» » ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

  На об'єктах ТІС вмінню зводити втрати до мінімуму приділяється прицільна увага. З цією метою на виробництві з недавніх пір впроваджена методологія Lean.Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

Щоб було зрозуміліше, будемо називати його дбайливим виробництвом. Його завдання - усунення всіх видів втрат: в постачанні, логістичних ланцюжках, матеріальних відносинах всередині компанії та з зовнішніми підрядниками, при експлуатації машин і механізмів, в роботі інфраструктурних об'єктів тощо. Виникають вони практично щодня, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  З багатьма з втрат, розповідає фахівець, люди так часто стикаються, що звикли та не звертають уваги. Створюється враження, що такі втрати несуттєві для бізнесу в цілому, тому як в окремо не сильно впливають на якийсь процес, але в сумі вони досить значні. У ТІС відбувається безліч процесів по переміщенню вантажів, обслуговування потужностей та інше, тому будь-яка маленька втрата в сукупності з іншими призводить до втрати часу, грошей і цінності бізнесу для клієнта.

Багато компаній взагалі цим не займаються: не бачать в цьому сенсу або просто не хочуть, поки бізнес і так приносить дохід. Наша компанія працює з максимальною інтенсивністю, і акціонери дійшли висновку, що потрібно не тільки нарощувати потужності, а й максимально ефективно їх використовувати, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Торік на підприємстві зосередилися на тому, що гальмує щоденні процеси, тому, наприклад, зробили розмітку на ТІС-КТ. Це була ініціатива співробітників, оформлена за методологією дбайливого виробництва. Акціонери виділили інвестиції. Зараз триває розмітка контейнерного складу, підкранових колій, траєкторій руху. Це істотно полегшує транспортування вантажів від складських територій до причальних і назад.

Є ще один проєкт. Після аналізу процесів, пов'язаних з відстоєм автомобілів, операційне керівництво прийняло рішення розширити дорожнє полотно. Ми не створили окремі майданчики, а стали ефективно використовувати наявні. Це і є дбайливе виробництво. Ми провели низку зустрічей з усіма учасниками процесів, схематично промальовані всі потоки на контейнерному терміналі. На першій зустрічі всі були здивовані, наскільки ми не проінформовані про діяльність сусіднього підрозділу. На шостій зустрічі у нас з'явилася карта потоків, використовуючи яку, виробничники змогли добитися великих результатів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Проаналізувавши процеси, фахівці виявили нестачу транспорту, і керівництво додало відсутніх ресурсів. У цьому році на ТІС планують перерахувати та визначити потужність обладнання контейнерного термінала й підвищити ефективність роботи, скориставшись інструментом картування потоків і створення цінності. Відштовхуватися вирішено від конкретних номенклатур вантажів, враховуючи технологічні особливості перевалки. Алгоритм, як повинно бути, фахівці передадуть керівництву, потім разом визначать, чому це неможливо зараз, і розроблять заходи щодо усунення проблем.

Тут ми підходимо до переосмислення поняття "проблема". Проблема - це не означає "все погано". Якщо ми її бачимо та усвідомлюємо, це добре. Це означає, що ми можемо її вирішити, і стане краще, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Менеджер поскаржився, що, на жаль, в нашій країні по-старому готують фахівців, орієнтованих на результат "незважаючи ні на що" і "всупереч". А завдання досягти результату, взаємовигідного для компанії та працівника, зазвичай виходить від бізнесу. Але і в цьому шаблоні є зрушення. Наприклад, з'являлися, спочатку як невеликі факультативні, кафедри проєктного управління. Зараз це вже повноцінні кафедри в національних університетах, дуже популярні, з великою кількістю студентів і викладачами-практиками. Також буде і з дбайливим виробництвом, впевнений Дмитро Муратов.

  Він додав, що такі міжнародні компанії, як PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young, пропонують навчання дбайливого виробництва, статистичному аналізу за методологією Lean Six Sigma, проєктного управління. У них працюють люди з досвідом успішної реалізації проєктів у великих компаніях. Вчитися у них дуже цікаво.

Я сам закінчив академію PwC по предмету Lean Six Sigma. Ця концепція глибше, ніж дбайливе виробництво, вона працює не тільки з втратами, але і з якістю процесів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Крім того, співробітник відділу регулярно підвищує свою кваліфікацію на міжнародних профільних конференціях. Одна з таких - Міжнародна конференція LeanForum, організована PricewaterhouseCoopers. Щорічно в грудні в Києві експерти світового рівня представляють кейси та майстер-класи. Серед них першопрохідці Lean в Україні: "Метінвест", ДТЕК, "Інтерпайп" "ArcelorMittal Кривий Ріг". Вони дають не теорію, а діляться своїм досвідом, зазначив фахівець.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.

Друк
Відключення електропостачання у селі Красносілка16:25
23 тра
Першотравневе: спортивний клуб "Бушинкан" відновив свої заняття на місцевому стадіоні (фото)15:56
23 тра
Децентралізація: Визирська ОТГ збереже інфраструктуру Кордонської сільради (фото)15:26
23 тра
Соціальний проєкт на 30 тис. гривень. У Доброславі оголосили конкурс молодіжних соціальних проєктів11:00
23 тра
День вишиванки: роботи майстринь, які надихають зайнятися народним, але дуже сучасним видом творчості (фото)18:16
22 тра
Маршрутне сполучення Доброслав - Одеса відновлено18:10
22 тра
Загальна сума ймовірних втрат посівів від засухи складає понад 320 млн грн (фото)16:57
22 тра
Оксана Третьякова: "Канал лиман-море врятував Тилігул"15:26
22 тра
Пацієнт може сам обрати лікаря. Головна умова вибору - контракт лікарні з НСЗУ (фото)13:33
22 тра
Через необережну поведінку з вогнем ландшафтні пожежі влітку вимірюють гектарами (фото)12:57
22 тра
Розпочато ремонт спортивно-оздоровчого комплексу у Доброславі (фото)12:21
22 тра
У Красносільській ОТГ питання соціального захисту вирішують у скорочені строки, завдяки програмі "Соціальна громада” (фото)10:47
22 тра
У Визирській громаді є вишиванка, якій понад 300 років (фото)19:24
21 тра
У Сербківській та Новомиколаївській школах проводиться капремонт (фоторепортаж)17:47
21 тра
Рятувальники Лиманського району отримали засоби індивідуального захисту16:35
21 тра
Лиманський район відзначає День вишиванки (фоторепортаж, відео)15:50
21 тра
Визирська громада дивує: День вишиванки в ОТГ відзначили онлайн (відео)14:08
21 тра
Село Кордон може стати осередком розвитку зеленого туризму (фото)12:00
21 тра
На Тилігульському лимані триває період гніздування птахів (фото)11:00
21 тра
Відвідати Дубаї не покидаючи Україну. В Доброславі розпочали реалізацію проєкту благоустрою озера (фото)10:10
21 тра
"За" Визирську ОТГ: мешканці Лиманського району рекомендують об'єднання з Визирською громадою (фото)19:40
20 тра
Вирішено остаточно - транспорт поїде. Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня18:00
20 тра
Одеські піротехніки знищили 18 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни15:59
20 тра
З 22 травня поїде транспорт, а з 25 числа запрацюють дитячі садочки (фото)13:59
20 тра
21 травня відбудеться засідання Визирської сільської ради13:50
20 тра
TOP