Показати меню
» » Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину

Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину

Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину

  Вилківська ОТГ, з моменту свого створення, однією з перших в Україні почала займатися збереженням історико-культурної спадщини. Крім цього, за останні півтора року відремонтовано Вилківський центральний будинок культури та бібліотека. У 2019 році створюється Єдиний бібліотечний суспільний простір. Безперечною перлиною історії краю є виставка-колекція художника Олександра Шаронова.

Олександр Шаронов

Після Московської Академії мистецтв я займався живописом. У 2002 році у двох невеликих залах у мене відкрилася персональна виставка. Я спеціально розшукував місцевих жителів липован і писав їх портрети. Тут зібрані тільки цікаві типажі людей - старообрядці з бородами. Багато з картин я виміняв на експонати. За 17 років моя виставка з Вилківської картинної галереї переросла в краєзнавчий музей. Колекція поширювалася коштом покупок предметів побуту й археологічних знахідок. Є експонати епохи бронзи, яким чотири тисячі років. Постійно підтримую контакти з науковими співробітниками Одеського історико-краєзнавчого музею. Багато з моїх знахідок стали основою для їх наукових робіт, - розповів художник-колекціонер Олександр Шаронов.

Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину.  Гордість експозиції - човен запорожців "каюк". Його відновлено ​​і реконструйовано на базі старого човна, знайденого в дунайських плавнях. Оснащений косим латинським вітрилом, гарматою і якорями. На човні зберігається цілий арсенал зброї запорожців Задунайської Січі: мушкети, пістолі, шаблі. Цей, як і багато інших експонатів, розповідає про історію краю та унікальне минуле міста Вилкове.

Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину.Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину.

Як тільки ми стали об'єднаною територіальною громадою, нами за півтора року було зроблено для культури Вилкове більше, ніж за всі 27 років Незалежної України. Ця виставка - унікальне надбання історії та культури Придунав'я. Через те, що туризм у нас поки тільки нарощує обороти, виставка активно відвідується тільки в літній період року. Для того щоб підтримати Олександра Шаронова, йому відданий весь другий поверх Будинку культури Вилкове в оренду за символічну плату - 1 гривню в рік. На 2020 рік у нас заплановано створення міського музею Вилкове. Олександр Шаронов створював експозицію на базі своєї авторської виставки живопису, археологічних знахідок і артефактів. А для того, щоб створити міський музей, важливо дотримуватися законодавства. Для цього всі експонати повинні бути передані на баланс ОТГ. Тому ми поки готуємо завершення ремонту всієї будівлі та приміщень для його експозиції, - говорить Микола Дзядзін, голова Вилківської ОТГ.

Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину.Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину.Історія краю в експозиції. Як Вилківська ОТГ зберігає історико-культурну спадщину.  Колорит місцевості та пишність дунайських пейзажів, бойовий дух козацтва і сила віри липован-старообрядців - все знайшло своє місце в колекції Олександра Шаронова. Син Володимир, є продовжувачем справи. А ще, за підтримки Вилківського міського голови й депутатів міської ради було виділено додатково кілька приміщень і виставкових залів. На сьогодні експозиція музею налічує понад 4000 експонатів, які розташовуються в семи залах Будинку культури Вилкове.

Друк
Від 3 до 5 тисяч - середня сума, яку батьки Лиманщини витрачають на збір школяра до 1 вересня (фото)12:00
17 сер
Викликати поліцію - в один клік. В Одеській області запрацював безкоштовний мобільний додаток (фото)11:00
17 сер
У Києві пройшов транспортний форум. Відвідали його і представники "ТІС" (фото)10:00
17 сер
Визирська громада готується до нового навчального року (фото)17:00
16 сер
Патрульні поліцейські зустрілися із малечею Лиманського району (фото)16:00
16 сер
У Лиманському районі стартувало формування Громадської ради (фото)14:53
16 сер
Повітря за гроші. Малюк з Першотравневого бореться за життя (фото)14:05
16 сер
Нова музична зала, ігровий майданчик та ремонт фасаду будівлі селищної ради. У Доброславі тривають роботи з благоустрою (фото)13:00
16 сер
На "ТІСі" нове досягнення12:00
16 сер
Першотравневе готується до святкування Дня Незалежності11:00
16 сер
"Здорове покоління - перспективне майбутнє" - один з принципів роботи Маяківської ОТГ (фото)10:00
16 сер
У Южному пройде автофестиваль15:00
15 сер
Южне відзначило свято Маковія (фото)14:17
15 сер
Відомий журналіст Лиманщини відзначив свій ювілей (фото)13:24
15 сер
Олег Кутателадзе: Європу ми побудуємо тут, де ми живемо - в Україні12:20
15 сер
Одеську область планують поділити всього на 4 райони (фото)11:00
15 сер
Що на порядку денному у депутатів Визирської сільради - розповідає Євген Бабалик (фото)10:00
15 сер
У селах Визирської громади розпочалися прийоми громадян (фото)15:14
14 сер
Южненські сімейні лікарі переймали досвід балтських колег (фото)14:00
14 сер
Маяківська громада самостійно вирішує питання освіти та медицини (фото)13:00
14 сер
Працівники "ОПЗ" мають намір їхати до Києва на мітинг (фото)12:00
14 сер
На "ТІС" студенти училища ім. Маринеско пройшли професійну практику11:00
14 сер
У Визирській сільраді створено депутатські комісії (фото)10:00
14 сер
У Любополі відроджують птахівництво (фото)15:48
13 сер
Представники Коблівської ОТГ привезли цінний досвід з Німеччини14:14
13 сер
TOP