» » Дистанційне навчання у Южному: від недоліків до взаєморозуміння (фото)

Дистанційне навчання у Южному: від недоліків до взаєморозуміння (фото)

Дистанційне навчання у Южному: від недоліків до взаєморозуміння (фото)

  Майже два місяці школярі по всій країні вимушені навчатися дистанційно. Перехід на такий тип навчання на початковому етапі викликав чимало труднощів, як у вчителів так і в учнів. Адже у новому форматі уроки скорочені до 20 хвилин.

Була якась метушня. Ми почали судомно записувати усі завдання, передавати класним керівникам, класний керівник повинен був зробити ксерокопії, відправити в вайбер кожній дитині. Спочатку це був дуже великий об’єм, скинули так зване "простирадло". А потім прийшов наказ, з рекомендаціями, які платформи використовувати та багато пропозицій для використання в роботі, - Олена Комарова, директорка Южненського НВК (ЗОСШ №2 - Центр-ПТУ).

Тетяна Малюк, заступниця директора Южненського НВК (ЗОСШ №2 - Центр-ПТУ).

Ми у старшій школі визначились з вчителями та обрали дві онлайн платформи - Google classroom та Zoom. Це самі прості, зрозумілі та об’єктивні платформи, на яких фіксується абсолютно усе. І спілкування вчителя з учнями в стрічці, там також є всі завдання та оцінки. Там такий своєрідний електронний журнал, де видно дату завдання і коли дитина його виконала. Наприкінці діти зможуть побачити, яка у них тематична оцінка, - Тетяна Малюк, заступниця директора Южненського НВК (ЗОСШ №2 - Центр-ПТУ).

  Вчителі, які не мають можливості вести дистанційне навчання з дому, користуються технікою шкільного комп’ютерного класу. Але це одна сторона проблеми, друга - відсутність такої можливості й у деяких учнів. Як виявилося не всі діти можуть навчатися онлайн.Катерина Котельнікова, вчителька початкових класів Южненського НВК (ЗОСШ №2 - Центр-ПТУ).

На жаль, не всі мають комп’ютери, у деяких перебої з інтернетом. Для цієї категорії учнів ми розробили такий вид навчання. Ми роздруковуємо завдання, розкладаємо по файлах і діти їх забирають. У кожного учня, наприклад, 4 класу, є тека, яка постійно наповнюється, - Катерина Котельнікова, вчителька початкових класів Южненського НВК (ЗОСШ №2 - Центр-ПТУ).

  Для такої категорії теми уроків та завдання педагоги залишають на першому поверсі школи. Батьки, з дотриманням усіх правил карантину, забирають завдання, діти виконують їх вдома і повертають до школи.  Наразі усі проблеми позаду, завдяки онлайн платформам та програмам педагоги контролюють виконання домашнього завдання, спілкуються з учнями онлайн. На перший погляд, працювати стало легше, але вчителі зізнаються, що це зовсім не так.Олена Комарова, директорка Южненського НВК (ЗОСШ №2 - Центр-ПТУ).

Я, наприклад, сіла перевірити, як діти виконують завдання, з ранку і до восьмої години вечора. Часу витрачається набагато більше, десь треба прокоментувати кожному індивідуально. З іншого боку, діти теж розкриваються по-іншому, тому що вони сам на сам спілкуються з вчителем, - Олена Комарова, директорка Южненського НВК (ЗОСШ №2 - Центр-ПТУ).

  Але є ще й третій учасник процесу - це батьки, багато яких працюють на стратегічних підприємствах, що не зупинили свою роботу під час карантину. Якщо учні старших класів можуть навчатися самостійно, то молодші діти потребують присутності батьків під час онлайн уроків. Та й взагалі, думка батьків стосовно дистанційного навчання дуже неоднозначна.Ганна Студнікова, мати учениці 9-го класу.

Проблем багато - вочевидь. Навіть первісна схема навчання за допомогою вайберу та підручника не завжди зручна. Не всі діти можуть зрозуміти тему самостійно, тому потрібно дітям додатково пояснювати. І ось Google classroom зовсім не відрізняється від вайберу. Відкрив - і там теж завдання, тільки декілька вчителів виходять онлайн, аби пояснити дітям нові теми. Що стосується дистанційного навчання, це окрема тема. У нас були плани вступу після 9-го класу, відповідно діти повинні були пройти повністю програму, - Ганна Студнікова, мати учениці 9-го класу.

  Не дивлячись на більшість подоланих проблем, все одне залишилось чимало питань. Чи повернуться діти у школу в цьому навчальному році, яким чином будуть виставлені оцінки у табеля, як вони все ж таки зможуть наздогнати програму, як і коли діти будуть складати вступні іспити у вищі та технічні навчальні заклади.Юліана Горіна, учениця 4-го класу.

Спочатку я зраділа, що ввели карантин, тому що це були своєрідні канікули, але потім це затягнулося на місяці і радість потрохи зникла. У нас ввели дистанційне навчання, потрібно вставати кожний ранок. Я би вже з задоволенням повернулася до школи, мені не вистачає живого спілкування з однокласниками і я сумую за своїм класним керівником Людмилою Миколаївною, - Юліана Горіна, учениця 4-го класу.

Авторка: Олена Горіна.

Друк
Схожі новини:
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
У Сичавці на президента чекав пікет. Але він його не побачив (фото)12:00
07 лип
Президент порадів разом з Южним відкриттю стадіону (фото)11:00
07 лип
Завершується зведення нової огорожі Любопільскої школи (фото)10:00
07 лип
У Першотравневому планують підняти водонапірну башту (фото)09:00
07 лип
Жителі Доброслава перекрили трасу Р-55 (фоторепортаж)15:46
06 лип
РЛП "Тилігульський" щодня бажає доброго ранку шанувальникам (фото)14:06
06 лип
Мобільна група Визирської сільради провела чергову інспекцію магазинів (фото)13:00
06 лип
Поліціантів Лиманщини привітали з річницею НПУ (фоторепортаж)12:00
06 лип
Колектив РЛП «Тилігульський» відмічає професійне свято (фото)11:00
06 лип
Частину центральної площі Любополю вже вистелено плиткою (фото)10:00
06 лип
У Ілічанці встановлять знаки для вантажівок12:00
04 лип
У минулому сезоні термінал Neptune обробив понад 2,5 млн т зерна11:00
04 лип
Фонтанка дочекалася робіт з благоустрою (фото)10:00
04 лип
У Лиманському районі привітали зі 105-м днем народження найстарішу жительку (фото)16:12
03 лип
Громади не залежатимуть від районів: відповідний законопроєкт готовий до голосування у ВРУ14:00
03 лип
У Любополі оголосили конкурс до свята Івана Купала13:13
03 лип
У Фонтанському ЦНАПі змінено графік прийому громадян13:01
03 лип
ССД Лиманського району прозвітувала про проведення Року дитини. Прийомні та опікунські сім’ї чекають на телевізори (фото)11:00
03 лип
У Доброславі привітали з ювілеєм Надію Годину10:00
03 лип
В Іванове Красносільської ОТГ пройшли заходи до Дня боротьби з наркотиками (фото)16:46
02 лип
У Доброславі живе волонтер, що збирає за односельцями сміття14:00
02 лип
У Визирській громаді вирішили застосувати в боротьбі з амброзією комбінований метод13:00
02 лип
TOP