» » Чим економіці Визирської ОТГ загрожує внесення змін до Податкового кодексу, - експерти (фото)

Чим економіці Визирської ОТГ загрожує внесення змін до Податкового кодексу, - експерти (фото)

Чим економіці Визирської ОТГ загрожує внесення змін до Податкового кодексу, - експерти (фото)

  Створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19 призвело до скорочення низки бюджетних програм, в тому числі, й тих, що стосуються органів місцевого самоврядування. Вагомим для місцевих бюджетів стало припинення фінансування у 2020 році субвенції на підтримку розвитку ОТГ.  За інформацією юристів регіонального відділення Асоціації міст України, цьогоріч в Одеській області бюджети ОТГ мають недоотримати близько 105 млн грн даної субвенції. А згідно з рішенням Верховної Ради від 30 березня, органи місцевого самоврядування вже в березні позбавлені доходів у свої бюджети від сплати за землю та податку на нерухоме майно. Що стосується квітня 2020 року, то платникам податків надана відстрочка до 30 червня.Юрій Ямковой, регіональний консультант з юридичних питань Одеського РВ Асоціації міст України.

Всіх під одну гребінку в місцевому самоврядуванні гребти не можна. Тому що є ОТГ, які зможуть компенсувати збитки, а є громади, де зняті податки по землі та інші, фактично є такими що бюджет громади утворюють. Вони не зможуть заповнити нічим свої дірки в бюджетах", - Юрій Ямковой, регіональний консультант з юридичних питань Одеського РВ Асоціації міст України.

  Визирська ОТГ створена нещодавно, з трьох сільрад – Визирської, Першотравневої та Любопільської. Свій перший спільний бюджет у громаді розподіляли на початку 2020 року. По-перше, депутати та сільрада розробили план соціально-економічного розвитку громади на два роки, над яким працювали кілька місяців із залученням вчених-економістів.Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

Прорахувавши наш бюджет, ми побачили, що матимемо його недовиконання, бо ці податки на землю та нерухоме майно займають в його структурі 15%. При цьому органи місцевого самоврядування також виділили бюджетні кошти на заходи з запобігання епідемії коронавірусної інфекції в розмірі 1 мільйон гривень, - Наталія Сивак, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій Визирської сільради.

  Найбільшим платником податків, надходження від якого сильно впливають на бюджет Визирської сільради, є транспортний вузол ТІС. На час карантину він не припинив роботу й виплачує заробітну плату своїм співробітникам.Микита Грубов, фінансовий директор ТОВ "ТІС".

Поки дійсно справа йде так, що план сплати податків буде виконано. Як мінімум, податкові платежі до бюджетів місцевих рівнів, які пов'язані з фондом оплати праці, з податками на заробітну плату співробітників, будуть сплачуватися повною мірою, - Микита Грубов, фінансовий директор ТОВ "ТІС".

  Співзасновники ТІСу вважають, що задля збереження більшої кількості робочих місць, держава повинна допомагати тим, підприємствам, які цього потребують.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

На мою думку, підприємствам що працюють давати зараз пільги не слід. Слід дати одну тільки пільгу, і держава це зробила, ті кошти, які йдуть на благодійність потрібно звільняти від оподаткування. Це правильне рішення. Тим підприємствам, які не працюють взагалі, звичайно потрібно створити податкові канікули на той період, коли вони не працюють, в основному це малий бізнес. Що стосується Визирської громади, поки я не бачу підстав, щоб переживати за її бюджет. Тому що наші підприємства працюють сьогодні, а вони наповнюють майже 90% всього бюджету, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Він зазначив, що у Визирській громаді, з урахуванням карантинних обмежень, ведуться всі заплановані роботи з доброустрою. Це приведення до ладу об'єктів соціальної інфраструктури, будівництво та ремонт доріг. Більш масштабні проєкти можна поки відкласти.

Ми планували деякі проєкти впроваджувати в життя на умовах співфінансування, наприклад, будівництво стадіону у Визирці. Якщо так не вийде, то можливо громада це зробить своїм коштом, хай не за два, так за три роки. Адже бюджет створений для того, щоб його витрачати на розвиток ОТГ, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Фото: "ТІС-ТВ".

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Схожі новини:
Депутат Одеської облради Олег Кутателадзе зустрівся з колективом КНП «Лиманська районна лікарня» (фото)14:13
31 жов
Об'їзд приєднаних сіл Визирської громади важливий для розуміння першочергових кроків (фото)13:00
31 жов
Любопільці 40 років чекали на свою «Дорогу життя» (фото)12:35
31 жов
У Визирській ОТГ офіційно оголошено результати виборів (фото)19:23
30 жов
ТІС ділиться противоковідним досвідом15:30
30 жов
Лиманський район в «червоній зоні»15:04
30 жов
В Кордоні планують виділити житло працівнику ФАП (відео)14:34
30 жов
Асфальтування вул. Мічуріна та Київської в Першотравневому вже розпочато (відео)12:55
30 жов
У селі Зоря Труда відбувся день подарунків (фото)12:00
30 жов
На виборчій дільниці № 510495 в Першотравневому вибори пройшли в дружній обстановці (відео)11:40
30 жов
Між селами Кордонської сільради ремонтують дороги (фото)10:30
30 жов
У Калинівці пояснюють, чому так організовано пішли на вибори (фото)09:00
30 жов
У Кордонській сільраді є ФАП, але немає медпрацівника (фото)16:51
29 жов
У Визирці відбулося засідання виконавчого комітету14:00
29 жов
Опитування жителів Визирської ОТГ показує, на що сподіваються люди після виборів (фото)13:35
29 жов
Всі 13 презентацій доброславського Конкурсу молодіжних проєктів реалізовано (відео)12:47
29 жов
Між Сичавкою та Любополем можна буде проїхати по асфальтованій дорозі (відео)12:13
29 жов
За Програмою медгарантій безоплатно отримали допомогу майже 40 тисяч українців, які перенесли інсульт10:30
29 жов
Жителі Першотравневого оцінюють кроки влади по асфальтуванню вулиць (фото)09:00
29 жов
Ветерани ТІС згадують, як все починалося (відео)18:03
28 жов
Так дружно, як зараз на Київській у Першотравневому робили дороги тільки при Олександрі Янчеві (відео)17:06
28 жов
Марину Архірій вітають з перемогою16:17
28 жов
Термінал Neptune посилює карантинні заходи безпеки15:00
28 жов
У виборах взяли участь понад 37% мешканців Красносільської ОТГ (відео)14:53
28 жов
Переможець на посаду Доброславського селищного голови — Людмила Прокопечко13:55
28 жов
TOP