Під час карантину не обов’язково піддаватися паніці. Краще провести цей період з користю та задоволенням. Наприклад, відвідувати найвідоміші музеї світу, у кожному залі залишаючись стільки, скільки бажаєш, без годин праці та натовпу туристів.
Одне з таких місць - Версальський палац. Палацові історії, наукові досягнення, мода та стиль тих часів, а також усі експонати крупним планом, захоплюючі тексти та 3D-тур. Правда, в ньому супровід гіда передбачено тільки англійською з французькими субтитрами.
В мережі відкрито дві онлайн-експозиції музею Ван Гога. Всього у чотирьох залах зібрано 164 роботи майстра. Це вся його спадщина.
Курсор слухняно йде за рухом мишки, відкриваючи відвідувачу усі куточки музею Британська галерея Тейт - художній музей у Лондоні, також відкриває свої онлайн двері.
Тут також є можливість пройтися по залах за курсором, і, крім того, є онлайн виставки та кілька статей.
У списку місць, які можна відвідати цими днями, - Театр-музей сюрреаліста Сальвадора Далі в Каталонії. Тут зібрана найбільша у світі колекція творів майстра.
Музей мистецтва "Метрополітен" вважається одним з найбільших і четвертим за відвідуваністю художнім музеєм світу. Але завдяки карантину і інтернету, його також можна відвідати без зайвих туристів поруч. Погодьтеся, 200 тис. 807 експонатів краще розглядати наодинці.
Ще один музей у США, єдиний у світі, розташований у Вашингтоні - Національний музей жінці у мистецтві. Тільки тут можна побачити виключно ті мистецькі твори, які були створені виключно жінками. Усі ці скарбниці зібрано на сайті facenews.
Україна теж пропонує відвідати музеї в онлайн спосіб.
У проєкті "Україна Incognita" тур можна пройти двома мовами. Причому це унікальна можливість завітати навіть у ті місця, де ніколи у житті бути не планував і навряд чи доїдеш у реальності. Кожен розділ сайту пропонує впізнати детальніше про сам музей та долучитися до віртуальної екскурсії у супроводі гіда. Але ті, хто більш полюбляє текстові варіанти, теж будуть задоволені контентом. Зібрані тут також і інші цікаві історичні матеріали.
Наприклад, розповідається, з чого складається вертеп і що це таке. Нині проєкт пропонує більше ніж 30 екскурсій країною.
В Україні також є віртуальні тури музеями просто неба. Ці онлайн-подорожі супроводжує аудіо-гід трьома мовами. Відвідувачу представлено 7 музеїв - Мамаєва слобода і Національний музей народної архітектури та побуту України у Києві, Музей народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" у Львові, аналогічний музей Середньої Наддніпрянщини у Переяслав-Хмельницькому і ще один такого ж напрямку в Ужгороді. Також своїми скарбами діляться музеї Чигирина - Резиденція Богдана Хмельницького та Запоріжжя - Запорізька Січ.
А ось Львівщина підготувала онлайн екскурсії по 25 своїм музеям. Цей інтерактивний проєкт "Відвідай" ініційований облдержадміністрацією майже рік тому.
В Одесі теж є місця, які можна відвідати, не виходячи з дому. Наприклад, пропонує детальні екскурсії Одеський художній музей. Щопонеділка та щоп’ятниці о 15:00 гостей чекають на по зальних тематичних екскурсіях. Розклад подій розташовано на сторінці музею у Facebook.