» » Амбулаторії сіл в Лиманському районі отримали експрес-тести на коронавірус (фото)

Амбулаторії сіл в Лиманському районі отримали експрес-тести на коронавірус (фото)

Амбулаторії сіл в Лиманському районі отримали експрес-тести на коронавірус (фото)

  Провести імуноаналіз на місці, без відправлення у лабораторію, дозволяють тести експрес-діагностики, скорочено ТЕД. В Україні поки не передбачене масове тестування населення на визначення антитіл до збудника COVID-19. Купити такий тест в аптеці дуже дорого для сім'ї з середнім достатком. Тому доставлення тестів експрес-діагностики в амбулаторії сіл Лиманського району, якій посприяв депутат обласної ради Олег Кутателадзе, за зверненням громадської організації "Команда розвитку", керівники амбулаторій сприйняли, як вагому допомогу у боротьбі з цим небезпечним захворюванням.

Дякую за ці експрес-тести. Ми тепер зможемо тестувати людей, які приходять з вірусною інфекцією, або з симптоматикою, яка може насторожувати: з задишкою, кашлем. Тепер ми можемо їх на місці протестувати, щоб розуміти як допомагати пацієнтові далі, - Ніна Деркач, завідувачка Сичавської амбулаторії.

  Коли людина заражається вірусом, його організм для боротьби з ним часто виробляє специфічну речовину - антитіла. Для кожного збудника є свої антитіла і для COVID-19 вони теж є. Наявність таких антитіл говорить про те, що людина або зараз є носієм вірусу, або хворіла їм безсимптомно раніше. А складні випадки складають 15% від числа хворих, тому багато людей можливо й не здогадаються, що перенесли в легкій формі коронавірус.Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії.

Отримання будь-яких тестів нам доцільно. Та саме такі тести здатні визначити є у людини антитіла до коронавірусу чи ні. Звичайно, для підтвердження коронавірусної інфекції потрібні, як тести на імуноглобулін до даного збудника, які нам сьогодні передав Олег Джумберович, але для повної вірогідності необхідно підтвердження ПЛР-тестів, які точно скажуть є COVID-19 або його немає, - Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії.

  Фахівець підкреслила: тест-системи не визначають наявність вірусу COVID-19, а тільки показують що цьому організму він знайом.

Наразі у всіх амбулаторіях Лиманського району облаштовані спеціальні кабінети вірусологічного навантаження. Якщо у людини ознаки респіраторного захворювання, приймання такого пацієнта проводитися з урахуванням ризику, що він може бути потенційним носієм коронавірусу COVID-19.Вадим Чекан, завідувач Першотравневої амбулаторії.

Коли приходить пацієнт, він же не говорить, що у нього COVID-19, але ми бачимо, що є специфічна симптоматика, тому проводимо такого пацієнта в кабінет вірусологічного навантаження й приймаємо його попередньо одягнувши засоби індивідуального захисту, - Вадим Чекан, завідувач Першотравневої амбулаторії.

  Експрес-тести та одноразові медичні маски найближчим часом будуть передані й в інші амбулаторії сіл округу депутата обласної ради Олега Кутателадзе. Також триває приймання заявок на екстрену допомогу від благодійного фонду імені Олексія Ставніцера.Світлана Дідоводюк, представниця депутатської групи "Команда розвитку" Визирської сільради.

Ми попереджали, що звертатися до фонду під час карантину доцільно тільки у випадках потреби екстреної допомоги на лікування, що вимагає певних витрат. За цей час ми вже допомогли п'яти жителям наших сіл і ще п'ять заяв знаходяться на розгляді, - Світлана Дідоводюк, представниця депутатської групи "Команда розвитку" Визирської сільради.

  За інформацією медиків, кількість звернень в медзаклад з симптомами ГРЗ зараз різко скоротилася, як це зазвичай й буває в кінці квітня.Ніна Деркач, завідувачка Сичавської амбулаторії.

Грип пройшов, немає великої кількості звернень, але ми завжди запитуємо пацієнтів, може хтось повернувся з-за кордону або були контакти з хворими на коронавірус, - Ніна Деркач, завідувачка Сичавської амбулаторії.

  Що стосується експрес-систем, то варто пам'ятати, навіть якщо у людини є наявність антитіл, це не означає, що в неї вироблено стійкий імунітет проти хвороби. За даними ВООЗ стійкий імунітет виникає при загальній вакцинації, тому варто поберегти себе, поки не буде розроблена ця вакцина.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Лиманщина: Чумацький шлях — від минувшини до сьогодення17:24
22 вер
Олег Кутателадзе: «Ми почали з одного невеликого термінала і перейшли в іпостась транспортного вузла» (відео)16:36
22 вер
У Кінному відновили об’єкти доброустрою (фото)16:17
22 вер
Проведена інспекція ходу ремонтних робіт в освітніх закладах Доброслава (фото)15:19
22 вер
Імпорт замінили на експорт. Етапи становлення ТІС12:44
22 вер
Дмитрівський НВК поки залишається без даху (фото)12:18
22 вер
Калинівська сільрада у вирішенні проблеми доріг сподівається на допомогу Визирської ОТГ10:44
22 вер
Відбулась позачергова 45-а сесія районної ради (фото)16:30
21 вер
Олег Кутателадзе балотувався до облради заради розвитку Визирської ОТГ та порятунку Тилігульського лиману16:22
21 вер
Як починався ТІС. Цікаві факти з історії найбільшого морського транспортного вузла України15:30
21 вер
Дмитрівські школярі зможуть грати на перервах у теніс (відео)14:30
21 вер
Визирська ОТГ: «Джерело» з Першотравневого відмічає 18-ліття (відео)13:30
21 вер
Із занедбаної балки в парковий ансамбль Визирки (відео)12:42
21 вер
У Першотравневому привели до ладу майданчик біля футбольного стадіону (фото)12:17
21 вер
На чемпіонаті Одеської області доброславські боксери завоювали 19 нагород (фото)11:32
21 вер
Затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів10:28
21 вер
Від Одеської ОДА очікують кошти на спасіння Куяльнику (фото)15:05
19 вер
Фотовиставка Ігоря Ландера відкрилася в Одеському літературному музеї (фото)14:30
19 вер
В частині Лиманського району відключать водопостачання13:44
19 вер
Як Krupp AG допомогли ТІСу13:37
19 вер
Місцеві вибори на новій територіальній основі — найважливіші для кожного жителя громади (відео)14:00
18 вер
Рятівників Лиманського району привітали з професійним святом (фото)13:12
18 вер
ТІС отримав три нагороди Національного морського рейтингу12:00
18 вер
Після об'єднання у Визирську ОТГ Першотравневе зазнало суттєвих змін (відео)11:40
18 вер
На будівництво дороги Одеса-Южне з під'їздами до Одеського порту виділять понад 2 млрд грн11:00
18 вер
TOP