Архів
Вересень 2022 (30)
Серпень 2022 (59)
Липень 2022 (53)
Червень 2022 (43)
Травень 2022 (61)
Квітень 2022 (141)
ЛАН » Головні події дня » ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

ТІС: методологія Lean дозволяє досягти результату без зайвих дій (фото)

  На об'єктах ТІС вмінню зводити втрати до мінімуму приділяється прицільна увага. З цією метою на виробництві з недавніх пір впроваджена методологія Lean.Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

Щоб було зрозуміліше, будемо називати його дбайливим виробництвом. Його завдання - усунення всіх видів втрат: в постачанні, логістичних ланцюжках, матеріальних відносинах всередині компанії та з зовнішніми підрядниками, при експлуатації машин і механізмів, в роботі інфраструктурних об'єктів тощо. Виникають вони практично щодня, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  З багатьма з втрат, розповідає фахівець, люди так часто стикаються, що звикли та не звертають уваги. Створюється враження, що такі втрати несуттєві для бізнесу в цілому, тому як в окремо не сильно впливають на якийсь процес, але в сумі вони досить значні. У ТІС відбувається безліч процесів по переміщенню вантажів, обслуговування потужностей та інше, тому будь-яка маленька втрата в сукупності з іншими призводить до втрати часу, грошей і цінності бізнесу для клієнта.

Багато компаній взагалі цим не займаються: не бачать в цьому сенсу або просто не хочуть, поки бізнес і так приносить дохід. Наша компанія працює з максимальною інтенсивністю, і акціонери дійшли висновку, що потрібно не тільки нарощувати потужності, а й максимально ефективно їх використовувати, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Торік на підприємстві зосередилися на тому, що гальмує щоденні процеси, тому, наприклад, зробили розмітку на ТІС-КТ. Це була ініціатива співробітників, оформлена за методологією дбайливого виробництва. Акціонери виділили інвестиції. Зараз триває розмітка контейнерного складу, підкранових колій, траєкторій руху. Це істотно полегшує транспортування вантажів від складських територій до причальних і назад.

Є ще один проєкт. Після аналізу процесів, пов'язаних з відстоєм автомобілів, операційне керівництво прийняло рішення розширити дорожнє полотно. Ми не створили окремі майданчики, а стали ефективно використовувати наявні. Це і є дбайливе виробництво. Ми провели низку зустрічей з усіма учасниками процесів, схематично промальовані всі потоки на контейнерному терміналі. На першій зустрічі всі були здивовані, наскільки ми не проінформовані про діяльність сусіднього підрозділу. На шостій зустрічі у нас з'явилася карта потоків, використовуючи яку, виробничники змогли добитися великих результатів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Проаналізувавши процеси, фахівці виявили нестачу транспорту, і керівництво додало відсутніх ресурсів. У цьому році на ТІС планують перерахувати та визначити потужність обладнання контейнерного термінала й підвищити ефективність роботи, скориставшись інструментом картування потоків і створення цінності. Відштовхуватися вирішено від конкретних номенклатур вантажів, враховуючи технологічні особливості перевалки. Алгоритм, як повинно бути, фахівці передадуть керівництву, потім разом визначать, чому це неможливо зараз, і розроблять заходи щодо усунення проблем.

Тут ми підходимо до переосмислення поняття "проблема". Проблема - це не означає "все погано". Якщо ми її бачимо та усвідомлюємо, це добре. Це означає, що ми можемо її вирішити, і стане краще, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Менеджер поскаржився, що, на жаль, в нашій країні по-старому готують фахівців, орієнтованих на результат "незважаючи ні на що" і "всупереч". А завдання досягти результату, взаємовигідного для компанії та працівника, зазвичай виходить від бізнесу. Але і в цьому шаблоні є зрушення. Наприклад, з'являлися, спочатку як невеликі факультативні, кафедри проєктного управління. Зараз це вже повноцінні кафедри в національних університетах, дуже популярні, з великою кількістю студентів і викладачами-практиками. Також буде і з дбайливим виробництвом, впевнений Дмитро Муратов.

  Він додав, що такі міжнародні компанії, як PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young, пропонують навчання дбайливого виробництва, статистичному аналізу за методологією Lean Six Sigma, проєктного управління. У них працюють люди з досвідом успішної реалізації проєктів у великих компаніях. Вчитися у них дуже цікаво.

Я сам закінчив академію PwC по предмету Lean Six Sigma. Ця концепція глибше, ніж дбайливе виробництво, вона працює не тільки з втратами, але і з якістю процесів, - Дмитро Муратов, менеджер проєктів дбайливого виробництва ТІС-КТ.

  Крім того, співробітник відділу регулярно підвищує свою кваліфікацію на міжнародних профільних конференціях. Одна з таких - Міжнародна конференція LeanForum, організована PricewaterhouseCoopers. Щорічно в грудні в Києві експерти світового рівня представляють кейси та майстер-класи. Серед них першопрохідці Lean в Україні: "Метінвест", ДТЕК, "Інтерпайп" "ArcelorMittal Кривий Ріг". Вони дають не теорію, а діляться своїм досвідом, зазначив фахівець.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.

Друк
Соц. захист, виконання бюджету та підготовка до зими: у Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (відео)11:47
24 вер
Визирська ОТГ: у селах Визирка та Першотравневе встановлять стаціонарні сповіщувачі на випадок НС (фото)21:53
23 вер
Керівництво Визирської громади проводить профілактичні заходи проти COVID-19 (фото)15:09
23 вер
Визирська ОТГ: у селах Визирка та Першотравневе встановлять стаціонарні сповіщувачі на випадок НС (відео)12:16
22 вер
У Визирській ОТГ провели благодійний захід на підтримку ЗСУ (фото)18:14
21 вер
Керівництво Визирської громади проводить профілактичні заходи проти COVID-19 (відео)13:24
21 вер
«Я маю бути там, де від мене буде найбільша користь», — прикордонник Сергій Дідик14:54
20 вер
Катерина Кушнір: «У воєнний час ми акцентували увагу на підтримці мешканців громади й допомозі ЗСУ» (відео)12:31
20 вер
З початку війни Визирська громада прийняла близько 500 внутрішньо переміщених осіб (фото)11:13
19 вер
У Визирській ОТГ провели благодійний захід на підтримку ЗСУ (відео)10:22
19 вер
Завдяки БФ Олексія Ставніцера газета «Слава хлібороба» продовжує інформувати мешканців Лиманщини (відео)14:49
16 вер
У Дмитрівському старостаті зловмисники незаконно вирубують дерева у лісосмугах (відео)14:18
16 вер
У Визирці проведуть ремонт покриття двох вулиць (фото)15:24
15 вер
Визирська ОТГ: у Дмитрівському будинку культури та старостаті планують облаштувати санвузол (відео)14:09
15 вер
У Визирці проведуть ремонт покриття двох вулиць (відео)22:00
13 вер
З початку війни Визирська громада прийняла близько 500 внутрішньо переміщених осіб (відео)21:33
13 вер
Калинівська гімназія Визирської ОТГ працює в онлайн форматі (відео)21:21
13 вер
Президент Ротарі клубу «Wien-Nordost» Філіп Боцента (відео)11:12
13 вер
Крістіна Коротких: роль «Агенції сталого розвитку Визирської СТГ» в житті громади (відео)23:27
12 вер
Директорці Першотравневого ліцею присвоїли почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (фото)19:30
09 вер
На сесії Визирської сільради депутати вирішували низку нагальних проблем (фото)12:22
09 вер
Директорці Першотравневого ліцею присвоїли почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (відео)16:46
08 вер
У ході виконкому Визирської сільради розглянули 13 питань (фото)14:51
07 вер
Визирська ОТГ: у Любополі провели роботи з реконструкції вежі Рожновського (фото)14:26
07 вер
У Визирській ОТГ провели педагогічну конференцію «Освіта громади — перспективи та виклики» (фото)15:20
06 вер
TOP