» » "Вікінг" відкрив перед вантажами ТІС нові напрямки та перспективи

"Вікінг" відкрив перед вантажами ТІС нові напрямки та перспективи

"Вікінг" відкрив перед вантажами ТІС нові напрямки та перспективи

  "Вікінг" - це транспортний проєкт по розширенню трансконтинентальних зв'язків країн Скандинавського півострова і Чорноморського басейну. Для його реалізації потрібні були серйозні кроки з боку держави та бізнесу: спрощення процедури оформлення документів і контролю на кордоні, формування привабливою тарифної політики, відпрацювання технології організації поїзда. Роботу за проєктом почали ще в 1999 році представники залізниць і експедиторських компаній Литви, Білорусі та України. Тоді був підписаний Меморандум про розвиток транспортних відносин в рамках IX міжнародного транспортного коридору.

  У 2003 році поїзд здійснив перші перевезення. Він доставляє 20-, 30-, 40- і 45-футові універсальні, рефрижераторні та танкконтейнери. Початковий маршрут "Вікінга" був таким: Клайпеда (Литва) - Мінськ (Білорусь) - Київ / Чорноморськ/Одеса. Надалі були включені внутрішні станції України для здійснення перевезень в експортно-імпортному сполученні, зокрема, станція Чорноморська (для ТІС). Розширення мережі маршруту в міжнародному сполученні відбулося завдяки приєднанню до проєкту з 2012 до 2016 року залізниць Болгарії, Молдови, Румунії, Грузії, Азербайджану. Але найактивнішим залишається маршрут між Литвою, Білоруссю та Україною. Статистика перевезень в проєкті показує динаміку зростання протягом усього періоду.

Цей проєкт цікавий, перш за все, низькою вартістю перевезень. Залізничними адміністраціями країн-учасниць проєкту розроблена спеціальна пільгова вартість, яка набагато нижче стандартних тарифів на контейнерні перевезення. Не менш важливі фактори - фіксований графік і прискорене транзитний час. Час, за яке проходить повноскладений поїзд з Клайпеди до припортових станцій України, всього 52 години. Крім того, безпека, екологічність, а також спрощені митні та прикордонні процедури, - Олексій Якуненко, директор Одеського транспортно-логістичного центру.

  Все це досягнуто завдяки спільним діям адміністрацій залізниць, портів, вантажних і експедиторських компаній, які не просто здійснюють контроль за реалізацією проєкту, але ініціюють його подальший розвиток і просування. Одеський транспортно-логістичний центр приєднався до проєкту в листопаді 2018 року. Пілотні виряджання почали здійснюватися в червні 2019 року через Туреччину в Білорусь в рамках співпраці з великим турецьким виробником. Крім того, ведеться робота по залученню інших клієнтів, в основному, у співпраці з лінією Maersk.

  Для нас це розвиток в рамках міжнародних проєктів інтермодальних перевезень. Ми бачимо потенціал у розширенні географії курсування поїзда "Вікінг" в напрямку Каспійське море - Чорне море - Балтійське море. Особливу увагу приділяємо перспективним вантажопотокам з Туреччини, оскільки бачимо явну перевагу поїзда в порівнянні з автоперевезеннями по вартості та швидкості доставлення. Участь в даному проєкті дозволить нам реалізувати досвід організації перевезень блок-поїздами в міжнародних проєктах, - Олексій Якуненко, директор Одеського транспортно-логістичного центру.

  Одеський транспортно-логістичний центр - оператор контейнерних поїздів терміналів ТІС, які курсують по території України, але з недавнього часу - оператор поїзда комбінованого транспорту "Вікінг", який перевозить вантажі ТІС в міжнародному сполученні. Організацією перевезень контейнерів у складі поїзда "Вікінг" займається Наталя Калініна, провідний менеджер з міжнародної логістики.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №12 від грудня 2019 року.

Друк
Олег Кутателадзе: «Місто тоді забрало собі всю промислову зону, а села залишилися ні з чим»16:23
23 вер
Мешканка Першотравневого стала героїнею соціального ролика (фото)15:33
23 вер
У «БуфеТІСі» пропонують ТІСбургер (фото)15:19
23 вер
Стратегія розвитку Визирської ОТГ враховує потреби сіл, що приєднаються14:30
23 вер
Депутати Лиманщини на сесії обговорили підготовку до виборів та скоригували бюджет  (фото)14:01
23 вер
Ремонт даху у Дмитрівській школі досі не розпочато (відео)13:30
23 вер
Колектив Першотравневого НВК долучився до Всесвітнього дня прибирання (фото)13:16
23 вер
Депутати Лиманщини на сесії обговорили підготовку до виборів (відео)12:30
23 вер
Нагальною проблемою для села Ранжеве залишається реконструкція електромереж (відео)11:24
23 вер
Лиманщина: Чумацький шлях — від минувшини до сьогодення17:24
22 вер
Олег Кутателадзе: «Ми почали з одного невеликого терміналу, з часом ставши найбільшим транспортним вузлом України» (відео)16:36
22 вер
У Кінному відновили об’єкти доброустрою (фото)16:17
22 вер
Проведена інспекція ходу ремонтних робіт в освітніх закладах Доброслава (фото)15:19
22 вер
Імпорт замінили на експорт. Етапи становлення ТІС12:44
22 вер
Дмитрівський НВК поки залишається без даху (фото)12:18
22 вер
Калинівська сільрада у вирішенні проблеми доріг сподівається на допомогу Визирської ОТГ10:44
22 вер
Відбулась позачергова 45-а сесія районної ради (фото)16:30
21 вер
Олег Кутателадзе балотувався до облради заради розвитку Визирської ОТГ та порятунку Тилігульського лиману16:22
21 вер
Як починався ТІС. Цікаві факти з історії найбільшого морського транспортного вузла України15:30
21 вер
Дмитрівські школярі зможуть грати на перервах у теніс (відео)14:30
21 вер
Визирська ОТГ: «Джерело» з Першотравневого відмічає 18-ліття (відео)13:30
21 вер
Із занедбаної балки в парковий ансамбль Визирки (відео)12:42
21 вер
У Першотравневому привели до ладу майданчик біля футбольного стадіону (фото)12:17
21 вер
На чемпіонаті Одеської області доброславські боксери завоювали 19 нагород (фото)11:32
21 вер
Затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів10:28
21 вер
TOP