На початку літа 2019 року до фахівців по відеоспостереженню звернувся заступник сільського голови Визирської сільради з питань житлово-комунального господарства Вадим Рошка з проханням поліпшити якість матеріалів отриманого відеознімання. Камери спостереження, які встановлені у Визирці, зафіксували, як вночі заїжджий автолюбитель викопує з місцевої клумби недавно висаджені ялівки. Номер машини та особу порушника розгледіти було неможливо. Цей випадок згадався, коли фахівці побували у Києві на презентації програми "Безпечне місто", яка успішно працює в столиці та є частиною проєкту "Київ смарт сіті". Завдяки впровадженню цієї програми можливо у будь-який час доби визначити номер автомобіля, та навіть обличчя водія. Можливості аналітичного центру такі, що за невеликий проміжок часу можна дізнатися за яким маршрутом пересувався цей автомобіль протягом декількох днів, якщо він був у Києві та багато іншого.
Аналітичний центр відеоспостереження допомагає дорожнім службам боротися з заторами. Розуміючи пікове навантаження на різних магістралях можна розумно перерозподіляти транспортні потоки, наприклад, змінюючи алгоритм роботи світлофорів. При необхідності, камера трафіку дорожнього руху може фіксувати автотранспорт за кольором та габаритами. Для співробітників силових відомств інколи буває необхідним встановити маршрути пересування автомобілів за певними номерами. Як тільки номер десь зафіксувався, будується трек-лист за яким маршрутом автомобіль їхав, пояснює очільник КП.
Важливою опцією Київського аналітичного центру відеоспостереження є і трекінг роботи міського муніципального транспорту.
Ще одна опція, яка є у розпорядженні ситуаційного центру відеоспостереження міста Київ - детекція осіб. Такі камери розташовані на вході-виході станції метро, на залізничному вокзалі, в центрі міста.
В арсеналі центру є роботизовані камери, які встановлені в місцях найбільшого скупчення людей. Камери мають 36-кратне оптичне збільшення та ще 250-кратне цифрове збільшення. Камера наділена аналітикою до детекції осіб та визначенням скупчення людей, наприклад, сигналізує, коли в групі понад 8 осіб.
Важко в реальному часі стежити за роботою такої кількості моніторів, тому існує автоматичний режим, виходячи із завдань, поставлених ситуаційним центром. Наприклад, міські пам'ятники знаходяться під охоронним куполом.
Система відеоспостереження з потужним аналітичним центром та власною оптоволоконною мережею була побудована за 2,5 роки та коштувала приблизно 600 млн грн. Обслуговування ситуаційного центру у 2019 році київським платникам податків обійшлося у 8,5 млн грн.