягом декількох останніх місяців з цим непростим питанням розбиралися депутати різного рівня, керівники виконкому та запрошені вчені економісти. В результаті був складений план економічного розвитку Визирської ОТГ на 2020-2022 роки. В ньому вказані основні напрямки розвитку громади та заходи, які поступово наблизять життя жителів сіл ОТГ до європейських стандартів якості, розповідає Олег Кутателадзе.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Досвіду такого у наших людей не було, тому мені довелося допомогти з цим питанням, оскільки я займався бюджетом раніше. Ми залучили до цього питання Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України, вони нам допомогли зробити план соціально-економічного розвитку та бюджет. Так само ми створили агентство розвитку, яке допоможе залучати кошти різних грантів та фондів. Ми повинні оголосити для себе наступні десять років - десятиліттям розвитку, для того щоб громада могла стати заможною, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Участь у створенні бюджету об'єднаної громади для начальника відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Наталії Сивак, як і для всіх учасників цього процесу, перший досвід. Але він показав, що у Визирській сільраді працюють фахівці високого рівня, здатні грамотно аналізувати ситуації та стратегічно правильно визначати пріоритети.Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Бюджет ми постійно уточнювали й допрацьовували, кожен податок перераховували з темпами приросту й в результаті ми отримали бюджет громади на 2020 рік, який становить 234 мільйони гривень. Він дуже потужний, економічно стабільний, тому що значна частина в нашому бюджеті, майже 70%, це податок на доходи з фізичних осіб, це 160 мільйонів. Так само 11% структури нашого бюджету складає податок на землю й податок на нерухоме майно та 11% - це наші трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Міжбюджетні трансферти — це кошти, які безоплатно та безповоротно передаються з одного бюджету до іншого. У разі Визирської ОТГ у 2020 році сільрада чекає на кошти з державного бюджету на зарплату педагогічним працівникам шкіл в розмірі 22 мільйонів, на зарплату обслуговчого персоналу шкіл в розмірі 2 мільйонів та медичну субвенцію в сумі 1 мільйон 338 тисяч гривень, за перший квартал для утримання амбулаторій та ФАПів 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської, коментує Наталія Сивак.

Зараз на прикладі нашого бюджету ми бачимо, що він самостійний, фінансово спроможний та навіть якщо ми не отримаємо трансферти, то сьогодні з наших коштів ми зможемо виділити гроші на цілі, на які очікуємо трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Важливо розуміти, що 25% (без урахування трансфертів - прим. ред.), а це майже 52 мільйони гривень своїх бюджетних коштів, Визирська громада віддає до державного бюджету, нагадує Наталія Сивак.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Це говорить про те, що наразі ми допомагаємо тим селам, які не мають такої податкової бази, яка є у нас. Індекс податкоспроможності бюджету громади у нас більше ніж 3%. Маючи індекс, 3.6%  наразі нас не можуть приєднати до інших населених пунктів або роз'єднати. До нас можуть тільки приєднувати інші села й селища. Причому цей індекс управління економіки обласної держадміністрації прорахував вже з урахуванням тих сіл, які приєднуються до нашої громади, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.  Йдеться про сільради: Сичавську, Кордонську, Дмитрівську та Калиновську, рішення про приєднання яких вже прийнято у двосторонньому порядку. Бюджет Визирської громади з урахуванням цих сільрад у 2020 році не розраховується, бо не завершена процедура їх приєднання.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Зараз бюджет нашої громади 234 мільйони гривень, відповідно це доходи та витрати. У розподілі видатків ми керувалися таким принципом: бюджет Визирської ОТГ повинен бути соціально орієнтованим й спрямований на розвиток території, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.
Друк
Схожі новини:
Міністерство розвитку громад і територій розглянуло перспективний план Одеської області (фото)16:49
20 січ
У селі Визирка нагородили переможців конкурсу "Найкраще святкове оформлення садиби" (фото, відео)15:30
20 січ
Регіональний центр економічних досліджень склав рейтинг кращих громад15:00
20 січ
Капітальне розширення: Визирська сільрада планує збільшити територію дитячого садочка "Пролісок" (фото)14:16
20 січ
Віталій Кутателадзе: "У Визирській громаді є потенціал, який потрібно використовувати"12:00
20 січ
Порт "Південний": катеру "Арктур" виповнилося 30 рокі11:00
20 січ
Лиманський РЕМ: Крижанівка, Ліски, Красносілка та Кордон залишаться без електрики09:30
20 січ
Рання діагностика онкологічних захворювань стане безоплатною у 2020 році12:00
18 січ
Віталій Кутателадзе: "Я часто чую, що люди приїжджають до Визирки й залишаються тут жити - це найкраща похвала"11:00
18 січ
Доброслав привітали з Різдвом дзвінкими колядками (фото)10:00
18 січ
У Красносілці відбудеться тренінг для ОСББ15:00
17 січ
З нового року змінилася ставка збору пенсійного страхування за першу реєстрацію транспорту14:00
17 січ
Багато лебедів та перелітних птахів. На Тилігулі провели переоблік пернатих (фото)13:00
17 січ
У Визирці обиратимуть садибу з найкращою святковою ілюмінацією (відео)12:00
17 січ
Доброславські футболісти - у фіналі чемпіонату Одещини "Дитяча ліга"11:00
17 січ
"Доступні ліки" - у Першотравневому: відтепер у соціальній аптеці можна придбати необхідні медикаменти (фото)10:00
17 січ
У разі снігопаду - Южне готове до ліквідації (фото)15:00
16 січ
Він поруч: симптоми онкозахворювань, які не можна ігнорувати14:00
16 січ
У недільній школі "Радонеж" в Кошарах відсвяткували Різдво (фото)13:00
16 січ
Живіт "збунтувався". Як відновити нормальну роботу ШКТ після свят?12:00
16 січ
Освітяни Визирської громади обмінювалися досвідом (фото)11:00
16 січ
На Тилігулі проводять переоблік птахів09:00
16 січ
До поліціянтів Лиманщини завітали щедрівники15:00
15 січ
Олег Кутателадзе: "Сьогодні в руках у людей майбутнє їх громади"14:00
15 січ
Всією Визиркою - на млинці (фото)13:00
15 січ
TOP