» » Амбулаторії сіл в Лиманському районі отримали експрес-тести на коронавірус (фото)

Амбулаторії сіл в Лиманському районі отримали експрес-тести на коронавірус (фото)

Амбулаторії сіл в Лиманському районі отримали експрес-тести на коронавірус (фото)

  Провести імуноаналіз на місці, без відправлення у лабораторію, дозволяють тести експрес-діагностики, скорочено ТЕД. В Україні поки не передбачене масове тестування населення на визначення антитіл до збудника COVID-19. Купити такий тест в аптеці дуже дорого для сім'ї з середнім достатком. Тому доставлення тестів експрес-діагностики в амбулаторії сіл Лиманського району, якій посприяв депутат обласної ради Олег Кутателадзе, за зверненням громадської організації "Команда розвитку", керівники амбулаторій сприйняли, як вагому допомогу у боротьбі з цим небезпечним захворюванням.

Дякую за ці експрес-тести. Ми тепер зможемо тестувати людей, які приходять з вірусною інфекцією, або з симптоматикою, яка може насторожувати: з задишкою, кашлем. Тепер ми можемо їх на місці протестувати, щоб розуміти як допомагати пацієнтові далі, - Ніна Деркач, завідувачка Сичавської амбулаторії.

  Коли людина заражається вірусом, його організм для боротьби з ним часто виробляє специфічну речовину - антитіла. Для кожного збудника є свої антитіла і для COVID-19 вони теж є. Наявність таких антитіл говорить про те, що людина або зараз є носієм вірусу, або хворіла їм безсимптомно раніше. А складні випадки складають 15% від числа хворих, тому багато людей можливо й не здогадаються, що перенесли в легкій формі коронавірус.Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії.

Отримання будь-яких тестів нам доцільно. Та саме такі тести здатні визначити є у людини антитіла до коронавірусу чи ні. Звичайно, для підтвердження коронавірусної інфекції потрібні, як тести на імуноглобулін до даного збудника, які нам сьогодні передав Олег Джумберович, але для повної вірогідності необхідно підтвердження ПЛР-тестів, які точно скажуть є COVID-19 або його немає, - Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії.

  Фахівець підкреслила: тест-системи не визначають наявність вірусу COVID-19, а тільки показують що цьому організму він знайом.

Наразі у всіх амбулаторіях Лиманського району облаштовані спеціальні кабінети вірусологічного навантаження. Якщо у людини ознаки респіраторного захворювання, приймання такого пацієнта проводитися з урахуванням ризику, що він може бути потенційним носієм коронавірусу COVID-19.Вадим Чекан, завідувач Першотравневої амбулаторії.

Коли приходить пацієнт, він же не говорить, що у нього COVID-19, але ми бачимо, що є специфічна симптоматика, тому проводимо такого пацієнта в кабінет вірусологічного навантаження й приймаємо його попередньо одягнувши засоби індивідуального захисту, - Вадим Чекан, завідувач Першотравневої амбулаторії.

  Експрес-тести та одноразові медичні маски найближчим часом будуть передані й в інші амбулаторії сіл округу депутата обласної ради Олега Кутателадзе. Також триває приймання заявок на екстрену допомогу від благодійного фонду імені Олексія Ставніцера.Світлана Дідоводюк, представниця депутатської групи "Команда розвитку" Визирської сільради.

Ми попереджали, що звертатися до фонду під час карантину доцільно тільки у випадках потреби екстреної допомоги на лікування, що вимагає певних витрат. За цей час ми вже допомогли п'яти жителям наших сіл і ще п'ять заяв знаходяться на розгляді, - Світлана Дідоводюк, представниця депутатської групи "Команда розвитку" Визирської сільради.

  За інформацією медиків, кількість звернень в медзаклад з симптомами ГРЗ зараз різко скоротилася, як це зазвичай й буває в кінці квітня.Ніна Деркач, завідувачка Сичавської амбулаторії.

Грип пройшов, немає великої кількості звернень, але ми завжди запитуємо пацієнтів, може хтось повернувся з-за кордону або були контакти з хворими на коронавірус, - Ніна Деркач, завідувачка Сичавської амбулаторії.

  Що стосується експрес-систем, то варто пам'ятати, навіть якщо у людини є наявність антитіл, це не означає, що в неї вироблено стійкий імунітет проти хвороби. За даними ВООЗ стійкий імунітет виникає при загальній вакцинації, тому варто поберегти себе, поки не буде розроблена ця вакцина.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Світлана Дідоводюк: «Бути членом «Команди розвитку» почесно»10:00
11 лип
Керівництво Визирської сільради привітало Олену Козьміну з днем народження (фото)17:18
10 лип
Депутати Визирської сільради вирішили направити до Дмитрівської школи понад 1 млн грн (фото)15:14
10 лип
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
У Сичавці на президента чекав пікет. Але він його не побачив (фото)12:00
07 лип
TOP