» » Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради (фото)

  Як і на що буде жити Визирська ОТГ в складі 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської у 2020 році? Протягом декількох останніх місяців з цим непростим питанням розбиралися депутати різного рівня, керівники виконкому та запрошені вчені економісти. В результаті був складений план економічного розвитку Визирської ОТГ на 2020-2022 роки. В ньому вказані основні напрямки розвитку громади та заходи, які поступово наблизять життя жителів сіл ОТГ до європейських стандартів якості, розповідає Олег Кутателадзе.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Досвіду такого у наших людей не було, тому мені довелося допомогти з цим питанням, оскільки я займався бюджетом раніше. Ми залучили до цього питання Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України, вони нам допомогли зробити план соціально-економічного розвитку та бюджет. Так само ми створили агентство розвитку, яке допоможе залучати кошти різних грантів та фондів. Ми повинні оголосити для себе наступні десять років - десятиліттям розвитку, для того щоб громада могла стати заможною, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Участь у створенні бюджету об'єднаної громади для начальника відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Наталії Сивак, як і для всіх учасників цього процесу, перший досвід. Але він показав, що у Визирській сільраді працюють фахівці високого рівня, здатні грамотно аналізувати ситуації та стратегічно правильно визначати пріоритети.Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Бюджет ми постійно уточнювали й допрацьовували, кожен податок перераховували з темпами приросту й в результаті ми отримали бюджет громади на 2020 рік, який становить 234 мільйони гривень. Він дуже потужний, економічно стабільний, тому що значна частина в нашому бюджеті, майже 70%, це податок на доходи з фізичних осіб, це 160 мільйонів. Так само 11% структури нашого бюджету складає податок на землю й податок на нерухоме майно та 11% - це наші трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Міжбюджетні трансферти — це кошти, які безоплатно та безповоротно передаються з одного бюджету до іншого. У разі Визирської ОТГ у 2020 році сільрада чекає на кошти з державного бюджету на зарплату педагогічним працівникам шкіл в розмірі 22 мільйонів, на зарплату обслуговчого персоналу шкіл в розмірі 2 мільйонів та медичну субвенцію в сумі 1 мільйон 338 тисяч гривень, за перший квартал для утримання амбулаторій та ФАПів 3-х об'єднаних сільрад Визирської, Першотравневої та Любопільської, коментує Наталія Сивак.

Зараз на прикладі нашого бюджету ми бачимо, що він самостійний, фінансово спроможний та навіть якщо ми не отримаємо трансферти, то сьогодні з наших коштів ми зможемо виділити гроші на цілі, на які очікуємо трансферти, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Важливо розуміти, що 25% (без урахування трансфертів - прим. ред.), а це майже 52 мільйони гривень своїх бюджетних коштів, Визирська громада віддає до державного бюджету, нагадує Наталія Сивак.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Це говорить про те, що наразі ми допомагаємо тим селам, які не мають такої податкової бази, яка є у нас. Індекс податкоспроможності бюджету громади у нас більше ніж 3%. Маючи індекс, 3.6%  наразі нас не можуть приєднати до інших населених пунктів або роз'єднати. До нас можуть тільки приєднувати інші села й селища. Причому цей індекс управління економіки обласної держадміністрації прорахував вже з урахуванням тих сіл, які приєднуються до нашої громади, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.  Йдеться про сільради: Сичавську, Кордонську, Дмитрівську та Калиновську, рішення про приєднання яких вже прийнято у двосторонньому порядку. Бюджет Визирської громади з урахуванням цих сільрад у 2020 році не розраховується, бо не завершена процедура їх приєднання.Заможна громада з великим бюджетом: на що підуть кошти Визирської сільради.

Зараз бюджет нашої громади 234 мільйони гривень, відповідно це доходи та витрати. У розподілі видатків ми керувалися таким принципом: бюджет Визирської ОТГ повинен бути соціально орієнтованим й спрямований на розвиток території, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.
Друк
Схожі новини:
У найкрупнішої за численністю виборців дільниці Визирської ОТГ явка склала 54,2% (фото)17:47
26 жов
Соціологи оцінили електоральну поведінку виборців 25 жовтня (фото)16:49
26 жов
У Визирській громаді обрали сільського голову (інфографіка)16:26
26 жов
Відбулась 46-а позачергова сесія Лиманської районної ради (фото)12:00
26 жов
Ветерани згадують, як будувався ТІС10:30
26 жов
Голова Лиманської РДА відзвітував про роботу за чотири роки (відео)09:00
26 жов
В Красносільській ОТГ дільниці закінчили приймати виборців: явка 38% (фото)21:11
25 жов
Ділянки закриті, явка понад 50%. У Визирській ОТГ розпочався підрахунок голосів (фото)20:50
25 жов
В Красносільській ОТГ завершуються місцеві вибори19:25
25 жов
У Визирській громаді вибори добігають кінця: явка близько 45% (фото)19:15
25 жов
У Крижанівці тривають місцеві вибори (фото)17:48
25 жов
У Визирській громаді місцеві вибори у розпалі (фото)14:55
25 жов
Їдальня ТІС для кухаря — робота, хобі та задоволення14:00
25 жов
В Красносільській ОТГ продовжується виборчий процес (фоторепортаж)13:54
25 жов
У Крижанівці на виборчій дільниці черга (фотофакт)11:35
25 жов
В Красносільській ОТГ стартували місцеві вибори (фото)11:04
25 жов
У Визирській ОТГ почалися місцеві вибори (фоторепортаж)09:43
25 жов
На ТІСі зустрічали голову Укрзалізниці (фото)17:00
23 жов
Олег Кутателадзе отримав диплом проєкта «100 найвпливовіших одеситів» (фото)16:00
23 жов
Олег Кутателадзе: «5 років тривала боротьба за створення Визирської громади»15:04
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (відео)14:00
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (фото)13:54
23 жов
Олег Кутателадзе: «Ми довго судилися, але виграли цю справу»13:00
23 жов
У селі Першотравневе по вул. Центральній, побудували сучасний дитячий майданчик (відео)12:30
23 жов
Київську у Першотравневому заасфальтують найближчим часом (фото)12:00
23 жов
TOP