Архів
Вересень 2023 (25)
Серпень 2023 (46)
Липень 2023 (42)
Червень 2023 (46)
Травень 2023 (47)
Квітень 2023 (48)
ЛАН » Головні події дня » ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

  На об'єктах ТІС вмінню зводити втрати до мінімуму приділяється прицільна увага. З цією метою на виробництві з недавніх пір впроваджена методологія Lean.Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

Щоб було зрозуміліше, будемо називати його дбайливим виробництвом. Його завдання - усунення всіх видів втрат: в постачанні, логістичних ланцюжках, матеріальних відносинах всередині компанії та з зовнішніми підрядниками, при експлуатації машин і механізмів, в роботі інфраструктурних об'єктів тощо. Виникають вони практично щодня, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  З багатьма з втрат, розповідає фахівець, люди так часто стикаються, що звикли та не звертають уваги. Створюється враження, що такі втрати несуттєві для бізнесу в цілому, тому як в окремо не сильно впливають на якийсь процес, але в сумі вони досить значні. У ТІС відбувається безліч процесів по переміщенню вантажів, обслуговування потужностей та інше, тому будь-яка маленька втрата в сукупності з іншими призводить до втрати часу, грошей і цінності бізнесу для клієнта.

Багато компаній взагалі цим не займаються: не бачать в цьому сенсу або просто не хочуть, поки бізнес і так приносить дохід. Наша компанія працює з максимальною інтенсивністю, і акціонери дійшли висновку, що потрібно не тільки нарощувати потужності, а й максимально ефективно їх використовувати, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Торік на підприємстві зосередилися на тому, що гальмує щоденні процеси, тому, наприклад, зробили розмітку на ТІС-КТ. Це була ініціатива співробітників, оформлена за методологією дбайливого виробництва. Акціонери виділили інвестиції. Зараз триває розмітка контейнерного складу, підкранових колій, траєкторій руху. Це істотно полегшує транспортування вантажів від складських територій до причальних і назад.

Є ще один проєкт. Після аналізу процесів, пов'язаних з відстоєм автомобілів, операційне керівництво прийняло рішення розширити дорожнє полотно. Ми не створили окремі майданчики, а стали ефективно використовувати наявні. Це і є дбайливе виробництво. Ми провели низку зустрічей з усіма учасниками процесів, схематично промальовані всі потоки на контейнерному терміналі. На першій зустрічі всі були здивовані, наскільки ми не проінформовані про діяльність сусіднього підрозділу. На шостій зустрічі у нас з'явилася карта потоків, використовуючи яку, виробничники змогли добитися великих результатів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Проаналізувавши процеси, фахівці виявили нестачу транспорту, і керівництво додало відсутніх ресурсів. У цьому році на ТІС планують перерахувати та визначити потужність обладнання контейнерного термінала й підвищити ефективність роботи, скориставшись інструментом картування потоків і створення цінності. Відштовхуватися вирішено від конкретних номенклатур вантажів, враховуючи технологічні особливості перевалки. Алгоритм, як повинно бути, фахівці передадуть керівництву, потім разом визначать, чому це неможливо зараз, і розроблять заходи щодо усунення проблем.

Тут ми підходимо до переосмислення поняття "проблема". Проблема - це не означає "все погано". Якщо ми її бачимо та усвідомлюємо, це добре. Це означає, що ми можемо її вирішити, і стане краще, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Менеджер поскаржився, що, на жаль, в нашій країні по-старому готують фахівців, орієнтованих на результат "незважаючи ні на що" і "всупереч". А завдання досягти результату, взаємовигідного для компанії та працівника, зазвичай виходить від бізнесу. Але і в цьому шаблоні є зрушення. Наприклад, з'являлися, спочатку як невеликі факультативні, кафедри проєктного управління. Зараз це вже повноцінні кафедри в національних університетах, дуже популярні, з великою кількістю студентів і викладачами-практиками. Також буде і з дбайливим виробництвом, впевнений Дмитро Муратов.

  Він додав, що такі міжнародні компанії, як PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young, пропонують навчання дбайливого виробництва, статистичному аналізу за методологією Lean Six Sigma, проєктного управління. У них працюють люди з досвідом успішної реалізації проєктів у великих компаніях. Вчитися у них дуже цікаво.

Я сам закінчив академію PwC по предмету Lean Six Sigma. Ця концепція глибше, ніж дбайливе виробництво, вона працює не тільки з втратами, але і з якістю процесів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Крім того, співробітник відділу регулярно підвищує свою кваліфікацію на міжнародних профільних конференціях. Одна з таких - Міжнародна конференція LeanForum, організована PricewaterhouseCoopers. Щорічно в грудні в Києві експерти світового рівня представляють кейси та майстер-класи. Серед них першопрохідці Lean в Україні: "Метінвест", ДТЕК, "Інтерпайп" "ArcelorMittal Кривий Ріг". Вони дають не теорію, а діляться своїм досвідом, зазначив фахівець.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.

Друк
У Визирській громаді на балансі КП «Визирське джерело» 21 генератор (відео)17:16
24 вер
У Любопільській гімназії Визирської громади відкрили «Клас безпеки» (фото)07:07
23 вер
У с. Першотравневе Визирської ОТГ підготували для жителів чергову продуктову допомогу (фото)19:51
22 вер
USAID «Говерла»: до Визирської громади було доставлено екскаватор-навантажувач Саse (відео)04:53
22 вер
«Відповідальний пішохід»: члени Молодіжної ради Визирської ОТГ нанесли попереджувальні знаки (відео)09:20
20 вер
У Любопільській гімназії Визирської громади відкрили «Клас безпеки» (відео)08:31
19 вер
Готуємо сани влітку: Валерій Стоілакі про підготовку Визирської громади до зими (відео)16:28
17 вер
У с. Першотравневе Визирської ОТГ підготували для жителів чергову продуктову допомогу (відео)16:10
17 вер
Визирська ОТГ готується до осінньо-зимового періоду (фото)22:24
16 вер
Визирська громада: навесні 2024 року у Визирці з’явиться каштанова алея (фото)22:05
16 вер
У Любопільському старостаті знову роздавали гуманітарну допомогу від Визирської сільради (фото)21:48
16 вер
У Любопільському старостаті знову роздавали гуманітарну допомогу від Визирської сільради (відео)21:46
15 вер
Співробітники КП «Визирське джерело» борються з амброзією в населених пунктах громади (фото)00:15
15 вер
Валентина Харламбова: про підготовку сфери освіти Визирської ОТГ до нового навчального року (відео)01:54
13 вер
«Обдарована дитина» 2022-2023: у Визирській громаді нагородили золотих медалістів (фото)01:19
13 вер
Визирська громада: навесні 2024 року у Визирці з’явиться каштанова алея (відео)07:52
12 вер
Визирська ОТГ готується до осінньо-зимового періоду (відео)05:17
12 вер
Визирська ОТГ: у селі Марʼянівка організували локацію для реабілітації постраждалих від війни (фото)19:52
09 вер
«Обдарована дитина» 2022-2023: у Визирській громаді нагородили золотих медалістів (відео)17:50
09 вер
На центральній площі Визирки урочисто відзначили День знань (фото)17:11
08 вер
У Любопільській гімназії урочисто відзначили День знань (фото)21:22
07 вер
У Любопільській гімназії урочисто відзначили День знань (відео)09:47
05 вер
Визирська ОТГ: у селі Марʼянівка організували локацію для реабілітації постраждалих від війни (відео)09:43
05 вер
На центральній площі Визирки урочисто відзначили День знань (відео)08:53
02 вер
У Визирській громаді активізують процеси вакцинації (фото)01:53
01 вер
TOP