Архів
Грудень 2022 (19)
Листопад 2022 (54)
Жовтень 2022 (42)
Вересень 2022 (39)
Серпень 2022 (59)
Липень 2022 (53)
ЛАН » Головні події дня » Яна Куліченко: "З моменту перепідпорядкування нашої школи Визирській ОТГ ми постійно відчуваємо позитивні зміни"

Яна Куліченко: "З моменту перепідпорядкування нашої школи Визирській ОТГ ми постійно відчуваємо позитивні зміни"

Яна Куліченко: "З моменту перепідпорядкування нашої школи Визирській ОТГ ми постійно відчуваємо позитивні зміни"

  - Яно Миколаївно, як живе зараз школа? У вас тепло, навчальний процес налагоджено. Що зараз можна розказати про цей навчальний рік?

Цей навчальний рік ми розпочали з новими ремонтами, в нас є опалення. Діти мають змогу навчатися в комфортних умовах, в затишних теплих класах. З 1 січня навчальні заклади сіл Визирка, Першотравневе, Любопіль перейшли до Визирської ОТГ. В нас є свій відділ освіти, вже оформлені нові статути, усі правові документи, змінилася назва школи, тому що змінився засновник.

Засновником тепер є наша Визирська сільська рада. Звісно, все розпочалося з бюджету, оскільки це важливо для існування закладу.    Проводилися засідання бюджетних комісій, на які було запрошено керівництво усіх закладів освіти. Кожен з нас розповів про свої потреби, їх першочерговість. І за півтора місяці вже є якісь радісні зміни, розпочалися роботі з організацією кошторисної документації, дуже гостро стоїть питання забезпечення безпеки життя наших дітей, бо в нас поки немає пожежної сигналізації. Ми проводимо навчання, як евакуюватися в різних ситуаціях, запрошуємо фахівців з пожежної частини, але технічна сторона теж має витримуватися, тому ми подали клопотання у відділ освіти Визирської сільради, щоб встановити в приміщеннях школи пожежну сигналізацію. Це дуже великі кошти, і тому це питання стільки років не могло вирішитися коштом бюджету райради, де було зареєстровано 30 шкіл, і кожна зі своїми проблемами. А зараз вже зроблені обміри, проведено консультації з фахівцями, які будуть проводити цю сигналізацію, і ми сподіваємось, що незабаром це буде виконано. Для ідеального стану нам потрібна обробка горища спеціальними протипожежними засобами та встановлення громовідводів. Також потрібно капремонт огорожі навколо школи і вентиляція - перевірка її стану та ремонт. На це теж кошти закладено, і робота розпочалася. Радує те, що все це не відкладається в довгу скриню, якщо потрібно, дякуючи депутатам і голові сільради, все робиться одразу. Також на першому місці стоїть питання харчування учнів 1-4 класів і дітей пільгових категорій всіх класів. Нам треба збільшити вартість харчування, вже змінено постачальників продуктів на більш якісних, тому що на це передбачені кошти. Зараз на одну дитину закладено 15,5 грн в день. Це вдвічі більше, ніж раніше. Я думаю, що з 1 вересня ми взагалі введемо нову систему харчування, яка зараз застосовується в Україні. 

  - Тобто бюджет громади, який прийнято 1 січня, змінює Ваше життя і Ви це вже відчуваєте?

Так, є зміни. Попереду нас чекає період оздоровлення, а це означає виділення коштів на путівки для дітей соціальних категорій, причому ця сума збільшилася. Це буде в оздоровчому таборі, але зараз поки я не можу сказати, в якому саме. Наші діти відпочивали в Миколаєві у таборі "Дельфін" два роки поспіль, їм дуже подобається, тому, сподіваюсь, ми залишимо домовленості з цим табором. Також при школі буде, як завжди, створено пришкільний табір, де діти щодня знаходитимуться до 15:00, вони тут харчуються, протягом дня проводяться різні виховні заходи. І також в цей період збільшені видатки на харчування дітей, це 18 грн на одну дитину. Крім того, я запропонувала, і колеги мене підтримали, що задля того, аби діти, після закінчення вишів у місті, поверталися до села, треба домовитися з підприємствами, які розташовані на території громади, та відвозити дітей на екскурсії, щоб вони бачили, чим живе громада і які тут є перспективи. Це така міні-профорієнтаційна робота. Кожного року ми виїжджаємо на підприємство ТІС, на контейнерний термінал, там роблять для дітей шикарні екскурсії, навіть дозволяють посидіти в тих величезних машинах біля причалів, розповідають, як це все працює, тобто вони бачать роботу самого підприємства. Також ми неодноразово відвідали підприємство "ОНІС", де виготовляють наш відомий паштет, були на конефермі, яка знаходиться у нас в селі. Крім того, відвідували і амбулаторію, і бібліотеку, Будинок культури, пожежну частину, де нам навіть зробили міні-пожежу, що було дуже цікаво для дітей, кожен з них з вогнегасником мав змогу потушити вогонь, щоб вони вміли цим користуватися. Вони залізали на машину, усі були в захваті. В нас залишається премія, у розмірі 500 грн. Ми кожного року за програмою сільської ради "Обдаровані діти" надавали її дітям, які мали перемоги районного та обласного рівня. Це відбувалося на святі останнього дзвоника, коли голова сільради урочисто вітав переможців. Ми цю ініціативу втілюємо в інші школи громади, бо це є великий стимул для дітей. Також залишили гарну ініціативу і знайшли кошти в бюджеті на підтримку у вивченні історії України. Це щорічні безкоштовні подорожі та екскурсії коштом бюджету. Для молодших учнів - по Одещині, а для старшокласників - за межами області. Крім того, в нас є фінансування на те, щоб діти брали участь у різноманітних фестивалях та конкурсах. А це ж дуже важливо, бо розвиток талантів дітей має велике значення. Тому що діти на сцені нашого Будинку культури, виступаючи в школі, беручи участь у різних фестивалях вчаться спілкуватися з іншими людьми, бути комунікабельними, вміти піднести свої таланти. Як сказав Ярослав Мудрий, наша сила в єдності. Будемо ми разом щось робити, все вийде добре, а один в полі не воїн. Тому ми працюємо і з батьками, і з громадськістю, щоб підвищувати рівень і культурний, і естетичний, і пізнавальний для наших дітей. Ось про єдність.

  - Чи склався вже такий єдиний педагогічний колектив з вчителів громади, з керівників навчальних закладів громади?

Так, ми частіше спілкуємося, працівники відділу освіти організовують семінари, тренінги, наради, де ми маємо змогу всі зустрічатися, також проводяться спільні заходи, де залучені навчальні заклади громади. Нещодавно до Дня соборності України в нас було організовано "Ланцюжок єдності", і кожна школа та дитячий садок передавали естафету один одному, знімали відеоролики, будували цей ланцюжок і в результаті змонтували один великий відеоролик, де було так гарно показано, як з’єднані всі навчальні заклади громади між собою. Також починається робота і з педагогами, заплановані спільні майстер-класи, тренінги по обміну досвідом, особливо в тому, що стосується Нової української школи. Вчителі всіх шкіл разом займаються з тренерами, де вивчають нові методики, інноваційні підходи до навчання. І позашкільна освіта буде діяти такою окремою ланкою, на це виділені кошти, і гуртки, яки мали часи занять, вони залишились. Наприклад, в нашій школі діє гурток - духовий оркестр. Всі діти там є учнями музичної школи, тобто в результаті закінчення нашої школи вони отримують і свідоцтво про закінчення музичної школи. Деякі з них і пов’язують свою подальшу долю з музикою. Минулого року наш вихованець вступив до музичного училища, цього року також один хлопчик планує поступати по класу кларнету. Крім того, в нас діє гурток аеробіки. Діти, особливо початкової школи ходять туди із задоволенням. Навчання там нестандартне, з великими м’ячами, гімнастичними палками, у формі хореографічних постанов. Цьому гуртку тільки другий рік, але вже торік на районному етапі Всеукраїнського фестивалю "Чисті роси" вони показали свої номери і навіть мали перемоги. І ми дякуємо, що нам залишили цю систему гуртків. Також діє Центр позашкільної освіти благодійного фонду ім. Олексія Ставніцера, де діти теж з задоволенням відвідують і заняття з англійської мови, декоративно-прикладних мистецтв, тенісу, футболу, психології, кому що до вподоби.

  - А є щось таке, що Ви ще бажали б зробити і які плани на наступний бюджетний рік складаєте?

Моя мрія розширити школу, тому що нам потрібні бібліотека, актова зала, спортзал, додаткові класи, бо кожного року дітей до школи приходить все більше.

  - Тоді ставимо три крапки і сподіваємось на те, що це найближчим часом буде.

Я теж вірю в це!

Запис проведено до початку карантину.

Авторка: Марина Жуковська.

Друк
Схожі новини:
Визирська ОТГ: бджільництво дуже популярне серед мешканців села Любопіль (фото)00:41
09 гру
У Визирській ОТГ організують роботу «Пунктів незламності» (фото)00:03
09 гру
Ярослава Ящук: про роботу відділу соц. захисту в воєнний час (відео)23:12
08 гру
Визирська ОТГ: представники Першотравневого ліцею взяли участь у проєкті «Квіти для школи» (фото)02:38
08 гру
У Визирській ОТГ організували «Пункти незламності» (фото)02:06
08 гру
У Визирській громаді відбулася 28 сесія сільради (фото)00:58
08 гру
Пресслужба Визирської сільської ради опублікувала список адрес «Пунктів Незламності» у громаді00:47
08 гру
Жителі Визирської громади спільними зусиллями долають складнощі з водо- та електропостачанням (фото)00:19
08 гру
Визирська ОТГ: представники Першотравневого ліцею взяли участь у проєкті «Квіти для школи» (відео)23:37
07 гру
У Визирській громаді відбулася 28 сесія сільради (відео)23:04
07 гру
Визирський сільський голова Валерій Стоілакі передав ЗСУ бензопили (фотофакт)21:28
07 гру
Визирська ОТГ: загинув воїн-герой із Першотравневого Ілля Гаврилін21:16
07 гру
У будинках культури Визирської ОТГ проходять благодійні заходи на підтримку ЗСУ20:41
07 гру
У Визирській ОТГ організують роботу «Пунктів незламності» (відео)19:29
03 гру
Валентина Харламбова: про єдиний цифровий простір у Визирській ОТГ (відео)19:02
03 гру
Вугільні брикети для твердопаливних котлів23:10
01 гру
Володимир Глазунов: попри перебої з електрикою, Лиман-ТВ продовжує свою роботу (відео)16:48
01 гру
Жителі Визирської громади спільними зусиллями долають складнощі з водо- та електропостачанням (відео)01:17
01 гру
Електро- та водопостачання у Визирській ОТГ: Валерій Стоілакі звернувся до мешканців громади (відео)00:39
01 гру
Представник РЛП «Тилігульський» поділився основними завданнями, які стоять перед вченими (фото)01:29
30 лис
У Визирській ОТГ організували «Пункти незламності» (відео)23:38
29 лис
Представники Лиман-ТВ продовжують будівництво сучасної інтернет-мережі (фото)00:45
29 лис
Керівництво Кордонської гімназії готове розпочати реалізацію проєкту Aktiv live (фото)20:14
28 лис
Визирська ОТГ: студія «Мрія» Першотравневого будинку культури відзначила своє п’ятиріччя (фото)19:24
28 лис
Попри складності воєнного часу, у Визирській ОТГ опалювальний сезон розпочався своєчасно (фото)17:50
28 лис
TOP