Науковцям з медичного центру Університету Еразмуса в Роттердамі (Нідерланди) та Університету міста Утрехт вперше вдалося виявити антитіло, що блокує інфекцію, яку викликає коронавірус COVID-19, йдеться на сайті.
Професор клітинної біології Франк Гросфелд вважає, що виявлене антитіло може бути використане для виготовлення ліків проти коронавірусу. Тепер антитіло протестують на людях, але досліди можуть тривати кілька місяців.
Крім того, вчені стверджують, що поки зарано говорити про ефективність, адже найголовніше - профілактика, а не лікування, тому необхідно знайти вакцину від коронавірусу.
Він пояснив, що вакцина зазвичай складається з білка вірусу або мертвого вірусу, і, якщо ввести його трохи людям або тваринам, вони самі почнуть виробляти антитіла проти нього. Це створює так звані клітини пам'яті, які пам'ятають те, що вони бачили раніше. Якщо вірус намагається проникнути в організм, ці клітини пам'яті можуть швидко реагувати на нього і захистити від вірусу організм. А антитіло діє як ліки, але пацієнт не виробляє антитіла сам. Якщо ввести препарат, він працюватиме кілька тижнів. Цього достатньо для одужання, але, ймовірно, не для позбавлення вірусу назавжди. Тому краще, якщо у пацієнта буде вироблений власний імунітет, додав дослідник.
Водночас команда дослідників з Університету Торонто виявила агента-збудника COVID-19, який відповідає за поширення коронавірусу. Вчені змогли ізолювати вірус впродовж кількох тижнів спільної праці. Дослідники штучно культивували коронавірус на основі двох клінічних зразків. Результати дослідження опубліковані на сайті наукового центру охорони здоров'я.
Ізольований вірус допоможе дослідникам у Канаді та в усьому світі розробити діагностичні тести, методи лікування та вакцини, а також краще вивчити біологію, еволюцію та клітинну будову вірусу.
Тепер вчені вирішили надіслати результати роботи й іншим вченим, це пришвидшить дослідження та допоможе знайти ключ до протидії коронавірусу. Громадянам же пропонується ретельно дотримуватися профілактичних заходів.
Нагадаємо, наразі ліків та вакцини проти коронавірусу немає. Нині терапія направлена на підтримку хворих і полегшення симптомів. Науковці не перестають тестувати різні противірусні препарати, але поки жоден з них не показав значущої ефективності. Тому усі пропозиції на ринку - це спекуляції, попереджують фахівці.
Вірус поширився з китайського міста Ухань ще у грудні 2019 року. Ймовірним джерелом вірусу - є місцевий ринок морепродуктів. У групі найвищого ризику смерті - люди, старші за 60 років, люди з хронічними захворюваннями, зокрема з діабетом, гіпертонією, серцево-судинними хворобами, онкологією. Втім, шанси заразитись мають усі незалежно від віку.
Інкубаційний період COVID-19 може тривати від 2 до 14 днів. В цей період людина не відчуває симптомів та не здогадується про хворобу.
У зв’язку зі складною ситуацією по всьому світу, КМУ прийняв рішення оголосити по країні загальнонаціональний карантин, який передбачає з 12 березня і по 3 квітня закриття навчальних закладів, а також заборону масових зібрань понад 200 осіб.