До 1 січня 2013 року право власності на землю підтверджував державний акт на право власності на земельну ділянку, а право користування - державний акт на право постійного користування землею. До того часу кадастровий номер земельної ділянки не зазначався. Якщо такі документи видано до 1 січня 2013, вони залишаються дійсними й замінювати їх не потрібно.
Присвоїти кадастровий номер земельній ділянці необхідний, якщо:
- потрібно укласти угоду про перехід права власності на ділянку;
- потрібно оформити право власності на нерухомість (будинок, гараж, будь-яка споруда), яка розташована на земельній ділянці;
- потрібно продати ділянку.
Наразі відбувається процес наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки. Уніфікована система кадастрових номерів гарантує захист права особи на землю. Кадастровий номер - це індивідуальна послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації та зберігається за нею протягом усього часу існування.
Державна реєстрація ділянок, право власності на які виникло до 2004 року, здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки на місцевості за заявою їх власників або користувачів. Така документація виготовляється землевпорядними організаціями.
З порядком державної реєстрації земельних ділянок можна ознайомитись на порталі Головного управління Держгеокадастру.
За матеріалами Державного геокадастру в Одеській області.