» » Яна Куліченко: "З моменту перепідпорядкування нашої школи Визирській ОТГ ми постійно відчуваємо позитивні зміни"

Яна Куліченко: "З моменту перепідпорядкування нашої школи Визирській ОТГ ми постійно відчуваємо позитивні зміни"

Яна Куліченко: "З моменту перепідпорядкування нашої школи Визирській ОТГ ми постійно відчуваємо позитивні зміни"

  - Яно Миколаївно, як живе зараз школа? У вас тепло, навчальний процес налагоджено. Що зараз можна розказати про цей навчальний рік?

Цей навчальний рік ми розпочали з новими ремонтами, в нас є опалення. Діти мають змогу навчатися в комфортних умовах, в затишних теплих класах. З 1 січня навчальні заклади сіл Визирка, Першотравневе, Любопіль перейшли до Визирської ОТГ. В нас є свій відділ освіти, вже оформлені нові статути, усі правові документи, змінилася назва школи, тому що змінився засновник.

Засновником тепер є наша Визирська сільська рада. Звісно, все розпочалося з бюджету, оскільки це важливо для існування закладу.    Проводилися засідання бюджетних комісій, на які було запрошено керівництво усіх закладів освіти. Кожен з нас розповів про свої потреби, їх першочерговість. І за півтора місяці вже є якісь радісні зміни, розпочалися роботі з організацією кошторисної документації, дуже гостро стоїть питання забезпечення безпеки життя наших дітей, бо в нас поки немає пожежної сигналізації. Ми проводимо навчання, як евакуюватися в різних ситуаціях, запрошуємо фахівців з пожежної частини, але технічна сторона теж має витримуватися, тому ми подали клопотання у відділ освіти Визирської сільради, щоб встановити в приміщеннях школи пожежну сигналізацію. Це дуже великі кошти, і тому це питання стільки років не могло вирішитися коштом бюджету райради, де було зареєстровано 30 шкіл, і кожна зі своїми проблемами. А зараз вже зроблені обміри, проведено консультації з фахівцями, які будуть проводити цю сигналізацію, і ми сподіваємось, що незабаром це буде виконано. Для ідеального стану нам потрібна обробка горища спеціальними протипожежними засобами та встановлення громовідводів. Також потрібно капремонт огорожі навколо школи і вентиляція - перевірка її стану та ремонт. На це теж кошти закладено, і робота розпочалася. Радує те, що все це не відкладається в довгу скриню, якщо потрібно, дякуючи депутатам і голові сільради, все робиться одразу. Також на першому місці стоїть питання харчування учнів 1-4 класів і дітей пільгових категорій всіх класів. Нам треба збільшити вартість харчування, вже змінено постачальників продуктів на більш якісних, тому що на це передбачені кошти. Зараз на одну дитину закладено 15,5 грн в день. Це вдвічі більше, ніж раніше. Я думаю, що з 1 вересня ми взагалі введемо нову систему харчування, яка зараз застосовується в Україні. 

  - Тобто бюджет громади, який прийнято 1 січня, змінює Ваше життя і Ви це вже відчуваєте?

Так, є зміни. Попереду нас чекає період оздоровлення, а це означає виділення коштів на путівки для дітей соціальних категорій, причому ця сума збільшилася. Це буде в оздоровчому таборі, але зараз поки я не можу сказати, в якому саме. Наші діти відпочивали в Миколаєві у таборі "Дельфін" два роки поспіль, їм дуже подобається, тому, сподіваюсь, ми залишимо домовленості з цим табором. Також при школі буде, як завжди, створено пришкільний табір, де діти щодня знаходитимуться до 15:00, вони тут харчуються, протягом дня проводяться різні виховні заходи. І також в цей період збільшені видатки на харчування дітей, це 18 грн на одну дитину. Крім того, я запропонувала, і колеги мене підтримали, що задля того, аби діти, після закінчення вишів у місті, поверталися до села, треба домовитися з підприємствами, які розташовані на території громади, та відвозити дітей на екскурсії, щоб вони бачили, чим живе громада і які тут є перспективи. Це така міні-профорієнтаційна робота. Кожного року ми виїжджаємо на підприємство ТІС, на контейнерний термінал, там роблять для дітей шикарні екскурсії, навіть дозволяють посидіти в тих величезних машинах біля причалів, розповідають, як це все працює, тобто вони бачать роботу самого підприємства. Також ми неодноразово відвідали підприємство "ОНІС", де виготовляють наш відомий паштет, були на конефермі, яка знаходиться у нас в селі. Крім того, відвідували і амбулаторію, і бібліотеку, Будинок культури, пожежну частину, де нам навіть зробили міні-пожежу, що було дуже цікаво для дітей, кожен з них з вогнегасником мав змогу потушити вогонь, щоб вони вміли цим користуватися. Вони залізали на машину, усі були в захваті. В нас залишається премія, у розмірі 500 грн. Ми кожного року за програмою сільської ради "Обдаровані діти" надавали її дітям, які мали перемоги районного та обласного рівня. Це відбувалося на святі останнього дзвоника, коли голова сільради урочисто вітав переможців. Ми цю ініціативу втілюємо в інші школи громади, бо це є великий стимул для дітей. Також залишили гарну ініціативу і знайшли кошти в бюджеті на підтримку у вивченні історії України. Це щорічні безкоштовні подорожі та екскурсії коштом бюджету. Для молодших учнів - по Одещині, а для старшокласників - за межами області. Крім того, в нас є фінансування на те, щоб діти брали участь у різноманітних фестивалях та конкурсах. А це ж дуже важливо, бо розвиток талантів дітей має велике значення. Тому що діти на сцені нашого Будинку культури, виступаючи в школі, беручи участь у різних фестивалях вчаться спілкуватися з іншими людьми, бути комунікабельними, вміти піднести свої таланти. Як сказав Ярослав Мудрий, наша сила в єдності. Будемо ми разом щось робити, все вийде добре, а один в полі не воїн. Тому ми працюємо і з батьками, і з громадськістю, щоб підвищувати рівень і культурний, і естетичний, і пізнавальний для наших дітей. Ось про єдність.

  - Чи склався вже такий єдиний педагогічний колектив з вчителів громади, з керівників навчальних закладів громади?

Так, ми частіше спілкуємося, працівники відділу освіти організовують семінари, тренінги, наради, де ми маємо змогу всі зустрічатися, також проводяться спільні заходи, де залучені навчальні заклади громади. Нещодавно до Дня соборності України в нас було організовано "Ланцюжок єдності", і кожна школа та дитячий садок передавали естафету один одному, знімали відеоролики, будували цей ланцюжок і в результаті змонтували один великий відеоролик, де було так гарно показано, як з’єднані всі навчальні заклади громади між собою. Також починається робота і з педагогами, заплановані спільні майстер-класи, тренінги по обміну досвідом, особливо в тому, що стосується Нової української школи. Вчителі всіх шкіл разом займаються з тренерами, де вивчають нові методики, інноваційні підходи до навчання. І позашкільна освіта буде діяти такою окремою ланкою, на це виділені кошти, і гуртки, яки мали часи занять, вони залишились. Наприклад, в нашій школі діє гурток - духовий оркестр. Всі діти там є учнями музичної школи, тобто в результаті закінчення нашої школи вони отримують і свідоцтво про закінчення музичної школи. Деякі з них і пов’язують свою подальшу долю з музикою. Минулого року наш вихованець вступив до музичного училища, цього року також один хлопчик планує поступати по класу кларнету. Крім того, в нас діє гурток аеробіки. Діти, особливо початкової школи ходять туди із задоволенням. Навчання там нестандартне, з великими м’ячами, гімнастичними палками, у формі хореографічних постанов. Цьому гуртку тільки другий рік, але вже торік на районному етапі Всеукраїнського фестивалю "Чисті роси" вони показали свої номери і навіть мали перемоги. І ми дякуємо, що нам залишили цю систему гуртків. Також діє Центр позашкільної освіти благодійного фонду ім. Олексія Ставніцера, де діти теж з задоволенням відвідують і заняття з англійської мови, декоративно-прикладних мистецтв, тенісу, футболу, психології, кому що до вподоби.

  - А є щось таке, що Ви ще бажали б зробити і які плани на наступний бюджетний рік складаєте?

Моя мрія розширити школу, тому що нам потрібні бібліотека, актова зала, спортзал, додаткові класи, бо кожного року дітей до школи приходить все більше.

  - Тоді ставимо три крапки і сподіваємось на те, що це найближчим часом буде.

Я теж вірю в це!

Запис проведено до початку карантину.

Авторка: Марина Жуковська.

Друк
Схожі новини:
Позачергова сесія в Визирці розглянула низку фінансових питань (фото)12:00
11 лип
Світлана Дідоводюк: «Бути членом «Команди розвитку» почесно»10:00
11 лип
Керівництво Визирської сільради привітало Олену Козьміну з днем народження (фото)17:18
10 лип
Депутати Визирської сільради вирішили направити до Дмитрівської школи понад 1 млн грн (фото)15:14
10 лип
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
TOP