» » ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

  На об'єктах ТІС вмінню зводити втрати до мінімуму приділяється прицільна увага. З цією метою на виробництві з недавніх пір впроваджена методологія Lean.Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

Щоб було зрозуміліше, будемо називати його дбайливим виробництвом. Його завдання - усунення всіх видів втрат: в постачанні, логістичних ланцюжках, матеріальних відносинах всередині компанії та з зовнішніми підрядниками, при експлуатації машин і механізмів, в роботі інфраструктурних об'єктів тощо. Виникають вони практично щодня, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  З багатьма з втрат, розповідає фахівець, люди так часто стикаються, що звикли та не звертають уваги. Створюється враження, що такі втрати несуттєві для бізнесу в цілому, тому як в окремо не сильно впливають на якийсь процес, але в сумі вони досить значні. У ТІС відбувається безліч процесів по переміщенню вантажів, обслуговування потужностей та інше, тому будь-яка маленька втрата в сукупності з іншими призводить до втрати часу, грошей і цінності бізнесу для клієнта.

Багато компаній взагалі цим не займаються: не бачать в цьому сенсу або просто не хочуть, поки бізнес і так приносить дохід. Наша компанія працює з максимальною інтенсивністю, і акціонери дійшли висновку, що потрібно не тільки нарощувати потужності, а й максимально ефективно їх використовувати, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Торік на підприємстві зосередилися на тому, що гальмує щоденні процеси, тому, наприклад, зробили розмітку на ТІС-КТ. Це була ініціатива співробітників, оформлена за методологією дбайливого виробництва. Акціонери виділили інвестиції. Зараз триває розмітка контейнерного складу, підкранових колій, траєкторій руху. Це істотно полегшує транспортування вантажів від складських територій до причальних і назад.

Є ще один проєкт. Після аналізу процесів, пов'язаних з відстоєм автомобілів, операційне керівництво прийняло рішення розширити дорожнє полотно. Ми не створили окремі майданчики, а стали ефективно використовувати наявні. Це і є дбайливе виробництво. Ми провели низку зустрічей з усіма учасниками процесів, схематично промальовані всі потоки на контейнерному терміналі. На першій зустрічі всі були здивовані, наскільки ми не проінформовані про діяльність сусіднього підрозділу. На шостій зустрічі у нас з'явилася карта потоків, використовуючи яку, виробничники змогли добитися великих результатів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Проаналізувавши процеси, фахівці виявили нестачу транспорту, і керівництво додало відсутніх ресурсів. У цьому році на ТІС планують перерахувати та визначити потужність обладнання контейнерного термінала й підвищити ефективність роботи, скориставшись інструментом картування потоків і створення цінності. Відштовхуватися вирішено від конкретних номенклатур вантажів, враховуючи технологічні особливості перевалки. Алгоритм, як повинно бути, фахівці передадуть керівництву, потім разом визначать, чому це неможливо зараз, і розроблять заходи щодо усунення проблем.

Тут ми підходимо до переосмислення поняття "проблема". Проблема - це не означає "все погано". Якщо ми її бачимо та усвідомлюємо, це добре. Це означає, що ми можемо її вирішити, і стане краще, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Менеджер поскаржився, що, на жаль, в нашій країні по-старому готують фахівців, орієнтованих на результат "незважаючи ні на що" і "всупереч". А завдання досягти результату, взаємовигідного для компанії та працівника, зазвичай виходить від бізнесу. Але і в цьому шаблоні є зрушення. Наприклад, з'являлися, спочатку як невеликі факультативні, кафедри проєктного управління. Зараз це вже повноцінні кафедри в національних університетах, дуже популярні, з великою кількістю студентів і викладачами-практиками. Також буде і з дбайливим виробництвом, впевнений Дмитро Муратов.

  Він додав, що такі міжнародні компанії, як PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young, пропонують навчання дбайливого виробництва, статистичному аналізу за методологією Lean Six Sigma, проєктного управління. У них працюють люди з досвідом успішної реалізації проєктів у великих компаніях. Вчитися у них дуже цікаво.

Я сам закінчив академію PwC по предмету Lean Six Sigma. Ця концепція глибше, ніж дбайливе виробництво, вона працює не тільки з втратами, але і з якістю процесів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Крім того, співробітник відділу регулярно підвищує свою кваліфікацію на міжнародних профільних конференціях. Одна з таких - Міжнародна конференція LeanForum, організована PricewaterhouseCoopers. Щорічно в грудні в Києві експерти світового рівня представляють кейси та майстер-класи. Серед них першопрохідці Lean в Україні: "Метінвест", ДТЕК, "Інтерпайп" "ArcelorMittal Кривий Ріг". Вони дають не теорію, а діляться своїм досвідом, зазначив фахівець.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.

Друк
Частина Лиманського району 30 листопада залишиться без води14:27
28 лис
У Визирській громаді вшанували жертв голодоморів XX століття (фото)14:21
28 лис
ТІС-Руда: очищення вантажів з повагою до клієнтів13:30
28 лис
Від 300 до 5 000 грн: школярів Визирської громади заохочують премією за гарне навчання (фото)12:00
28 лис
Олег Номеровський: професія захищати Батьківщину10:30
28 лис
Сергія Гриневецького призначено головою Одеської облдержадміністрації19:07
27 лис
Жителів Першотравневого старостинського округу просять оновити документи на майно16:30
27 лис
Трояндівська школа долучилася до Всеукраїнскої акції протидії насильству15:00
27 лис
Бути громаді юридичною особою чи ні?13:50
27 лис
Новообрані депутати Визирської громади приступили до своїх обов’язків (фото)12:00
27 лис
У Визирській ОТГ розширятимуть мережу відеоспостереження (фото)10:30
27 лис
Восени для здоров’я головне — уникати переохолодження організму09:00
27 лис
Визирська ОТГ: «Команда розвитку» сприяє роботі щодо освітлення вулиць в громаді (фото)16:29
26 лис
Працівники ТІС тепер можуть перевірити свої заробітки в електронному кабінеті банку «Восток» (відео)16:00
26 лис
Розпорядником бюджетних коштів Визирської ОТГ віднині буде окремий орган (відео)15:48
26 лис
Лиманська райрада передає повноваження з управління майном громадам (відео)15:27
26 лис
Олеся Заїка: поки в інших громадах ЦНАПи тільки формуватимуть, у Визирській ОТГ вже надаються певні процедури (фото)15:00
26 лис
Транспортний вузол ТІС прийняв новий сервіс13:30
26 лис
У «Карамельки» в Крижанівці закінчуються роботи з доброустрою території (фото)12:00
26 лис
Визирська ОТГ — переможець обласного конкурсу з найкращого доброустрою (фото)10:30
26 лис
В Петрівському аграрному коледжі відзначили День гідності та свободи (фото)09:00
26 лис
У Першотравневому ЦНАПі з’явився платіжний термінал17:00
25 лис
СБУ: завдяки співпраці з ТІСом, у 2020 році затримані великі партії наркотиків з Латинської Америки15:22
25 лис
У населених пунктах Визирської ОТГ призначені старости15:09
25 лис
Виплати на поховання та роди, літнім людям та обездоленим дітям розповсюджені на поширену Визирську ОТГ (відео)14:30
25 лис
TOP